Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Економічна суть і призначення фінансових ресурсів підприємства

Економічна суть і призначення фінансових ресурсів підприємства

Назва:
Економічна суть і призначення фінансових ресурсів підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН
Вступ ..........................................................................................................
Розділ 1. Економічна суть і призначення фінансових ресурсів
підприємства . ...........................................................................
Розділ 2 .Склад і структура фінансових ресурсів в економіці . ........
Валовий внутрішній продукт як основне джерело фінансових
ресурсів .
2.2. Бюджет підприємства як інструмент управління фінансовими
ресурсами .
Аналіз джерел формування фінансових ресурсів .
Розділ 3. Напрями ефективного використання фінансових ресурсів для забезпечення безперервності процесу відтворення на підприємстві в умовах ринкової економіки ...........................
Висновок ....................................................................................................
Додатки ......................................................................................................
Список використаної літератури ............................................................
Розділ 1. Економічна суть і призначення фінансових ресурсів
підприємства .
Фонди фінансових ресурсів є об'єктивно необхідною умовою здійснення процесу розширеного відтворення на всіх його стадіях і у всіх формах. Джерелом фінансрвих ресурсів є валовий внутрішній продукт.
Створення й використання фінансових ресурсів одночасно передбачає їхній рух. При переміщенні фінансові ресурси відокремлюються від матеріальних цінностей. Проте рухові матеріальних цінностей завжди передує рух фінансових ресурсів.
Фінансові ресурси – це грошові фонди, які створюються в процесі розподілу, перерозподілу й використання валового внутрішнього продукту, що створюється упродовж певного часу в державі. Фінансові ресурси держави включають ті з них, що перебувають у розпорядженні органів державного управління, всіх видів і форм підприємницьких структур і населення. У розпорядженні держави перебувають ресурси бюджетної системи і різних видів централізованих та децентралізованих фондів, а також державних фінансових інститутів. Інша частина фінансових ресурсів у державі знаходиться в розпорядженні господарських підприємств, установ і організацій різних форм власності та видів діяльності. Третя частина – у розпорядженні населення у формі вкладів, заощаджень і депозитів у банківській системі та інших фінансових установах.
З транформацією вартості валового внутрішнього продукту у відповідні фонди фінансових ресурсів фінанси починають впливати на процес розширеного відтворення й працювати як складова економічного механізму. Усе це зумовлює актуальність суті й складу фінансових ресурсів, їхньої специфіки у відтворювальному процесі.
Фінансові ресурси є матеріальними носіями фінансових відносин, що дає змогу виокремити фінанси із сукупності інших економічних категорій, жодна з яких не характеризується матеріальним носієм. Ця особливість характерна для фінансів будь – якої економічної системи, проте в жодній з них не застосовуються різні форми й методи сворення та використання фінансових ресурсів.
Тому введення в науковий обіг поняття "фінансові ресурси" дає змогу точніше визначити об'єкт фінансового прогнозування й балансових розрахунків, а за його допомогою обгрунтувати форми й методи впливу фінансів на увесь відтворювальний процес. Тут можна виявити таку взаємозумовлену залежність : фінанси як сукупність економічних відносин знаходять своє безпосереднє вираження в фінансових ресурсах, формою руху яких є фонди. Отже, процес створення й використання фондів фінансових ресурсів є об'єктом фінансового прогнозування та балансових розрахунків і наукових досліджень.
Місце і роль фінансових ресурсів у розширеному відтворенні можна чітко визначити лише тоді, коли матимемо їхнє теоретичне обгрунтування як економічної категорії. В економічній літературі й досі не має єдиної думки щодо визначення фінансових ресурсів, їхнього змісту, методів впливу на ефективність господарювання.
Для наукового обгрунтування визначення поняття фінансових ресурсів треба чітко визначити ті критерії, яким воно повинно відповідати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна суть і призначення фінансових ресурсів підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок