Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Зміст поняття лідерства в управлінні організацією

Зміст поняття лідерства в управлінні організацією

Назва:
Зміст поняття лідерства в управлінні організацією
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,41 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
Зміст поняття лідерства в управлінні організацією


Основою лідерства є специфічний тип відносин управління, або лідерський тип. Це відносини "лідер-послідовник". Історично лідерський тип відносин виник набагато раніше за відносини "начальник-підлеглий", що з'явилися і оформилися в період першої промислової революції.
Починаючи з дитячих років, проходження за лідером сприймається асеми достатньо природно. Це і батьки в сім'ї, це і вчителі в школі, це і герої, з ким молоді люди хочуть себе асоціювати. Присутність в індивідуальному мікрокосмосі людей іміджу лідера настільки ж стара як і сама людина. Більшістю признається факт, що лідерство пов'язано з наявністю пов'язаних з психікою людини відносин між лідером і його послідовниками.
Рання стадія лідерських відносин управління характеризується тим, що хтось один займає в співтоваристві центральну позицію, а всі інші розташовуються як би на периферії. Управління здійснюється через централізовану владу, яка домінує над всім співтовариством.
При даному типі керівництва послідовник витрачає свої сили в благо групи організації, очолюваної лідером, не маючи фактично ніяких особистих прав. Цей варіант лідерських відносин одержав назву відносин "майстер-раб". Влада лідера в цьому випадку абсолютна і може розповсюджуватися на рішення про життя і смерть членів відомого співтовариства. Звична зміна вибраного лідером курсу дій вже не у владі послідовників.
Ефективність організації, заснованої на цьому ранньому типі лідерських відносин, виявляється в її здатності швидко, в короткі терміни виконувати достатньо важкі задачі в якнайменше сприятливих умовах. Це досягається шляхом об'єднання всіх навкруги одного лідера. Проте це одночасно є і слабкістю даного типу відносин. По-перше, це обумовлено тим, що проведення яких-небудь організаційних змін залежить від наявності у лідера відповідних бажань. По-друге, досягнувши мети, лідер часто намагається утримувати свою владу штучним ускладненням ситуації, що не завжди буває на користь решти членів організації. По-третє, відхід або усунення лідера турбує організаційну ситуацію на невизначений час, що у свою чергу приводить до відповідного зниження ефективності.
Даний тип лідерських відносин дотепер існує е бізнесі і є там найпоширенішим. Найбільша відповідність цього типу лідерства зовнішньому середовищу спостерігається в сімейному, торговому і фермерському бізнесі. Що стосується ділових організацій в інших сферах, то їм більш відповідають типи лідерських відносин, які будуть розглянуті нижче {рис, 11.2).
У цілому лідерські відносини відрізняє те, що послідовники визнають лідерство складовою частиною групи/організації тільки тоді, коли воно довело свою компетентність і цінність для них. Лідер одержує свою владу від послідовників, оскільки вони визнають його як лідер. Для підтримки своєї позиції лідер повинен надавати їм можливість задовольняти свої потреби, які не можуть бути досягнуті по-іншому. У відповідь вони задовольняють лідерську потребу у владарюванні ивозвышении над ними, а також надають йому необхідну підтримку в досягненні організаційних цілей.
Невдачі осягають лідерів з різних причин, але успіх до лідерів приходить багато в чому за наявності у них достатньо однакових здібностей і умінь. Вивчення досвіду роботи багатьох лідерів - практиків свідчить, що для успіху їм необхідно мати здатність створювати образ майбутнього полягання організації і доведення його до послідовників. Також успішного лідера характеризує те, що він наділює послідовників відповідними правами і повноваженнями по здійсненню вираженої в баченні мети і що він може визнати свої слабкі сторони, і привернути для їх усунення необхідні ресурси, у тому числі і людські. (Рис.11.3).
Лідер стає привабливим для послідовників, завдяки умінню бачити те, що буде кінець кінцем досягнуто в результаті нього і послідовників зусиль. Проте це не будь-яка мета або будь-яке полягання організації а майбутньому. Більшою мірою це те, що послідовники хочуть (неефективне лідерство) або.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Зміст поняття лідерства в управлінні організацією

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок