Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Суб’єкти підприємництва та умови їх господарювання

Суб’єкти підприємництва та умови їх господарювання

Назва:
Суб’єкти підприємництва та умови їх господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Суб’єкти підприємництва та умови їх господарювання
Управління і підприємство (організація, фірма, установа чи заклад), менеджмент і організація – ці два терміни нероздільні, взаємозв’язані, не можуть існувати окремо один від одного, оскільки управління покликане організувати та контролювати діяльність підприємства. Отже, перш ніж визначити суть управління, слід зясувати, що ж таке, власне, підприємство.
Класифікація фірм за різноманітними принципами, які покладені в її основу, дає можливість отримати в результаті вивчення конкретної фірми повну уяву про її організаційно-правовий стан, характер і масштаби її діяльності, ринкові позиції фірми, внутріфірмові відносини тощо.
В Україні процес формування структури національної економіки зазнає кардинальних, часом болючих та невиправданих, однак об'єктивно необхідних змін. Від колишнього СРСР ми успадкували недосконалу структуру народного господарства країни (зокрема відсутні деякі галузі промисловості, а решта мали недосконалий або гіпертрофований розвиток, існувала монополія державної власності тощо). Економічна криза, що виникла внаслідок різкого зламу системи господарювання, окрім безлічі негативних явищ (розвал господарської інфраструктури, інфляція, зубожіння населення, падіння обсягів виробництва, якісного та технологічного рівня, неконкурентоспроможність національної продукції на світовому рівні, недосконала правова база бізнесу, криза неплатежів та ін.), призвела також до появи альтернативних форм господарювання (спочатку кооперативний рух, оренда з правом викупу, формування інституту приватної власності, а згодом поява безлічі нових форм організації бізнесу, видів підприємств тощо).
На сучасному етапі відбувається формування різних форм підприємств, що властиво ринковій економіці.
Загалом фірми класифікуються за такими ознаками:
вид і характер діяльності;
правове становище (юридичний статус):
форма організації;
характер власності;
належність капіталу та контролю:
сфера діяльності;
ступінь охоплення ринку;
інші ознаки (ринки, виробництво, технологія, типи організації тощо).
Вид і характер господарської діяльності
Залежно від цього критерію розрізняють такі види фірм: промислові, торгові, страхові, фінансові, транспортні, транспортно-експедиторські, інжинірингові, туристські, ауди­торські, консалтингові, орендні та інші.
Промислові (виробничі) фірми в основі своєї діяльності мають виробництво товарів (як правило, понад 50% обороту припадає на виробництво промислової продукції).
Торгові (комерційні) фірми займаються здійсненням операцій з купівлі-продажу товарів. Вони можуть існувати незалежно юридичне та у господарському відношенні від інших фірм і самостійно займатися торгово-посередницькими операціями, або ж входити до складу системи збуту великих промислових підприємств. Торгові фірми бувають вузькоспеціалізованими та універсальними.
Страхові фірми здійснюють страхування вантажів, угод, ризиків, життя, від нещасних випадків, від певних ситуацій тощо.
Транспортні фірми здійснюють перевезення вантажів і пасажирів. Залежно від спеціалізації на окремих видах перевезень, вони поділяються на автомобільні, залізничні, авіаційні та судоплавні.
Транспортно-експедиційні спеціалізуються на здійсненні операцій у доставці товарів покупцю, виконуючи доручення промислових, торгових та інших фірм.
Фінансові виступають як інвестори, утримувачі та розпорядники нагромадженого капіталу або тимчасово вільних коштів.
Інжинірингові фірми займаються розробкою і впровадженням новітніх технічних вдосконалень, технологічних нововведень тощо.
Туристські належать до індустрії розваг і відпочинку.
Аудиторські фірми здійснюють незалежні перевірки фінансово-господарської діяльності, оцінку вартості майна, постановку та ведення бухгалтерського обліку, податкове консультування.
Консалтингові фірми - це установи чи організації, що займаються консультуванням з юридичних, фінансових, економічних питань, в тому числі у різних галузях господарського права, митного законодавства та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Суб’єкти підприємництва та умови їх господарювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок