Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Становлення, розвиток і перспективи фармацевтичного маркетингу в Україні

Становлення, розвиток і перспективи фармацевтичного маркетингу в Україні

Назва:
Становлення, розвиток і перспективи фармацевтичного маркетингу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,49 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Контрольна робота
з предмету: „Фармацевтичний маркетинг”
на тему: „Становлення, розвиток і перспективи
фармацевтичного маркетингу в Україні”


Зміст


Вступ
В сучасних умовах переходу економіки України до ринкової великого значення набуває саме маркетинг як засіб, за допомогою якого організація може досягти своїх цілей.
Основна задача маркетингу в сучасних умовах - підтримувати ринкову орієнтацію підприємства. Маркетинг на підприємстві повинен бути спрямований на досягнення загальних цілей підприємства, включаючи економічні питання і перспективи розвитку підприємства. Виходячи з цього, метою маркетингу є розробка рекомендацій з наступних напрямків:
визначення збутової політики підприємства з урахуванням наявних ресурсів і існуючої динаміки ринку;
координація роботи всіх підрозділів підприємства, що мають відношення до продажів.
Маркетингові рекомендації, що стосуються ринкової орієнтації, після твердження керівництвом повинні бути обов'язковими для всіх служб підприємства.
Маркетинг на фармацевтичному підприємстві виконує дуже велику роль: маркетологи вивчають ринок, обробляють величезні масиви інформації, розробляють плани. А в результаті ті наробітки, що були зроблені маркетологами, ті фінансові ресурси, що були витрачені на вивчення ринку, приносять підприємству велику користь. Маркетинг дає фармацевтичному підприємству можливості, що відкриваються, можливості своєчсно реагувати на виникаючі небезпеки, дає можливість передбачити дії конкурентів і зробити свою продукцію конкурентоспособною на ринку.


1. Становлення фармацевтичного маркетингу в Україні
Розвиток фармацевтичного маркетингу відбувається в Україні в останнє десятиріччя. Він почався тоді, коли Україна стала незалежною державою. За цих умов політика уряду була спрямована на поступове перетворення планової економіки України в ринкову економіку. Процеси становлення ринкової економіки в Україні продовжуються і зараз.
В 1998 році на фармацевтичному ринку України, як і на ринках інших галузей народного господарства, розпочалася економічна криза, внаслідок чого фармацевтичний ринок не розвивася. Після закінчення економічної кризи фармацевтичний ринок почав розвиватися.
В даний час вітчизняний фармацевтичний ринок активно розвивається, а конкуренція на ньому стає усе більш твердою. Кожна фармацевтична компанія прагне збільшити свою ринкову частку, а це вимагає усе великих інвестицій, у тому числі в просування лікарьских засобів. При цьому ефективна промоція дозволяє компаніям «робити великий бізнес», а неефективна — лише підвищує витрати. Просування препаратів стає усе більш ринково орієнтованим, отже, фармацевтичним компаніям необхідно володіти інформацією про ситуації на українському ринку, що не вичерпується даними про обсяги продажів. Тому в таких умовах значення маркетингу стає дедалі більшим.
З'явившись у США як один з напрямків економічних досліджень і управлінської діяльності, маркетинг розглядався в тісному зв'язку з ринковою капіталістичною економікою в якості одного з найважливіших її елементів. Тим часом, інструменти маркетингу дозволяють у будь-якій економічній ситуації виконувати функцію соціального орієнтування сфери виробництва, послуг. У цьому змісті маркетинг відповідав природі соціалістичної економіки. Методи, застосовувані в маркетингу, використовувалися й у колишньому СРСР у сфері керування економікою (при атестації якості продукції, диференціації і перегляді цін, розробці планів розвитку галузі і схем розміщення підприємств, складанні виробничих програм, обґрунтуванні проектування капітального будівництва, у науково-технічних розробках і т.п.). Але була відсутня цілісна і гнучка система з методичною розробкою й узгодженням усіх її елементів. Таку систему і відповідний інструментарій дав господарській практиці західний маркетинг.
Національна економіка на сьогоднішній день є перехідною. Деякі підприємства продовжують працювати за старою схемою, орієнтуючись як і раніше не стільки на клієнта, скільки на виробництво. Тому маркетинг в Україні, у тому числі фармацевтичний, має ряд особливостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Становлення, розвиток і перспективи фармацевтичного маркетингу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок