Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Принципи і методи внутрішньофірмового планування

Принципи і методи внутрішньофірмового планування

Назва:
Принципи і методи внутрішньофірмового планування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Принципи і методи внутрішньофірмового планування
План – це передбачена і підготовлена на певний період програма соціально-економічного розвитку підприємства і усіх його підрозділів.
У ході складання планів керівники усіх рівнів управління розробляють спільну програму своїх дій, встановлюють головну мету і результат спільної роботи, визначають участь кожного відділу або працівника в спільній діяльності, об’єднують окремі частини плану в єдину економічну систему, координують роботу всіх розробників планів і виробляють рішення про єдину лінію трудової поведінки в процесі виконання прийнятих планів. При розробці зведеного плану і виборі лінії поведінки всіх працівників необхідно не тільки забезпечити дотримання певних правил і принципів планування, але і здійснити прийняті плани і вибрані цілі в майбутньому.
Вперше загальні принципи планування були сформульовані А.Файолем. Він виділив п’ять основних принципів: необхідність, єдність, неперервність, гнучкість і точність.
Принцип необхідності планування означає обов’язкове використання планів при виконанні будь-якого виду трудової діяльності. Відсутність плану або програми супроводжується коливаннями, помилковими маневрами, несвоєчасною зміною орієнтації, які є причинами поганого стану, якщо не краху, справ. Принцип необхідності або обов’язковості планування є особливо важливим в умовах вільних ринкових відносин, т. як його дотримання відповідає сучасним економічним вимогам раціонального використання обмежених ресурсів на всіх підприємствах.
Принцип єдності планів передбачає розробку загального або зведеного плану соціально-економічного розвитку підприємства. Єдність планів передбачає спільність економічних цілей і взаємодію різних підрозділів підприємства на горизонтальному і на вертикальному рівнях планування та управління.
Принцип неперервності планів заключається в тому, що на кожному підприємстві процеси планування, організації і управління виробництвом, як і трудова діяльність, взаємопов’язані між собою і повинні здійснюватися постійно і без зупинки.
Принцип гнучкості планів тісно пов’язаний з неперервністю планування і передбачає можливість коригування встановлених показників і координації планово-економічної діяльності підприємства. Постійні зміни в техніці, технології і організації виробництва приводять звичайно до зниження витрат запланованих ресурсів і до необхідності уточнення планів. В умовах ринку можливі також значні коливання попиту, зміни діючих цін і тарифів, які також ведуть до відповідних поправок в планах. Тому всі плани на наших підприємствах, як це прийнято в світовій практиці, повинні мати резерви, або інакше, надбавки “безпеки”, або “подушки” 18. С. 120.
Принцип точності планів визначається багатьма як вутрішньофірмовими факторами, так і зовнішнім його оточенням. При оперативному або короткотерміновому плануванні вимагається вища точність планових показників, при стратегічному або довго терміновому – можна обмежитися вибором загальної мети і виконанням приблизних розрахунків.
У сучасній вітчизняній науці і практиці планування, крім розглянутих класичних вимог, широко відомі і загальноекономічні принципи: системність, цілеспрямованість, комплексність, оптимальність, ефективність, науковість, пріоритетність, збалансованість, зайнятість, директивність, самостійність, рівнонапруженість, конкретність, об’єктивність, динамічність, ризик. Зупинимося лише на тих принципах, які найповніше пов’язані з основними методами ефективного ринкового планування.
Наприклад, принцип комплексності. Планові показники діяльності підприємства утворюють цілісну комплексну систему планових показників, так що будь-яка кількісна чи якісна зміна хоча би одного з них веде, як правило, до відповідної зміни багатьох інших економічних показників. Тому необхідно, щоб планові та управлінські рішення, які приймаються, були комплексними, забезпечували облік змін як в окремих об’єктах, так і в кінцевих результатах.
Принцип ефективності потребує розробки такого варіанта виробництва товарів і послуг, який при існуючих обмеженнях ресурсів забезпечує одержання найбільшого економічного ефекту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Принципи і методи внутрішньофірмового планування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок