Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Комунікації в системі менеджменту

Комунікації в системі менеджменту

Назва:
Комунікації в системі менеджменту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,77 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема 6: Комунікації в системі менеджменту
1. Комунікації та ефективність управління.
Види і форми комунікації.
Комунікаційний процес.
Налагодження ефективних комунікацій.
5. Інформація як основа процесу управління.
Комунікації та ефективність управління
Численними дослідженнями в галузі управління доведено, що від 50 – 70 % всього робочого часу керівник витрачає на комунікації. В широкому розумінні комунікації – це обмін інформацією між двома або більше особами. Проте в організаціях це не просто розмови не телефону, засідання. Комунікація сполучає всі елементи організаційної системи з метою досягнення цілей підприємства.
Отже, комунікації – це обмін даними, на основі яких керівник отримує інформацію, необхідну для прийняття ефективних рішень, доводить їх до відома працівників організації. Таким чином, комунікація розглядається як спілкування за допомогою слів, символів, жестів, як спосіб за допомогою якого висловлюється відношення одного працівника до знань, і розумінь іншого, досягається довіра, взаємо прийняття поглядів тощо.
Стверджують, що ефективно працюючі керівники – це ті, хто досяг успіхів у налагодженні комунікацій і самі є комунікабельними.
Комунікабельність – це схильність, здатність до комунікацій, встановлення контактів і зв’язків, досягнення взаєморозуміння.
Комунікаційні потреби організації залежать від факторів її внутрішнього та зовнішнього середовища.
Організації користуються різними засобами комунікації. Так, зі своїми наявними і потенційними споживачами вони спілкуються за допомогою реклами та інших програм просування товарів на ринок. У сфері відносин з громад кістю першочергова увага приділяється створенню певного образу, іміджу організації.
Організація так само тісно повинна взаємодіяти і зі своїм внутрішнім середовищем: підтримувати зв’язки з профспілками, з усіма відділами та службами своєї структури.
Для того щоб здійснювати комунікацію ефективно, потрібно враховувати різні фактори: підбір слів при формуванні повідомлень, настрій, самопочуття, потреби адресатів тощо.
Ефективність комунікацій знижується, якщо неточно формулюється повідомлення, має місце помилковий переклад, або нечітке тлумачення, допускаються втрати інформації у процесі її передачі, зберіганні, неуважність працівників.
Види і форми комунікації
В управлінській діяльності використовуються різні засоби, види і форми комунікації. Завдання полягає у тому, щоб насамперед вміло використати різноманітні види комунікації, серед яких можна назвати такі:
1) передача інформації, інформування (читання лекції в аудиторії, виступ по радіо тощо);
2) експресивна – виразна, що характеризується експресією – силою прояву почуттів, переживань (зустріч після довгої розлуки);
3) переконуюча – прагнення вплинути на інших, висловлення захоплення, прохання, що особливо важливо для політичних діячів, юристів, торгових представників;
4) соціально-ритуальна – використання норм і звичаїв соціально-культурної поведінки ( процедура знайомства, звичаї гостинності);
5) паралінгвістична – спілкування за допомогою міміки, виразу очей і рота, а також поз і рухів (передача різних відтінків повідомлення, його прихованого змісту).
Різноманітні види і способи комунікації можна розбити на три групи: усну, письмову і візуальну. Усний контакт – за його допомогою можна передавати усі деталі, уточнити неясні питання і цим виключити неправильне розуміння завдання і ін.
Ключем до ефективної письмової комунікації є дотримання певних вимог до інформації: чіткість, повнота, надійність і правильність, вона доповнює і підкріплює усну комунікацію.
Для досягнення цілей організації та ефективного обміну інформацією використовують:
між рівневі комунікації в організаціях. Такий вид комунікації передбачає переміщення інформації з рівня на рівень у межах вертикальних комунікацій. Він може передаватись по низхідній, тобто з вищих рівні в на нижчі, і по висхідній, тобто з нижчих рівнів на вищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Комунікації в системі менеджменту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок