Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Мова сучасної реклами та постмодернізм

Мова сучасної реклами та постмодернізм

Назва:
Мова сучасної реклами та постмодернізм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Мова сучасної реклами та постмодернізм


«Одна із сутнісних характеристик сучасної масової культури - нерушима дружба реклами й мистецтва. Постмодерність (якщо прийняти, що її зачатки з'явилися ще на початку 20 сторіччя) народила рекламні плакати Тулуз Лотрека й Мухи. Ендрю Уорхол з його поп-артівськими інтерпретаціями супів Campbell, горілки Absolut та ін. - їхній гідний продовжувач» [3, 163]. Завдяки своїй біологічній природі людина здатна сприймати чужі ідеї за особисті. Використовуючи це, реклама створює міфи, які «вирощують» суспільне відношення до нібито знайомих предметів. Міфи поділяються на дві групи: міфи часові та міфи які зображують внутрішній стан людини. «Реклама - поширення відомостей про кого-, що - небудь  для створення популярності» [2, 681]. Згадаймо рекламу пива «Stella Artois». Рекламісти використовують прийом чорного гумору для того, щоб привернути увагу глядача. Це досягається використанням можливості реалізувати (хоча б у своїх мріях) власних руйнівних імпульсів. Самоіронія - це невід'ємна складова частина міфу й саме вона є наслідком величезного впливу постмодернізму на молоде покоління. «міфи усе частіше використовується у рекламних кампаніях престижних торгівельних марок (Sony PlayStation)» [5, 24].
Ніхто не береться дати дефініцію постмодерності. Даний феномен просто окреслюють перерахуванням його характеристик і їхнім аналізом. «Постмодернізм - культурний стиль, заснований на грі, на поєднанні ознак різних культур у грі, на ідентифікації себе через «інше» [6, 15]. Сутнісні прояви постмодерного - це фрагментація, ефемерність, гетерогенність, грайливість, парадокс, насмішка, анархія, розходження.Фірмове гасло або слоган - це важливий елемент рекламного звернення, який у стислій формі формулює неповторність та виключні переваги пропозиції. «Слоган - девіз або коротка фраза, яка повідомляє основну думку рекламного звернення, використовується в рекламних кампаніях» [7, 276]. Первісне значення слова - «бойовий клич» -виражає прямо й у теж час образно (поняття є метонімією) сутність даної рекламної константи, що цілить захопити споживача й розправитися з конкурентами. Слоган ґрунтується на ключових для глядача та споживача словах, які ніби гіпнотизують його: «вперше», «шанс», «ефективний», «натуральний», «сенсація». Приклад слогану з гумором: «Не гальмуй. Снікерсуй!».
Основними принципами створення слогану є приязне й доброзичливе ставлення до глядача, порівняння, використання майбутнього часу. Одним із прикладів є реклама мобільного зв'язку від компанії UMC. Восени 2006 року вони розпочали нову кампанію з фірмовим гаслом «UMC - якісний зв'язок». Створивши новий рекламний ролик, розробники мовного послання до глядача використали ефект повторення позитивної інформації для вже існуючих та майбутніх своїх абонентів. Мова рекламного ролику: «Для того, щоб Ви користувалися якісним мобільним зв'язком ми встановили сучасне якісне обладнання, забезпечили якісне покриття по всій Україні. Для Вас ми побудували якісну мережу. Мамо, ти чуєш? - Так синку, чую тебе добре! UMC - якісний зв'язок».
Таким чином, повторюється слово «якісний» аж п'ять разів за 37 секунд ефірного часу. Ці слова гіпнотизують увагу глядача, але до них ще вдало підібрано звуковий ряд реклами. Ще одним доброзичливим ставленням до глядача є використання образу дитини, яка розмовляє по телефону з мамою. Це створює уявлення того, що користуючись мобільним зв'язком вищезазначеного оператора, ви маєте унікальну пропозицію чути голос вашої дитини, де б вона не була.
Приклад використання часового простору: класична реклама фруктових соків. Розпочинається реклама показом сцени з анти-  утопічного майбутнього в традиціях такого автора як Пем Мерфі. Глядач бачить жінку, яка починає пити сік і саме в цю мить оточуючий її міський пейзаж змінюється на очах. Годинник обертається проти годинникової стрілки, а будинки перетворюються у райський сад. У кінці реклами жінка промовляє: «Нова Джаффа Селект. Обирай тільки натуральне».
Ще приклади слоганів: «Тефаль - ми завжди піклуємося про Вас», «MJoi - фартить, бо хрустить».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Мова сучасної реклами та постмодернізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок