Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Актуальні аспекти брендингу

Актуальні аспекти брендингу

Назва:
Актуальні аспекти брендингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Актуальні аспекти брендингу


Слово «бренд» зараз трапляється на кожному кроці, воно перенасичує наше щоденне життя. Тому метою даного дослідження є з‘ясування поняття брендингу, основних правил створення бренду, і основних проблем, які стоять на шляху торгових марок. Слово “бренд" (англ. brand) означає ставити, випалювати клеймо на будь-чому, як, наприклад, фермери клеймують своїх тварин. Це слово має також і скандинавське (branna – палити, випалювати), і шведське (brand – вогонь) коріння. Тобто брендинг – це процес визначення власності виготовленого товару. Основний принцип брендингу: «Недостатньо бути першим, треба бути єдиним!»
Будь-який товар, що з’являється на ринку, створює про себе певне враження – позитивне чи негативне. Воно з’явиться в будь-якому випадку, як тільки споживач дізнається про товар. Стихійне формування споживчого враження може бути не на користь компанії. Споживачі можуть не розібратися в перевагах товару, не оцінити їх потрібним чином, перебільшити недоліки й навіть вигадати нові. Бренд, яким керують, навпаки, може виявити, виставити наочно всі переваги товару, виділити його із загальної маси схожих товарів або послуг у найвигіднішому світлі.
Споживачі брендів платять додаткові гроші не тільки за реальні якості товару, а й за "міф бренду", що виконує для споживача деякі функції. Наприклад, визначення джерела (виробника) товару, причому саме на тім рівні, на якому це необхідно власнику бренду. Однозначне визначення джерела дозволяє споживачу "передати відповідальність" виготовлювачу бренду і знизити суб'єктивний ризик покупки. Зниження ризику дозволяє припинити пошук товару і, відповідно, зменшувати витрати на пошук і "укласти договір" з виробником на підтвердження якості виробу. Придбання брендового товару також супроводжується придбанням його символічного значення, для більшості дорогих брендів яке є практично єдиною вигодою для покупця.
Сьогодні брендинг дійсно надзвичайно важливий. Саме бренд створює вартість. Як зазначив Філіп Котлер “Найважливіше поняття в маркетингу – поняття бренду. Якщо ви не бренд – ви не існуєте. Хто ж ви тоді? Ви – звичайний товар. А коли ми купуємо такі товари, єдино важлива річ для нас – це ціна. Але якщо ви побудували бренд, ви можете установити ціну, більшу ніж ціна простого товару. Відомо також, що зробити бренд можна з будь-якого товару”. [7]
Існує багато видів брендів, але всі вони поділяються на сильні, середні і слабкі бренди. Сильний бренд - (strong brand) - такий бренд, який знають і можуть відрізнити від інших марок більше 60% споживачів даної товарної групи. Бренд знають і впізнають від 30 до 60% споживачів, - бренд, що розвивається. Слабкий бренд– бренд, який впізнають серед конкурентів до 30% споживачів.
Безумовними прикладами сильних брендів, які лідирують вже багато років є Nike, Disney, Apple, Xerox, Microsoft, Harley-Davidson. Приріст вартості бренду Google становить +44%, Zara +22%, Apple +21%, Nintendo +18%, Sturbucks +17%. Сюди ж можна зарахувати й Nokia, McDonald’s, Audi, BMW, Burberry. Трендом також є і Toyota Motor Corporation – японська автомобільна компанія, що входить до складу фінансово-промислової групи Toyota. Одна з найбільших автомобільних компаній світу. Випускає продукцію під різними марками, зокрема, «Дайхацу», «Лексус», «Тойота». За рівнем ринкової капіталізації (близько $220 млрд. у травні 2008 р.) компанія є найдорожчою у світі серед автомобілебудівних корпорацій. У першому кварталі 2008 року Toyota з показником 2,348 млн. проданих авто вперше посіла топове місце у світі, обійшовши General Motors (2,26 млн. автомобілів), незмінного лідера з продажу авто впродовж багатьох десятиліть. Наведемо приклад, після якого стане зрозуміло, що ми насправді платимо не за якість, а за «ім‘я». Візьмемо мотоцикли Harley-Davidson. Доведено, що вони по якості навіть гірше японських, але коштують майже в два рази дорожче. І, що головне, завдяки бренду, споживачі їх вважають найякіснішими за всіма параметрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Актуальні аспекти брендингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок