Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Становлення маркетингу в Україні

Становлення маркетингу в Україні

Назва:
Становлення маркетингу в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
з дисципліни:
«Маркетинг»
на тему:
«Становлення маркетингу в Україні»


План
Вступ
Маркетинг в умовах перехідної економіки в України.
Законодавче закріплення основ маркетингу в «Законі України про рекламу».
Сучасний стан маркетингу в Україні, найактуальніші проблеми. (За Наталією Писаренко та Андрієм Длигачем «Українські реалії»).
Висновок
Список використаної літератури
 
Вступ
Термін “маркетинг” походить від англійського “market“ (ринок) і означає діяльність у сфері ринку збуту. Однак маркетинг як система економічної діяльності – більш широке поняття.
Головне в маркетингу – двосторонній і взаємодоповнюючий підхід. З одного боку, це ретельне і всебічне вивчення ринку, попиту, смаків і потреб, орієнтація на них виробництва, адресність продукції, що випускається. З іншого – активний вплив на ринок та існуючий попит, на формування потреб і запитів покупців.
У промислово розвинутих країнах запити покупців є головною рушійною силою економіки. Оскільки навіть праця робітника найвищої кваліфікації з виготовлення дуже потрібного суспільству виробу може виявитися в кінцевому підсумку непродуктивною тільки тому, що продукт не знайшов свого покупця, не потрапив до кінцевого споживача. Таке може статися з тієї причини, що потенційний споживач не знав про існування потрібного йому виробу або про місце, де його можна придбати. Пов’язати виробника і споживача, допомогти їм знайти один одного і тим самим зробити працю першого по-справжньому продуктивною – в цьому, власне, і полягає основна мета будь-якої маркетингової діяльності.
Отже, маркетинг — це поєднання строгої науки і мистецтва ефективної роботи на ринку. Уперше цей термін з'явився в 1902 р. у США, а через 20 років цим терміном користувалися вже в багатьох країнах світу.
Маркетинг — поняття складне, динамічне, багатопланове, і це пояснює неможливість в одному універсальному визначенні дати повну характеристику, адекватну його сутності, принципам і функціям. Висунуто вже близько 2000 визначень, кожне з яких розглядає ту або іншу сторону маркетингу або робить спробу його комплексної характеристики.
Американські спеціалісти вважають, що маркетинг – це система взаємодії в бізнесі, розроблена для здійснення планування, установлення цін, стимулювання збуту і поширення товарів і послуг організаціям і приватним особам.
В Україні ж конкретної дати першого застосування маркетингу як такого немає, проте зрозуміло що зацікавленість цією економічною наукою як і всіма іншими економічними науками на просторах СНД розпочалась з настанням потреби в додаткових стимулах покупця до вибору продукції саме вітчизняного виробника, методиках конкуренції, а також інших практичних та теоретичних напрацювань цієї науки, тобто з розпадом СРСР. З припиненням існування цієї наддержави були порушені налагоджені раніше шляхи постачання та збуту, оскільки тепер постачальник та підприємство переробник знаходились в різних країнах не формально як це практикувалось раніше, а й фактично. Крім того механізм ціноутворення став вільним, що позбавляло переваг підприємства котрі перебували під особливою опікою держави. Крім цього попит став не плановим (постійна динаміка), а непередбачуваним.
Я обрав саме цю тему реферату, оскільки прагну висвітлити фактичне становлення маркетингу як теоретичної науки на теренах постсоціалістичної України, а також, як практичної сторони діяльності суб’єктів господарювання, вчених. Особливо мене цікавить саме специфіка українського маркетингу та результати діяльності маркетологів в Україні.
1. Маркетинг в умовах перехідної економіки в України.
Ринкові відносини, які прийшли з розпадом СРСР суттєво розширили самостійність та відповідальність країн, регіонів, галузей, окремих підприємств як суб'єктів господарювання, що володіють і розпоряджаються значною частиною національного багатства. Інтегруючись у загальнодержавну та світову економіку, вони змушені все більше конкурувати між собою в боротьбі за інвестиції та кваліфіковану робочу силу, покриття зростаючих потреб населення щодо якості життя, за ринки збуту для товарів тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Становлення маркетингу в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок