Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Облік виконання бюджету

Облік виконання бюджету

Назва:
Облік виконання бюджету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
1. Організація обліку виконання бюджету.

Облік виконання бюджету у фінансових органах покладений на відповідні служби залежно від рівня фінансового органу. Так, облік виконання Державного бюджету здійснює Управління бухгалтерського обліку та звітності в складі центрального апарату Державного казначейства та відділи бухгалтерського обліку і звітності територіальних органів Державного казначейства. Облік виконання місцевих бюджетів ведуть головні бухгалтерії у складі обласних, міських (міста Київ і Севастополь) фінансових управлінь державних адміністрацій, а також бухгалтерії районних, міських і районних у містах фінансових відділів.

Фінансові органи належать до бюджетних установ. Крім обліку виконання бюджету вони здійснюють облік виконання своїх кошторисів видатків. Облік виконання бюджету і облік використання кошторису у фінансових органах чітко розмежовані.

Завданнями обліку виконання бюджету є повне, своєчасне і достовірне відображення процесу виконання державного та місцевих бюджетів. Ця інформація має дуже важливе значення для управлінської діяльності в процесі виконання бюджету. Дуже важливим при цьому виступає правильна організація обліку виконання бюджету. Складовими організації обліку є:

- первинні документи, якими оформляються операції щодо виконання бюджету;

- облікові реєстри, в яких відображаються ті чи інші операції і порядок ведення запису в них;

- план рахунків з обліку виконання бюджету держави.

Усі операції з виконання бюджету оформляються документально. Документи, в яких відображаються всі операції, називаються первинними, оскільки вони є вихідними для ведення обліку.

Первинний документ — це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення (визначення наведено у Законі України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»).

Бухгалтерські документи підписують керівник фіноргану або його заступник і головний бухгалтер, а під час відсутності головного бухгалтера — заступник головного бухгалтера або старший бухгалтер.

Для бухгалтерських записів операцій з виконання бюджету у фінансовому органі підставою є наступні належно оформлені документи:

1. Річний розпис бюджету з помісячною розбивкою.

2. Реєстр доходів, які надійшли до Державного бюджету за відповідний період.

3. Довідка про надходження до Державного бюджету.

4. Розпорядження на перерахування коштів з єдиного казначейського рахунка на рахунки нижчезазначених установ, організацій і підприємств.

5. Повідомлення по взаємних розрахунках (ф. № 11).

6. Платіжні доручення на перерахування коштів із Державного бюджету розпорядникам коштів (типова форма № 0401002).

7. Протокол взаєморозрахунків між розпорядником коштів та платником податків.

8. Меморіальний ордер (ф. № 274).

9. Періодична і річна звітність розпорядників коштів про використання виділених бюджетних коштів (про виконання кошторисів доходів і видатків по бюджету).

10. Виписки установ банків із рахунка для обліку доходів з додатками копій платіжних документів. Щоденна банківська звітність (ф. № 412-Д), місячна банківська звітність (ф. № 412).

Документи, які надійшли в бухгалтерію, перевіряються;

- за формою: наявність усіх реквізитів і підписів;

- за змістом: законність операції, правильність арифметичних розрахунків тощо.

Прийняті до обліку документи оформляються загальним меморіальним ордером за всіма операціями за день.

Бухгалтерський облік операцій з виконання всіх видів бюджетів ведеться в облікових реєстрах.

Облікові реєстри — це носії спеціального формату (паперові, машинні) у вигляді відомостей, ордерів, книг, журналів, машинограм тощо, призначені для хронологічного, систематичного або комбінованого нагромадження, групування та узагальнення інформації з первинних документів, що прийняті до обліку.

В Україні при обліку виконання бюджету використовують наступні форми облікових реєстрів:

- Книга «Журнал-головна» (ф. № 1-ф);

- Книга поточних/реєстраційних рахунків розпорядників коштів і касових видатків (ф. № 3-ф);

- Книга розрахунків з іншими бюджетами (ф. № 4-ф);

- Книга доходів (ф. № 5-ф).

Книга по ф. № 1-ф — це реєстр синтетичного обліку, решта аналітичного.

План рахунків. Важливою складовою організації бухгалтерського обліку є встановлення плану рахунків.

Плани рахунків відображають специфіку роботи підприємств, організацій та установ. У бюджетному обліку окремо виділені плани рахунків з обліку виконання бюджету в фінансових органах, в бюджетних установах, у сільських і селищних Радах народних депутатів.

План рахунків у бюджетному обліку – це систематизований перелік рахунків бухгалтерського обліку операцій з виконання державного та місцевих бюджетів.

Облік виконання бюджету в фінансових органах ведеться по єдиному плану рахунків, який включає в себе класи, рахунки другого порядку і рахунки третього порядку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Облік виконання бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок