Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> ОЦІНКА РИНКОВИХ РИЗИКІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

ОЦІНКА РИНКОВИХ РИЗИКІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Назва:
ОЦІНКА РИНКОВИХ РИЗИКІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,09 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК: 338.43:330.131.7 (477) ГАПЕЄНКО О.О.
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, м. Миколаїв
ОЦІНКА РИНКОВИХ РИЗИКІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Проблема ризик-менеджменту надзвичайно актуальна для вітчизняного аграрного сектора. У статті проаналізовані теоретичні та практичні здобутки вітчизняних і зарубіжних вчених стосовно оцінки й управління ринковим ризиком. Проведена порівняльна характеристика програмних продуктів AgRisk і Hedge- Sim, оцінена можливість їх використання в українських умовах.
The problem of risk management is crucial for domestic agrarian sector. In the article the theoretical and practical achievements of domestic and foreign scientists concerning estimation and manage of the market risk are analyzed. The possibilities of the practical usage of the software products AgRisk and HedgeSim under the Ukrainian agrarian sector are analyzed.СУЧАСНІ ТЕМПИ розвитку економіки гостро ставлять питання вивчення і ефективного управління ризиками. Будь-яка економічна структура, в тому числі і сільськогосподарське виробництво, належить до категорії імовірнісних систем, схильних до різноманітних ризиків. Ризиком необхідно управляти, тобто використовувати різні методи, які дозволяють в певній мірі прогнозувати настання ризикованої події і приймати заходи для зниження ступеня ризику.
Управління ризиками неможливе без попереднього аналізу і оцінки імовірнісних характеристик, які виявляються в процесі аналітичних досліджень. У зв'язку із цим в економічній літературі велика увага приділяється проблемам моделювання ризик-ситуацій, аналізу різних методик оцінки ризику, можливості їх застосування в тих чи інших ситуаціях.
Вивчення природи, джерел, розмірів і наслідків ризиків необхідне для прийняття найкращих управлінських рішень на сільськогосподарських підприємствах. Особливо зростає необхідність оцінки ризику для запобігання досягнення підприємством межі банкрутства, в критичних ситуаціях, при жорстких обмеженнях фінансових ресурсів.
Оцінений ризик допомагає уникнути нових втрат, або принаймні зменшити їх.
Теоретичні, методологічні основи і принципи управління ризиками у вітчизняній економічній науці і практиці господарювання поки що не отримали достатньої розробки. Потребують подальшого вдосконалення методи оцінки ризиків стосовно певних виробничих ситуацій і видів діяльності, відсутні практичні рекомендації щодо способів управління ризиками, зокрема у сільському господарстві.
В теорії і практиці управління ризиками (ризик-менеджмент) найкраще відпрацьовані прийоми оцінки ризиків у банківській сфері (кредитні ризики) і в сфері інвестиційного проектування, зокрема їх дослідженнями займалися Заруба А.Д., Вітлінський В.В., Попович В.М. Освоєння цього досвіду розпочате і в агровиробництві.
Дискусійним лишається питання щодо визначення ринкового ризику. Українські дослідники [5] до ринкових ризиків відносять: маркетингові ризики; цінові ризики; фінансові ризики; інформаційні ризики. Більшість російських вчених [6, 7] включають ринковий ризик до складу фінансових ризиків разом з кредитним і валютним. У той же час зарубіжні фахівці з аграрного ризик-менеджменту виокремлюють ринковий (ціновий) та фінансовий ризики. Практично відсутні наукові публікації щодо оцінки ринкових ризиків в Україні. Отже, актуальне дослідження зарубіжного досвіду.
Метою даної статті є оцінка можливості використання теоретичних напрацювань і практичних розробок зарубіжних вчених щодо методів оцінки ринкових ризиків у сільському господарстві в українських умовах.
Сільськогосподарське виробництво є одним із найбільш ризикованих видів підприємницької діяльності, що визначається низкою специфічних факторів: сезонністю виробництва, залежністю від погодних та кліматичних умов, тривалим періодом обороту капіталу, великою кількістю суб'єктів господарювання та іншими.
З огляду на перелічені особливості сільського господарства, визначення поняття ризику для цієї галузі у загальному вигляді можна звести до такого: це небезпека прямих матеріальних втрат або недоотримання бажаного результату (доходу, прибутку) внаслідок випадкової зміни зовнішніх і внутрішніх умов виробництва, а також неоптимальних управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ОЦІНКА РИНКОВИХ РИЗИКІВ У СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок