Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ З АРТ-МЕНЕДЖМЕНТУ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ З АРТ-МЕНЕДЖМЕНТУ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

Назва:
НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ З АРТ-МЕНЕДЖМЕНТУ В УНІВЕРСИТЕТАХ США
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,94 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 7. 075 : 378. 4 (73) (073)
О. С. ЧАСТНИК
НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ З АРТ-МЕНЕДЖМЕНТУ В УНІВЕРСИТЕТАХ США
Аналізуються основні концептуальні положення навчальних програм з арт-менеджменту в університетах США, а саме: підготовку менеджерів у цій сфері здійснюють переважно на базі мистецької освіти; арт-менеджери розглядаються як посередники, координатори, а не чиновники-адміністратори; прикладна складова переважає над теоретичною; важливим елементом програм є практика і студентський проект, спрямований на вирішення реальної проблеми мистецької громади.
Ключові слова: мистецтво, культура, бізнес, арт-менедж- мент, навчальна програма, громадянське суспільство.
Анализируются основные концептуальные положения учебных программ по арт-менеджменту в университетах США, а именно: подготовку менеджеров в этой сфере осуществляют преимущественно на базе художественного образования; арт- менеджеры рассматриваются как посредники, координаторы, а не чиновники-администратор>ы; прикладная составная преобладает над теоретической; важным элементом программ являются практика и студенческий проект, нацеленный на решение реальной проблемы местных деятелей искусства.
Ключевые слова: искусство, культура, бизнес, арт-ме- неджмент, учебная программа, гражданское общество.
The article explores the basic concepts of degree programs in Arts Management taught at U.S. universities, namely: the curriculum is based largely on education in the arts; arts managers are seen as coordinators and mediators, rather than officials and administrators; the applied program component prevails over the theoretical one; internship and a student project aimed at solving a real problem of the local artistic community form an important part of each program.
Key words: the arts, culture, business, arts management, degree program, civil society.
У ринковому суспільстві мистецтво існує, зокрема, у форматі ділових відносин між митцем та споживачем продукту його творчості діяльності. Методологію і конкретні способи управління цими відносинами вивчає арт- менеджмент (менеджмент у сфері мистецтва) – порівняно молода наука на стику бізнесу й мистецтва. За влучним висловом Г. Л. Тульчинського, бізнес і культура нині «приречені на співпрацю», оскільки така співпраця є одним із способів реалізації громадянського суспільства [1, 8]. Не дивно, що в США, країні з високим рівнем розвитку ринкової економіки та громадянського суспільства, університетські курси арт-менеджменту є вельми популярними.
Сфера культури з її різноманітними видами форм власності та організацій забезпечує менеджерам широке поле діяльності. Поєднуючи в собі переваги бізнес-шкіл та мистецьких навчальних закладів, програми з арт- менеджменту надають можливість випускникам з успіхом використовувати здобуті знання і в інших сферах суспільного життя – політиці, науці, спорті, туризмі, освіті тощо. Завдяки глобалізації сучасного ринку випускники можуть сподіватися на кар'єру від локального масштабу до федерального і міжнародного. Особливо привабливими програми з арт-менеджмен- ту є для людей, які не бояться нововведень, експериментів, ризиків – усього того, що ідеологи «американського способу життя» називають challenge (виклик).
Про важливість підготовки менеджерів у сфері мистецтва свідчить, зокрема, діяльність Асоціації освіти з арт-менеджменту (Association of Arts Administration Educators – АААЕ). Завданням асоціації є узгодження й розвиток навчальних програм у цій галузі, координація наукових досліджень та підтримка майбутніх медіаторів між світом культури та широкою публікою. Промовистою є тема чергової міжнародної конференції АААЕ (червень 2010 р., Вашингтон) – «Підтримуємо посередників: підготовка культурних лідерів до майбутніх викликів». Сьогодні асоціація об'єднує понад 100 університетів та коледжів, що пропонують програми з арт-менеджменту на рівнях бакалавра і магістра. Зміст програм широко висвітлюється в університетських проспектах та в мережі World Wide Web. Працюючи над цією статтею, автор користувався публікаціями мережі [2; 3; 4; 5; 6 та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ З АРТ-МЕНЕДЖМЕНТУ В УНІВЕРСИТЕТАХ США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок