Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Менеджмент ХХІ століття: проблеми минулого та перспективи на майбутнє

Менеджмент ХХІ століття: проблеми минулого та перспективи на майбутнє

Назва:
Менеджмент ХХІ століття: проблеми минулого та перспективи на майбутнє
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,96 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Менеджмент ХХІ століття: проблеми минулого та перспективи на майбутнє


Формування ринкових економічних відносин в Україні і загострення конкуренції об'єктивно змушують керівників та менеджерів кардинально змінювати систему поглядів на управління підприємством у нестабільному та важкопрогнозованому зовнішньому середовищі. Сьогодні головним завданням підприємства стає адаптація не до самих змін ринкових умов функціонування, а до швидкості цих змін. У зв'язку з цим необхідна така система управління, яка була б здатна адекватно і своєчасно реагувати на зміни як внутрішнього, так і зовнішнього середовища. Тому цій проблемі приділяється все більше уваги в теоретичних дослідженнях науковців та практичній діяльності суб'єктів господарювання.
Останніми роками питанню управління підприємством було присвячено праці багатьох вітчизняних та зарубіжних учених. Великий внесок у розвиток методології менеджменту та проблем, які пов'язані з удосконаленням стратегії підприємства, зробили такі вчені - економісти, як Р. Акофф, І. Ансофф, М. Маскон, Х. Мінцберг, Ю. Портер та інші. Однак проведені дослідження не вичерпують усіх запитань, пов'язаних з визначенням основних шляхів ефективного управління підприємством.
Сучасний період економічного розвитку України супроводжується переведенням економіки на ринкові принципи господарювання, що зумовлюють перехід від централізованого планування й управління до ринкових відносин, в умовах яких підприємства суттєво розширили свою самостійність, отримали права у визначенні та реалізації шляхів розвитку, мотивації праці та відповідальності за кінцеві результати господарської діяльності. У зв'язку з цим підприємство зобов'язане сформулювати таку систему управління, яка забезпечила б йому стабільну ефективність, високу прибутковість і стійкість становища на ринку.
Сьогодні підприємство розглядається як „відкрита" система, яка повинна швидко та ефективно реагувати на зміни, що відбуваються в ринковому середовищі. Проте підприємствам та їхнім керівникам сьогодні не просто реагувати на зміни, що відбуваються в середовищі. [4]
Більш того, процес управління по-українськи, як правило характеризується ознаками системної дезорганізації: на обличчя надлишок неістотної і застарілої, і з іншої сторони, недолік необхідної і оперативної управлінської інформації, уривчастий контроль по всіх напрямках діяльності підприємств, велика інерція в реалізації управлінських рішень.[5]
Найбільш важливими проблемами, які мають бути вирішені менеджерами українських підприємств є наступні:
1.Перехід від товариств з обмеженою відповідальністю до акціонерних товариств (АТ). Відокремлення підприємства як юридичної особи від власника привело до укрупнення підприємств, збільшення масштабів виробництва, що дозволило знизити собівартість продукції, поліпшити її якість і отримати необхідні кошти для інвестиції та інновацій.
2. Заміна власників-засновників новими, ефективнішими, власниками. Провідні фірми стали дійсно провідними не під час керівництва відомих і харизматичних засновників, а в часи нових власників, які, не дуже переймаючись креативним процесом, починають займатися економічними проблемами підприємства, наймаючи для цього професіональних менеджерів.
3. Заміна у керівництві компаній засновників ефективними менеджерами. За умов конкурентного середовища досягти успіху лише за рахунок інтуїції неможливо. Потрібні не тільки креативна ідея, а й точний розрахунок, стратегія. Розробити ж їх може тільки фахівець, який має не лише досвід роботи у певній галузі, а й відповідні знання та багато інших, наприклад: сполучення „власник - генеральний менеджер"; криза зростання; невміння керівництва компаній ставити цілі та завдання, визначати критерії ефективності роботи; перехід українських підприємств на принципи маркетингу; недовіра до консалтингу і консалтингових фірм; формалізація процесу прийняття рішень на підприємстві. [2]
Для поліпшення якості менеджменту на більшості українських підприємств найбільш доцільною є модель удосконалення внутрішніх характеристик організації, спрямована на накопичення потенціалу для успіху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Менеджмент ХХІ століття: проблеми минулого та перспективи на майбутнє

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок