Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Аналіз прибутку підприємства

Аналіз прибутку підприємства

Назва:
Аналіз прибутку підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Аналіз прибутку підприємства
Одним з основних завдань виробничо-господарської діяльності будь-якого підприємства є отримання прибутку. Прибуток є важливим джерелом фінансування виробничого і соціального розвитку підприємства.
Як економічна категорія, прибуток відображає чистий дохід, створений у сфері матеріального виробництва. На рівні підприємства прибуток є частиною його чистого доходу, що залишається після вирахування з суми доходів підприємства суми пов’язаних з ними витрат. Прибуток розглядають як частину чистого доходу підприємства, отриманого на вкладений капітал, що характеризує його винагороду за ризик підприємницької діяльності.
Сума прибутку підприємства залежить від таких основних факторів:
v від обсягів виробництва і реалізації продукції;
v від ефективності виробничо-господарської діяльності підприємства (ефективності використання основних засобів, виробничих запасів, нематеріальних активів, грошових коштів тощо, які впливають на рівень витрат підприємства).
Окрім того, формування прибутку підприємств залежить від нормативно-правового регулювання порядку визначення собівартості продукції, оподаткування діяльності підприємства та інших чинників.
Валовий прибуток від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) – це перевищення чистого доходу підприємства від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) над їх собівартістю. У фінансовому обліку реалізованою вважають продукцію, відвантажену від постачальника до покупця разом з відповідними супроводжуючими документами (накладними, рахунками- фактурами тощо). Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) обчислюють вирахуванням з доходу (виторгу) від продажу продукції сум акцизного збору, податку на додану вартість та інших вирахувань (отриманих від страховиків страхових сум, суми наданих підприємством знижок, вартості повернених товарів тощо). Собівартість реалізованої продукції включає прямі матеріальні витрати, прямі витрати на оплату праці, інші прямі виробничі витрати, загальновиробничі витрати.
Прибуток від операційної діяльності визначається як алгебраїчна сума валового прибутку (основної діяльності), іншого операційного доходу та операційних витрат підприємства за звітний період.
Чистий прибуток підприємства – розраховують як алгебраїчну суму прибутку від звичайної діяльності, надзвичайного прибутку та податку з надзвичайного прибутку. Тобто, чистий прибуток – це сума прибутку підприємства після сплати податку на прибуток.
Рис. 2.5. Схема формування і розподілу прибутку підприємства.
Розподіл прибутку підприємства здійснюють у два етапи.
Спочатку розподіляють прибуток між підприємством і державою у формі сплати податку з прибутку. Слід зазначити що окремо оподатковується прибуток від звичайної діяльності і окремо – прибуток від надзвичайних подій. Якщо в результаті настання надзвичайних подій в діяльності підприємства виникли втрати, то їх суму (згідно Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати») записують з звіті про фінансові результати зменшеною на суму податку на прибуток внаслідок збитків від надзвичайних подій. На цю ж суму зменшується податок на прибуток від звичайної діяльності підприємства.
На другому етапі розподіляють прибуток, що залишається після сплати податків – чистий прибуток. Чистий прибуток підприємства можна використовувати для створення фонду виплати дивідендів та виплат учасникам; поповнення резервного фонду; поповнення статутного капіталу; здійснення інвестицій; формування інших цільових фондів; для покриття поточних витрат тощо.
Розглянемо прибуток товариства з обмеженою відповідальністю «Орісіл».
Для аналізу наведемо вихідні дані у таблиці 2.4.
Таблиця 2.4 – Вихідні дані для розрахунку за 2006-2008 роки.
Вихідні дані /Роки | 2006 | 2007 | 2008
Кількість реалізованої продукції, тис.од. | 521 | 442 | 527
Ціна реалізованої продукції, грн. | 54,5 | 63 | 59
Собівартість реалізованої продукції, тис.грн. | 17032,7 | 19056,8 | 17801,8
Адміністративні витрати, тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Аналіз прибутку підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок