Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Психологія реклами. Що запам’ятовується і чому? Ефект переконання, закономірності та їх використання

Психологія реклами. Що запам’ятовується і чому? Ефект переконання, закономірності та їх використання

Назва:
Психологія реклами. Що запам’ятовується і чому? Ефект переконання, закономірності та їх використання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,74 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Психологія реклами. Що запам’ятовується
і чому? Ефект переконання, закономірності
та їх використання


ПЛАН
Вступ
1. Психологія сприйняття реклами,
психологічні різновиди реклами
2. Використання психологічних знань в рекламній справі
3. Яка реклама сприймається краще
Висновки
Використана література
Вступ
Потенційний покупець обробляє отриману інформацію, яка мо-же (і мусить) змінити його думку, ставлення до торгової марки та поведінку. Ця реакція є наслідком логічного, раціонального розумо-вого процесу. Як результат проведення рекламної кампанії покупець отримує відповідні відомості про товари, послуги чи ідеї.
Реклама, яка переважно інформує й у такий спосіб активізує ро-зумовий процес, має назву «розумової» реклами.
Рекламне звернення може пробуджувати почуття, які в кінце-вому підсумку також впливають на ставлення до продукту й на поведінку покупця. Можна створити відчуття енергії, життєрадіс-ності, веселощів, належності до якогось колективу. Ці відчуття асоціюватимуться з торговою маркою й рекламним зверненням, впливатимуть на ставлення до торгової марки й поведінку щодо неї. Оскільки чуттєві реакції бувають або позитивними (сподо-балось) або негативними (не сподобалось) без конкретної аргумента-ції, їх іще називають емоційними реакціями.
Термін «чуттєва реклама» характеризує рекламу, для якої ос-новне значення має емоційна, чуттєва реакція цільової аудиторії і в котрій, як правило (але не завжди), присутня або незначна кіль-кість інформації, або такої нема взагалі. Ця реклама звичайно ро-бить наголос на оформленні (виконанні), її метою є породження якогось відчуття, емоції чи настрою і асоціювання цього відчуття з торговою маркою. Тому чуттєву рекламу часто називають емоцій-ною, рекламою настрою або асоціативною.
Однак необхідно розуміти, що цей розподіл досить умовний: всі рекламні комерційні звернення, навіть найраціональніші, можуть породжувати чуттєві чи емоційні реакції, а найемоційніші зовсім не заперечують роздумів і пізнавальної діяльності.
1. Психологія сприйняття реклами,
психологічні різновиди реклами
Різниця між суто чуттєвою і суто розумовою рекламою визнача-ється різницею між розумовою та емоційною (чуттєвою) реакцією.
Ефективна реклама має передати повідомлення й на раціональ-ному (розумовому), і на емоційному рівні, використовуючи прин-цип, що має назву «збут через великі почуття (емоції)». Ідея полягає в тім, щоб раціональний зміст породжував потрібну емоційну реак-цію. Це дуже складний трюк, але тільки він може забезпечити рек-ламодавцеві відчутну перевагу над іншими.
Моделі чуттєвої або емоційної реакції звичайно використовують один (або кілька) з чотирьох таких принципів:
1. Породження рекламним зверненням відчуттів сердечності, збудження, страху, веселощів.
2. Породження відчуття задоволення від самого рекламного зве-рнення (його оформлення, змісту, способу подачі).
3. Перетворення (трансформація) досвіду, коли до відомої тор-гової марки непомітно додають нові атрибути.
4. Процес вироблення умовного рефлексу за методом Павлова, коли відчуття, ставлення до рекламного звернення або трансформований до-свід користування починають асоціюватися з торговою маркою.
На почуття, ставлення до рекламного звернення й на трансформа-цію досвіду користування може також впливати розумова діяльність:*
аудиторія може стимулювати свої відчуття, згадуючи відповід-ний особистий досвід;*
на ставлення до рекламного звернення може вплинути чиясь авторитетна думка, або воно може сподобатися саме через свою ін-формативність;*
коли зі змісту рекламного звернення можна зробити висновок, що дана торгова марка використовується в особливих чи урочистих випадках, тоді вона може ототожнюватися з такими випадками.
У всякому разі необхідно домогтися того, щоб позитивні почут-тя, позитивне ставлення до рекламного звернення або трансформо-ваний досвід користування, створений рекламним зверненням, асо-ціювалися з торговою маркою.
Психологія пояснює, як створюються асоціації.
Одне з пояснень базується на теорії умовних рефлексів акад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Психологія реклами. Що запам’ятовується і чому? Ефект переконання, закономірності та їх використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок