Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Предмет і метод внутрішньофірмового планування

Предмет і метод внутрішньофірмового планування

Назва:
Предмет і метод внутрішньофірмового планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,00 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Предмет і метод внутрішньофірмового планування
Планування є початком будь-якої цілеспрямованої економічної діяльності людини як колективної, або корпоративної, в процесі виробництва і споживання матеріальних благ, так і особистої, або індивідуальної, в ході ведення свого домашнього господарства і власного бізнесу.
Внутрішньофірмове планування є важливішою складовою частиною сучасної економічної науки, яка досліджує проблеми ефективного використання обмежених виробничих ресурсів або управління ними з метою досягнення максимального задоволення матеріальних потреб людини 10. С.18.
Внутрішньофірмове планування – це взаємозв’язана наукова і практична діяльність людей, предметом вивчення якої виступає система вільних ринкових відносин між працею і капіталом в ході виробництва, розподілу і споживання матеріальних і духовних цінностей. Ринкове планування внутрішньофірмової, або виробничої, діяльності вивчає закони, принципи, положення і методи науково обґрунтованого вибору і раціонального використання економічних ресурсів на різних підприємствах, фірмах і організаціях. Сучасне внутрішньогосподарське планування заключається у визначенні майбутнього бажаного стану всього підприємства, окремих виробничих систем, економічних показників або інших кінцевих результатів і тих рішень, які необхідно здійснити, щоб вивести об’єкт або фірму із даного стану в новий або плановий. Механізм внутрішньофірмового планування ґрунтується на взаємодії процесів мікроекономічного дослідження теперішнього стану підприємства і моделювання прогнозного рівня його розвитку в майбутньому.
Механізм планування - це сукупність засобів, за допомогою яких приймаються планові рішення та забезпечується їх реалізація. Механізм планування розкриває внутрішню модель процесу вироблення мети і завдань функціонування підприємства та формування його функцій.
Процес планування звичайно включає декілька стадій, або етапів. У європейському бізнесі прийнято виділяти чотири основних етапи планування:
розробка загальних цілей;
визначення конкретних завдань;
вибір основних шляхів їх досягнення;
контроль за їх виконанням 18. С. 120.
Планування завжди спирається на фактичні, нормативні дані даного або минулого періоду, але прагне встановити і контролювати процес розвитку підприємства в майбутньому і теперішньому часі.
У сучасному вітчизняному виробництві планування внутрішньогосподарської діяльності підприємств є основою таких важливіших функцій менеджменту, як встановлення цілей, організація, облік, контроль, регулювання і стимулювання. Основними об’єктами вивчення в курсі внутрішньофірмового планування виступають усі існуючі в нашій країні господарські суб’єкти, комерційні організації і юридичні особи, головною метою яких є одержання прибутку від своєї виробничої діяльності. У кожному з них існують не тільки спільний предмет і єдина методологія планування, але і застосовується власна система планово-економічних показників і методика їх розробки.
Методологія внутрішньофірмового ринкового планування охоплює сукупність теоретичних висновків, загальних закономірностей, наукових принципів, економічних положень, сучасних вимог ринку і визнаних передовою практикою методів розробки планів.
Методика планування характеризує склад методів, способів і прийомів обґрунтування конкретних планових показників, а також зміст, форму, структуру розробки внутрішньофірмового плану.
Технологія планування реґламентує загальновизнаний порядок, встановлені терміни, необхідний зміст, послідовність складання різних розділів плану і обґрунтування його показників, а також регулює механізм взаємодії виробничих підрозділів, функціональних органів і планових служб у сумісній діяльності.
Основними етапами процесу планування є:
визначення мети планування;
аналіз проблеми;
пошук альтернатив;
прогнозування;
оцінка;
прийняття планового рішення.
Визначення мети планування є вирішальним фактором при виборі форм і методів планування, критеріїв оцінки планових рішень та контролю за ходом їх реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Предмет і метод внутрішньофірмового планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок