Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Джерела інформації та інформаційні посередники як джерело інформації для підготовки управлінських рішень

Джерела інформації та інформаційні посередники як джерело інформації для підготовки управлінських рішень

Назва:
Джерела інформації та інформаційні посередники як джерело інформації для підготовки управлінських рішень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,62 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Джерела інформації та інформаційні посередники як джерело інформації для підготовки управлінських рішень


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Джерела інформації та інформаційні посередники як джерело інформації для підготовки управлінських рішень”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з джерелами, процесами та методами збирання інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень.
Основними завданнями роботи є:
вивчення і узагальнення теоретико-методологічних засад з питань організації інформаційної діяльності у сфері управління;
проведення всебічної діагностики ситуації із застосуванням сучасного інструментарію;
розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначеної проблеми.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що в теорії менеджменту, управлінські рішення керівника визначаються як його головний інтелектуальний продукт, але жодне управлінське рішення не може бути прийняте без наявності певної інформації. Вивчення теорії прийняття управлінських рішень, а також інформаційного забезпечення цього процесу є дуже важливим при вивченні курсу менеджменту.
В роботі розкриті наступні питання:
поняття та сутність управлінського рішення,
методологія прийняття управлінського рішення,
інформаційне забезпечення прийняття управлінського рішення,
тощо.
1. Управлінські рішення та процес їх прийняття
Процес управління - діяльність об'єднаних у визначену систему суб'єктів управління, спрямована на досягнення цілей фірми шляхом реалізації визначених функцій з використанням методів управління.[3]
Рішення - центральний момент усього процесу управління. Можна сказати, що суттю професії менеджера є прийняття рішень.
У широкому змісті це поняття включає і підготовку рішення (планування), у вузькому змісті це вибір альтернативи. У рамках перспективного планування приймаються основні рішення (що робити?), потім у процесі поточного планування, організації, мотивації, координації, регулювання, змін планів - рішення у вузькому змісті (як робити?), хоча така границя є умовною.
На практиці проблема рішення викликана тиском термінів, недоліком кваліфікації або інформації для рішення, ненадійністю методів, схильністю менеджерів до рутини, розбіжностями між особами, що приймають рішення (ОПР). Усі види рішень, прийнятих у процесі управління, можна класифікувати по численних ознаках:
по об'єкту рішення (орієнтовані на цілі або засоби, тощо);
по надійності вихідної інформації (на основі надійної інформації, ризикові або ненадійні);
по термінам дії наслідків (довго-, середньо-, короткострокові);
по зв'язку з ієрархією планування (стратегічні, тактичні, оперативні);
по періодичності (випадкові, повторювані, рутинні);
по виробничому охопленню (для усієї фірми, вузькоспеціалізовані);
по кількості рішень у процесі їхнього прийняття (статичні, динамічні, одно- і багатоступінчасті);
по складності (прості і складні).
Ефективність управління залежить від комплексного застосування багатьох факторів і не в останню чергу від процедури прийнятих рішень і їхнього практичного втілення в життя. Але для того, щоб управлінське рішення було діючим й ефективним, потрібно дотриматися визначених методологічних основ.
Для того, щоб прийняти управлінське рішення, кожен менеджер повинний добре розбиратися не тільки в понятійному апараті, але і досить кваліфіковано при цьому застосовувати на практиці:
методологію управлінського рішення;
методи розробки управлінських рішень;
організацію розробки управлінського рішення;
оцінку якості управлінських рішень.
Рішення - результат вибору з безлічі варіантів, альтернатив. Рішення являє собою керівництво до дії на основі розробленого проекту або плану роботи.
Правильність і ефективність прийнятого рішення багато в чому визначається якістю економічної, організаційної, соціальної й інших видів інформації. Умовно усі види інформації, що використовуються при ухваленні рішення, можна підрозділити: на вхідну і вихідну; оброблювану і необроблювану; текстову і графічну; постійну і перемінну; нормативну, аналітичну, статистичну; первинну і вторинну; директивну, розподільну, звітну.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Джерела інформації та інформаційні посередники як джерело інформації для підготовки управлінських рішень

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок