Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Функції та структура планових служб на підприємстві

Функції та структура планових служб на підприємстві

Назва:
Функції та структура планових служб на підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Функції та структура планових служб на підприємстві
Планування та управління економічною діяльністю підприємства тісно пов’язані між собою наступними функціями виробничого менеджменту: вибір цілей, визначення ресурсів, організація процесів, контроль виконання, координація роботи, коригування завдань, мотивація персоналу, оплата праці і т. д. У їх виконанні беруть участь різні категорії персоналу – керівники усіх рівнів управління, економісти-менеджери, плановики-виконавці та інші.
Основними функціями вищого керівництва підприємства є встановлення єдиної стратегії розвитку або обґрунтування мети планування, вибір основних способів її досягнення, визначення методів і технології розробки планів. Керівники інших ланок управління, а також спеціалісти планових служб розробляють усі поточні і тактичні плани. До їх функцій відноситься також аналіз внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства, складання прогнозів розвитку своїх підрозділів, розрахунок і оцінка необхідних ресурсів, планових показників і т.д. Керівники планово-економічних служб підприємств здійснюють загальні, наукові, методологічні та інші головні функції з управління усією поточною і перспективною плановою діяльністю. Персонал служби планування спільно з вищим керівництвом бере участь в розробці стратегії фірми, виборі та обґрунтуванні економічних цілей, створенні необхідної нормативної бази, аналізі та оцінці планових і фактичних результатів кінцевої діяльності. Разом з менеджерами плановики беруть участь в складанні прогнозів розвитку виробництва, навчанні персоналу підприємства новим методам розробки різних планів, проведення консультацій в лінійних підрозділах і функціональних органах фірми, які беруть участь в складанні загальних планів або їх окремих розділів.
Світова практика планування виробила дві організаційні форми поєднання функцій планування – централізовану та децентралізовану.
На підприємствах з централізованою формою при вищому керівництві створюється спеціальна служба – відділ планування та контролю, яка розробляє стратегічні і тактичні плани та стежить за ходом їх виконання.
Централізована система планування сприяє координації роботи взаємопов’язаних структурних підрозділів підприємства. Однак з розширенням масштабів діяльності, посиленням процесу диверсифікації, появою багатогалузевих концернів планування з одного центру стає неможливим.
При децентралізованій формі планування планова робота здійснюється на трьох рівнях: вищого керівництва, кожної виробничої одиниці, виробничих ланок. Основна робота з стратегічного планування зосереджена на рівні вищого керівництва. Поточні тактичні плани розробляються кожною виробничою одиницею. Оперативно-календарні та поточні техніко-економічні плани – прерогатива виробничих ланок і формується з врахуванням специфіки їхньої роботи.
Структура планово-економічних служб підприємств залежить перш за все від розмірів виробництва, характеристики продукції, становища на ринку, форми власності, рівня платоспроможності і т.д. В умовах вільних ринкових відносин існує безліч організаційних структур управління, які можна використати як і у виробничій, так і в плановій сферах діяльності підприємства: лінійна, функціональна, лінійно-функціональна, лінійно-штабна, які відомі у вітчизняному менеджменті, а також продуктова, матрична, проектна та інші, рекомендовані сучасним менеджментом 13. С. 60.
Кожному підприємству необхідно вибрати таку організаційну структуру, яка відповідає його стратегічним планам, забезпечить ефективну взаємодію з навколишнім середовищем і сприяє досягненню поставлених цілей. Структура організації в умовах ринку не може залишатися незмінною, так як під дією різних економічних факторів відбуваються неперервні зміни внутрішнього середовища і зовнішнього оточення, які повинні враховуватися не тільки в процесі планової, але і управлінської діяльності. До зовнішніх факторів відносяться 3. С. 200:
продукція або послуги, тип результату;
функції або типи ресурсів, необхідних для одержання результатів (постачання, маркетинг, планування, виробництво, фінанси, кадри);
ринки, групи клієнтів або споживачів продукції підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Функції та структура планових служб на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок