Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Специфіка сфери послуг. Маркетинг

Специфіка сфери послуг. Маркетинг

Назва:
Специфіка сфери послуг. Маркетинг
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,97 KB
Завантажень:
530
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Специфіка сфери послуг. Маркетинг
 


План


Вступ
Одним з основних напрямків розвитку сучасної економіки за останні два десятки років є стрімке розширення сфера послуг. У ведучих європейських країнах, а також у Сполучених Штатах Америки і Японії, кількість співробітників, що працюють у сфері послуг, перевищило число зайнятих у всіх інших галузях разом узятих. Сектор суспільних і приватних послуг у цих країнах складає 60 - 70% від загального обсягу національного виробництва. У міжнародній торгівлі послуги нараховують приблизно чверть суми загального світового експорту. Робочі місця, зв'язані з наданням послуг, є не тільки в традиційних галузях невиробничої сфери, у готелях, авіакомпаніях, банках, телекомунікаціях і т.п., але й у багатьох виробничих галузях.
Збільшення попиту на різного роду послуги можна пояснити впливом цілого ряду факторів. По-перше, у результаті росту добробуту зросло бажання споживачів полегшити таку рутинну роботу, як прибирання, готування їжі і т.д., що привело до процвітання індустрії комфорту. По-друге, зростання доходів і поява додаткового вільного часу збільшили попит на цілий ряд послуг, зв'язаних із проведенням дозвілля і заняттям спортом. По-третє, ріст використання високотехнологічних товарів у домашніх умовах (домашні комп'ютери, мультімедійна аудіо- і відеотехніка, системи безпеки) привів до збільшення потреби у фахівцях з їхньої установки й обслуговування. Що стосується ділових послуг, удосконалювання ринків і технологій підсилює потребу компаній у підприємствах сфери послуг, що займаються дослідженнями ринку, маркетинговими розробками і технічними консультаціями. Більш того, необхідність скорочувати постійні витрати змушує компанії купувати готову послугу, а не брати на себе додаткові видатки, зв'язані із самостійним виконанням спеціалізованих задач. Компанії охоче купують послуги, оскільки це дозволяє уникнути додаткових капіталовкладень у кошти їхнього самостійного виробництва й у такий спосіб зберігати гнучкість. І, нарешті, усе більше компаній прагнуть сконцентрувати свою діяльність у вузькоспеціалізованих галузях. Вони відмовляються від допоміжних видів діяльності, зокрема складування і перевезення, стимулюючи, таким чином, розширення сфери послуг. Усі ці тенденції, у свою чергу, викликали зростання кількості підприємств, що пропонують власні послуги в багатьох галузях економіки, і відповідно, появу маркетингових інструментів, які дозволяють продавцям послуг знаходити власних споживачів. Все обумовлює актуальність теми даної роботи.
Метою роботи є розкриття поняття маркетингу послуг.
Відповідно до мети в роботі поставлені наступні завдання:
- окреслити основні характеристики послуг;
- дати класифікацію послуг;
- визначити відмінності між послугами та товарами;
- висвітлити процес організації маркетингу послуг.


1. Основні характеристики послуг
Мета даної роботи – дослідити природу послуг, їх основні характеристики, а також відмінності між товарами та послугами, і відповідно різницю в їх маркетингових стратегіях. Спочатку дамо визначення послузі.
Послуга – це будь-який захід, або вигода, які одна сторона може запропонувати іншій і які, в основному, невідчутні і не призводять до привласнення чого-небудь. Виробництво послуг може або не може бути пов’язаним з товаром в його матеріальному вигляді. Ф.Котлер. Основи маркетингу., стор. 638.
Треба зазначити, що за останні роки сфера послуг зростає дуже швидкими темпами. Перерозподіл на ринку праці, зменшення використання праці у виробництві товарів збільшили невиробничу сферу, до якої можна віднести і ринок послуг. Крім того стрімко зростає обсяг бізнесових послуг у зв’язку з тим, що бізнес стає більш ускладненим, спеціалізованим і конкурентним. Для економіки США ринок послуг формував 62% ВВП на 1980 рік.
В нашій роботі ми будемо посилатися на послуги, що надаються спеціалізованими фірмами з метою отримання прибутку, - комерційні послуги; тобто ми не будемо аналізувати послуги, що надаються такими неприбутковими організаціями як церкви, загальні школи тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Специфіка сфери послуг. Маркетинг

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок