Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Фінансовий план підприємства та порядок його складання

Фінансовий план підприємства та порядок його складання

Назва:
Фінансовий план підприємства та порядок його складання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,94 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Фінансовий план підприємства та порядок його складання


Вступ
Планування виробничо-фінансової діяльності на підприємствах передбачає складання виробничого і фінансового планів. Фінансовий план є складовою бізнес-плану підприємства і має вигляд таблиці, в якій відображаються розрахунок обсягу фінансових результатів, а також обсяги надходжень і напрямки використання фінансових ресурсів підприємства в запланованому році.
Призначення фінансового плану полягає у визначенні обсягу фінансових результатів, а також сукупної потреби підприємства у певних розмірах фінансових ресурсів, необхідних для фінансування передбачених обсягів розширення виробництва, виконання фінансово-кредитних зобов'язань, розв'язання соціальних завдань і матеріального стимулювання працівників підприємства.
Необхідність фінансового плану полягає в тому, щоб дати можливість керівництву підприємства дістати уявлення про те, який обсяг фінансових результатів підприємство планує отримати у плановому році, які фінансові ресурси, у яких обсягах і звідки надходять, на які цілі вони витрачаються, виявити резерви збільшення власних фінансових ресурсів, здійснювати режим економії та контроль за цільовим використанням коштів.
Взаємозв’язок фінансового і виробничого планування зумовлює необхідність складання на підприємстві єдиного виробничо-фінансового плану, складова частина якого “Баланс доходів і видатків” – фінансовий план підприємства на поточний рік, квартал або місяць.
В ньому знаходить відображення рух усіх фінансових ресурсів підприємства, які надходять до підприємства і витрачаються ним у відповідних напрямках.
На початку 90-х років за умов директивно-планової економіки кожне підприємство складало фінансовий план у вигляді балансу доходів і видатків за єдиною, встановленою в централізованому порядку формою.
Було обов’язковим затвердження його вищим органом управління (в останні роки затвердилися лише головні показники фінансового плану). Зараз такий порядок скасовано, складання балансу доходів і видатків кожне підприємство (включаючи підприємства державної форми власності) здійснює самостійно, немає якоїсь єдиної і обов’язкової форми цього документу.
Як правило, баланс доходів і видатків складається з таких чотирьох розділів:
Доходи і надходження коштів.
Витрати і відрахування.
Кредитні взаємовідносини з банками.
Взаємовідносини з бюджетом.
Розробка планового балансу доходів і видатків – це заключний етап фінансового планування. Для його складання потрібно мати всі плани виробничо-господарської діяльності підприємства, а також зробити всі розрахунки фінансових ресурсів а саме:
план прибутку і його використання;
план надходження і використання амортизаційних відрахувань;
розрахунок планового приросту нормативу власних оборотних коштів і джерел його покриття;
розрахунок обсягу і джерел капіталовкладень;
розрахунок надходження ПДВ і його сплати до бюджету та ін.
Крім того, необхідно зробити розрахунки планових обсягів валових доходів і валових витрат для визначення суми прибутку, яка має бути сплачена до бюджету у вигляді податку за прибуток.
Проте як джерелом всіх витрат, які плануються у фінансовому плані, може виступати лише балансовий (тобто реальний) прибуток, саме він і є основним об’єктом фінансового планування.
Фінансовий план кожне підприємство складає самостійно за встановленою формою. Фінансовий план державного підприємства складається з двох частин:
1. Формування чистого прибутку.
2. Джерела формування і надходження коштів та напрямки їх використання.
У першій частині фінансового плану передбачається розрахунок фінансових результатів від усіх видів діяльності підприємства, а також чистого прибутку і його розподіл.
Друга частина фінансового плану містить сім розділів:
1. Джерела формування і надходження коштів.
2. Приріст активів підприємства.
3. Повернення залучених коштів.
4. Витрати, пов'язані з внесенням обов'язкових платежів до бюджету і державних цільових фондів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Фінансовий план підприємства та порядок його складання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок