Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Поняття менеджменту, його зміст і загальна термінологія

Поняття менеджменту, його зміст і загальна термінологія

Назва:
Поняття менеджменту, його зміст і загальна термінологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,65 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Поняття менеджменту, його зміст і загальна термінологія. Рівні менеджменту.
Однією з найголовніших складових успіху економічно розвинутих країн (США, Японія, Німеччина, Великобританія, Франція, Канада, Швеція, та ін.) є використання менеджменту, тобто науково обгрунтованої та якісно побудованої системи управління організацією. Менеджмент виступає як результативний засіб формування ринкових стратегій, залучення інвестицій, здійснення нововведень, оптимізації співвідношення попиту та пропозиції тощо.
У процесі ринкових перетворень в Україні в усіх сферах виробничо-господарської діяльності почали використовувати термін “менеджмент”. Широкої популярності набули професії менеджерів-адміністраторів, продажу, маркетингу, реклами, тощо. У різноманітних закладах освіти активно йде підготовка фахівців кваліфікації менеджера.
Категорії “управління” і “менеджмент”
Хоча поняття “менеджмент” і “управління” часто утотожнюють і вживають, як синоніми, необхідно відмітити різницю між цими поняттями.
Рис. 1.1. Співвідношення між поняттями “управління” і “менеджмент”
Управління - це цілеспрямована дія на об’єкт з метою змінити його стан або поведінку у зв’язку з зміною обставин. Управляти можна технічними системами, комп’ютерними мережами, космічним кораблем, автомобілем, а також людьми.
Менеджмент – є різновидом управління, який стосується управління людьми.
Існує понад п’ятдесят визначень поняття “менеджмент” [1].
Приведемо найбільш ємні і смислові.
1. Менеджмент – (анг.manage – управляти) – вид діяльності, спрямованої на досягнення певних передбачених цілей виробничо-господарською організацією (підприємством), яка функціонує в ринкових умовах, шляхом раціонального використання її матеріальних, трудових і фінансових ресурсів [2].
2. Менеджмент – цілеспрямований вплив на колектив працівників або окремих виконавців з метою виконання поставлених завдань та досягнення визначених цілей [1].
3. Менеджмент – це процес роботи з людьми і через людей з іншими ресурсами організації для досягнення організаційних цілей [4].
Американські підручники здебільшого подають наступне визначення:
Менеджмент – це процес оптимізації людських, матеріальних і фінансових ресурсів для досягнення організаційних цілей [3].
 
Отже, Менеджмент – це діяльність спрямована на оптимальне використання людських та інших ресурсів для досягнення визначених цілей організації.
Досягнення мети організації в ринкових умовах можливе тільки за тісної взаємодії виробничої функції з функціями маркетингу та фінансів, а також іншими допоміжними функціями.
Рис. 1.2. Взаємозв’язок трьох основних функцій
За напрямами реалізації функцій менеджмент поділяють на такі види:
- виробничий менеджмент – управлінський процес, спрямований на формування комплексної системи виробництва на засадах оптимального використання ресурсів з метою забезпеченння необхідного рівня прибутковості;
- фінансовий менеджмент – управлінський процес, спрямований на формування системи залучення, ефективного розподілу та використання фінансових ресурсів організації;
- маркетинг – управлінський процес, спрямований на задоволення потреб споживачів шляхом створення пропозиції товарів та послуг, які мають матеріальну і споживчу цінність.
Організація – група людей, діяльність яких свідомо координується з метою досягнення загальної цілі або цілей [4].
Організація – це група людей з усвідомленими загальними цілями.
Організація як система
Усі організації є системами.
Система - сукупність взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів, яка має на меті досягнення певних цілей та грунтується на принципах самоорганізації, синергії і розвитку.
Існує два основних типи систем: відкриті і закриті. Закриті системи мають фіксовані жорсткі умови і не залежать від навколишнього середовища, відкриті – взаємодіють з зовнішнім середовищем.
На сучасному етапі всі організації розглядають, як відкриті системи, тобто системи внутрішні елементи яких взаємодіють не лише між собою, а й з зовнішнім середовищем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Поняття менеджменту, його зміст і загальна термінологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок