Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Взаємозв'язки структурних підрозділів

Взаємозв'язки структурних підрозділів

Назва:
Взаємозв'язки структурних підрозділів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,88 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Зміст


1. Перевірка "дерева" на "екологію"
Важлива особливість організації як системи - її взаємовідносини з зовнішнім середовищем (оточенням), під яким розуміється всі те, що знаходиться поза даною організацією і здійснює на неї істотний вплив.
На відміну від внутрішнього середовища, що виражає відношення внутрішніх складових системи, для характеристики зв'язку організації потрібно точно виділити входи і виходи системи, а також опис компонентів зовнішнього середовища, що здійснюють істотний вплив на систему. При цьому потрібно мати на увазі, що внутрішнє середовище організації знаходиться під сильним впливом її оточення. Усередині організації її окремі підсистеми можуть мати самостійні зв'язки з тими або іншими складовими зовнішнього середовища. Складність організацій обумовлює їхній багатоцільовий характер. Зведення всього різноманіття цілей до єдиного вимірника не завжди можливе для рішення конкретних практичних задач. Тому приходиться розглядати роздільно великі класи цілей, обумовлених політичними, економічними, технічними, соціальними й іншими факторами. Відповідно цілі можуть бути виробничими, економічними, науково-технічними, соціальними і т.п.
Усі ці типи цілей нерозривно зв'язані між собою, однак в інтересах раціональної організації управління можна тільки умовно розглядати їх як більш-менш відособлені.
Поділ організації як складної системи на відносно самостійні підрозділи вимагає постановки безлічі специфічних цілей перед кожним з таких підрозділів. Ці цілі, взаємно доповнюючи одна іншу, можуть мати різне формулювання, але по соціально-економічній суті вони не є суперечливими.
Організація як система являє собою також механізм для вирішення проблем, що виникають у зв'язку з необхідністю досягнення визначених цілей. Це значить, що її функції і внутрішня структура повинні бути прямо і безпосередньо ув'язані зі структурою цілей. Якщо дана організація є елементом системи більш високого порядку, то вона стає в тому або іншому ступені керованою і контрольованою підсистемою. Так, підприємство може бути підсистемою відділення, що входить як підсистема до фірми. Саме підприємство може бути системою більш високого порядку стосовно складових його цехів і ділянок, що стануть по відношенню до нього підсистемами і т.д.
Звідси цілі організації повинні бути ув'язані з цілями вищестоящих систем. У цьому змісті будь-яку ціль нижчестоящого рівня потрібно розглядати як проміжну, як засіб досягнення кінцевих цілей вищестоящої системи. Таким чином, система цілей організації утворює ієрархічну структуру - дерево цілей, що є найважливішою основою формування структури керування. Перевірка кожної цілі з усієї ієрархії на відповідність кінцевій цілі називається перевіркою дерева цілей на „екологію”.
2. Методика визначення взаємозв’язків структурних пiдроздiлiв
Організація являє собою складну динамічну соціально-економічну систему, що складаються із сукупності елементів, що утворюють єдине зв'язне ціле.
Системний підхід до організації передбачає аналіз як специфічних окремих елементів організації, так і тих нових властивостей і якостей, що властиві організованій сукупності цих елементів у цілому. При цьому кожен елемент повинний розглядатися у відношенні до всіх інших; зміна в одному з елементів у більшій або меншій мірі впливає на всі інші. Отже, даний підхід до характеристики організації полягає також у виявленні взаємозв'язків між елементами системи.
Формулювання сукупності головних цілей організації дозволяє виділити відповідні великі блоки управління. Головні цілі є основою для конкретизації цілей наступних рівнів, по яких організація структурується більш докладно. При цьому цілі підрозділів усередині однієї організації можуть сильно розрізнятися. Через ці розходження з метою керівництво повинне докладати зусиль по їхньому узгодженню, координації.
Основним направляючим моментом при цьому варто вважати пріоритет загальних цілей організації. Цілі підрозділів повинні скласти конкретний внесок у цілі організації як цілого, а не вступати в протиріччя з цілями інших підрозділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Взаємозв'язки структурних підрозділів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок