Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> реферат на тему: Регулювання реклами лікарських засобівё

Регулювання реклами лікарських засобівё / сторінка 3

Назва:
Регулювання реклами лікарських засобівё
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Для експертизи реклами лікарських засобів, які реєструються в Україні вперше або у зв'язку із закінченням терміну попередньої реєстрації, рекламодавець одночасно із Заявкою на реєстрацію по-дає клопотання про узгодження рекламних матеріалів, їх зразки у друкованому або файловому вигляді, копію платіжного доручення про внесення оплати за прове-дення експертизи рекламних матеріалів.
На підставі позитивного експертного висновку Фар-макологічного комітету МОЗ приймає рішення щодо погодження інформації, яка може міститися в рекламі лікарського засобу, та видає рекламодавцеві дозвіл на його рекламування. На різні модифікації реклами од-ного лікарського засобу видається окремий дозвіл на підставі окремої експертизи матеріалів.
МОЗ встановлено загальні обмеження щодо реклами лікарських засобів, відповідно до яких забороняється реклама:
¦ лікарських засобів, які не зареєстровані в Україні або виключені з Державного реєстру лікарських засобів України;
¦ наркотичних, психотропних, отруйних та радіо-активних лікарських засобів (перелік А).
Реклама лікарських засобів, які реалізуються гро-мадянам за рецептами лікарів (перелік Б), дозволяєть-ся лише через спеціалізовані друковані органи, що роз-раховані на медичних та фармацевтичних фахівців.
Забороняється розміщувати в рекламі лікарських засобів відомості, які можуть:
¦ мотивувати винятковість будь-якого препарату під кутом зору гарантованості лікувального ефек-ту та безальтернативності його застосування сто-совно інших існуючих лікарських засобів;
¦ уводити в оману щодо властивостей лікарського засобу;
¦ справляти враження, що за умови застосування препарату медична консультація не потрібна, а відмова від його приймання спричинить шкоду для здоров'я;
¦ містити посилання на персональні рекомендації науковців, медичних працівників та інших кате-горій осіб, які у зв'язку із своїм посадовим і про-фесійним статусом можуть вплинути на громад-ське вживання препарату.
Реклама не повинна містити відомості про те, що:
¦ лікарський засіб є продуктом харчування, косме-тичним чи іншим продуктом для вживання;
¦ косметичні засоби, харчові продукти, вітамінні чи інші харчові домішки мають лікувальні властиво-сті, якщо наявність таких властивостей не дове-дена в установленому порядку.
Рекламування лікарських засобів для дітей і підліт-ків також здійснюється на підставі дозволу МОЗ після попередньої експертизи і погодження рекламної інфор-мації з фахівцями Фармакологічного комітету.
Недобросовісна реклама лікарських засобів забороне-на. Недобросовісною рекламою лікарських засобів вва-жається реклама, яка внаслідок неточності, двозначності, перебільшування, замовчування інформації вводить або може ввести в оману споживачів реклами, що несе за-грозу їхньому здоров'ю.
Як недобросовісна розглядається також реклама, зміст якої не узгоджувався взагалі, заявник сповістив про відмову від реклами (подав лист-відмову) або було встановлено відхилення від змісту вже погоджених рек-ламних матеріалів, які стосуються застережень, визна-чених МОЗ.
Процедура визнання факту недобросовісної реклами лікарських засобів здійснюється в таких випадках:
¦ якщо до МОЗ надійшла заява від споживача рек-лами лікарських засобів про факт завдання нею шкоди для здоров'я;
¦ якщо в процесі проведення нагляду за рекламою лікарських засобів виявлені факти порушення вимог МОЗ щодо змісту інформації, яка може мі-ститись у рекламі ліків.
Рішення щодо визнання факту недобросовісної рек-лами лікарських засобів приймає МОЗ на підставі відповідного експертного висновку Фармакологічного комі-тету. МОЗ може відкликати дозвіл на рекламу лікар-ських засобів, якщо вона не відповідає законодавчим вимогам чи визнана недобросовісною. За умови повтор-них випадків недобросовісної реклами МОЗ має право ставити питання про скасування реєстрації відповідно-го лікарського засобу.
Список використаної літератури
1. Громовик Е.П. Особливості, проблеми та перспективи вітчизняного фармацевтичного підприємництва // Фар-мац. журн.- 1997.-№4.~С.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Регулювання реклами лікарських засобівё

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок