Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Італія в системі міжнародних економічних відносин

Загрузка...

Італія в системі міжнародних економічних відносин

Назва:
Італія в системі міжнародних економічних відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,47 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Італія в системі міжнародних економічних відносин


ЗМІСТ


1. КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ЕКОНОМІКИ КРАЇНИ
Італія розташована на півдні Європи в центральній частині Середземномор'я. Її територія охоплює південні схили Альп, Паданську низовину, Апеннінський півострів, острови Сицилію і Сардинію. 4/5 її кордонів є морськими. Найважливішою особливістю географічного положен-ня Італії є її розташування на шляхах між Південно-Західною Євро-пою і Середнім Сходом. Альпи навіть у давні часи не були непро-хідним бар'єром і в наш час не перешкоджають сухопутним зв'язкам.
Економіка і соціальна сфера Італії є сучас-ними і розвиненими. Проте, порівняно з Великобританією, Німеччиною і Францією, індустріалізація в Італії відбувалась пізніше.
З одного боку, Італія досягла незаперечних успіхів, особливо останнім часом. З іншого – невирішеними залишаються проб-леми регіональних диспропорцій, підвищення продуктивності праці в сільському господарстві і збалансування структури проми-слового сектора. Дуже висока залежність від імпортних енерго-ресурсів. Він досягає 4/5 її потреб, проти 1/2 у середньому в Західній Європі. Особливо велика роль належить імпортній нафті (приблизно 70 млн т на рік). Власний її видобуток – 5 млн т, природного газу – 60 млрд м3. З 220 млрд кВт*год виробленої протягом року електроенергії на ГЕС припадає 1/5. Атомна енергетика не розвинена.
Нафту і природний газ видобувають на Паданській низовині. Численні невеликі ГЕС побудовані на лівих притоках річки По, які беруть свій початок в Альпах. Пунктами прийому нафти і нафтопе-реробки є Генуя і Трієст, від яких ідуть трансальпійські нафтопро-води в Німеччину, а також невеликі портові міста на Півдні. Важливою подією стало введення в експлуатацію транссередземноморського підводного газопроводу, який з'єднав алжирські газо-промисли з материковою Італією через Туніс і Сицилію. Підводна його частина має довжину 160 км.
Після другої світової війни Італія зробила великий крок у розвитку обробної промисловості. Це не тільки провідна, а й сучасна і комплексна сфера її матеріального вироб-ництва. Характерними рисами, порівняно з іншими головними роз-виненими країнами, є низька частка високотехнологічних вироб-ництв і висока працемісткість галузей, які виготовляють споживчі товари тривалого і короткочасного користування. Це наслідок молодості італійської промисловості, поразки Італії в другій світовій війні, наявності дешевої робочої сили.
Відповідним є і склад промислового експорту: сталь, автомобілі, судна, побутова електротехніка (морозильники, кухонні печі, пральні, посудомийні і швейні машини), конторське обладнання (дру-карські і лічильні машини), тканини, одяг, взуття, пластмасові ви-роби і меблі. Вивіз і ввіз сталі та автомобілів майже однакові, але як експортер і, відповідно, виробник побутової електротехніки, одягу і взуття Італія займає провідні позиції в Західній Європі. Одночасно італійські експортні виробництва зазнають все більшої конкуренції з боку нових індустріальних країн з більш дешевою робочою силою.
Розміщення обробної промисловості має такі загальні риси. Найбільша концентрація промислового виробництва характерна для Півночі при зростанні останнім часом ролі Центру. Значну роль в розміщенні підприємств і галузей відіграв історичний чинник: попереднє ремісниче виробництво, ресурси енергії і сировини, які тепер уже вичерпані, бідність сучасної сировинної бази та імпорт необхідних ресурсів.
Італія виплавляє 25 млн т сталі і 250 тис. т алюмінію на рік. У виробництві сталі вагоме значення імпортного скрапу. Найбільшими центрами чорної металургії стали агломерації Генуї, Неаполя, міста Пйомбіно (Тоскана) і Торонто (Апулія). Ще не так давно в металообробці і машинобудуванні домінували Мілан, Турін і Генуя. Поступово ці галузі поширились на північний схід, а тепер і в Центр. Значними машинобудівними центрами стали Брешіа, Венеція, Трієст, Болонья, Флоренція і навіть Рим і Неаполь. Автомобільна промисловість Італії відома автомашинами «ФІАТ» (фабрика італійських авто Туріна), гоночними машинами, моторолерами і мопедами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Італія в системі міжнародних економічних відносин

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок