Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Закон вартості - економічний закон товарного виробництва

Закон вартості - економічний закон товарного виробництва

Назва:
Закон вартості - економічний закон товарного виробництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,56 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Закон вартості - економічний закон товарного виробництва


ЗМІСТ


ВСТУП
Ринок у процесі свого функціонування спирається на дію економічних законів. Механізм функціонування класичного ринку визначають два найважливіших економічних закони - закон вартості і закон попиту та пропозиції. Конкретними формами функціонування ринкових відносин виступають ціни, поводження споживача і продавця, конкуренція.
Англійська класична і марксистська економічна наука основним законом товарного виробництва вважала - закон вартості. Відкриття класиками економічної науки цього закону склало епоху в розвитку людської цивілізації.
В економічній теорії ніщо не породжувало так багато помилок і розбіжностей, як саме неточність і невизначеність змісту, що вкладається в слово вартість. Сміт зводив вартість до праці, витраченій на виробництво товару, до праці, що купується, (заробітній платі), сумі заробітної плати, прибутку і земельної ренти. Рикардо і Мак-Куллох визначали її витратами виробництва, Сэй - корисністю речі, Лодедель - пропозицією та попитом. Маркс і Энгельс, розглядаючи їхню полеміку, зробили висновок, що вартість є речова форма витрат суспільної абстрактної праці і виражає відношення витрат виробництва до корисності.
Аналіз усіх цих поглядів дозволяє виділити зв'язок категорій вартості і цінності. Відзначимо, що вартість товару являє собою окремий випадок прояву економічної цінності у визначених, історично конкретних умовах.


1. Теорії, що визначають вартість товару.
1.1 Еволюція теорії вартості.
Задовго до капіталізму, в умовах рабовласницького суспільства, люди прагнули зрозуміти сутність товарних відносин, закони, що ними керують. Учені древнього світу робили це попутно, але досягли серйозних результатів. Маркс писав, що історично погляду грецьких вчених утворять теоретичні вихідні пункти сучасної науки. Видатне місце в цьому відношенні належить Аристотелю, з його розумінням необхідності обміну продуктами праці, хоча він і залишався прихильником натурального господарства. Аристотель у своїх роботах прийшов до геніального для його часу висновкові: якщо один товар обмінюється на іншій, те це значить, що вони рівні. Але він не зміг з'ясувати, що лежить в основі рівності товарів.
У середні століття рівність товарів трактувалося з теолого-етичної точки зору, тому тільки надалі , коли ідеологи буржуазії в боротьбі проти феодалізму стали розробляти економічну науку і звернулися до аналізу виробництва, теорія товару поступово одержала свій подальший розвиток. Меркантилистская теорія, що виникла на зорі капіталізму, не могла дати скільки-небудь правильного рішення проблеми. Меркантилісти вважали джерелом багатства не виробництво, а лише процес звертання, гроші. Родоначальник буржуазної класичної політичної економії Вільям Петти вперше установив, що вартість товарів визначається порівняльною кількістю витраченого на них праці. Він вважав, що вартість створюється лише працею, витраченою на виробництво грошового товару, а інші види праці створюють вартість лише внаслідок обміну їхнього продукту на гроші.
Фізіократи у відмінність об меркантилістів затверджували, що джерелом багатства є сільське господарство, у якому створюється "чистий продукт" - надлишок продукту природи понад покладені витрати. Визнаючи лише сільськогосподарську працю творцем "чистого доходу", фізіократи власне кажучи вважали, що вартість росте з землі. Буржуазна класична теорія одержала своє завершення в працях Адама Сміта і Рикардо. Сміт висунув положення, що в будь-якій галузі виробництва, усяка праця створює вартість.
Поряд із трудовою теорією вартості ми знаходимо в Сміта визначення вартості, як вартості праці, що купується за даний товар, і як суми доходів робітників і капіталістів.
Сміт поклав в основу своїх поглядів теорію трудової вартості: визначення вартості витраченим на виробництво товару працею й обмін товарів відповідно ув'язненим у них кількостям праці.
Сміт визначив і розмежував споживчу і мінову вартості товару. Він визнав рівнозначність усіх видів продуктивної праці як творця і кінцевого мірила вартості, показав закономірність того, що вартість неодмінно повинна виражатися в міновій вартості товару, у його кількісному співвідношенні з іншими товарами, а при досить розвитому товарному виробництві - у грошах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Закон вартості - економічний закон товарного виробництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок