Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Маркетинг у комерційній діяльності

Маркетинг у комерційній діяльності

Назва:
Маркетинг у комерційній діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,36 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Контрольна робота
з предмету: „Маркетинг у комерційній діяльності”


Зміст


1. Приоритетні маркетингові цілі організацій на світових ринках
Ймовірне і жорстке регулювання маркетингу у всесвітньому масштабі, що відбувається в умовах сучасної економіки, наводить на саме істотне питання: яка ж щира мета системи маркетингу, які цілі організацій на світових ринках є приоритетними? Пропонується чотири варіанти відповіді:
досягнення максимально можливого високого споживання;
досягнення максимальної споживчої задоволеності;
представлення максимально широкого вибору;
максимальне підвищення якості життя.
Багато керівників ділового світу вважають, що ціль маркетингу — полегшувати і стимулювати максимально високе споживання, що у свою чергу створює умови для максимального зростання виробництва, зайнятості і багатства. Ця точка зору знаходить висвітлення в типових заголовках: "Фірма "Риглі" намагається змусити людей жувати більше гумки", "Оптики вводять моду на окуляри” щоб стимулювати попит", "Сталеливарна промисловість намічає стратегію росту продажів", "Будівельники автомобілів намагаються роздути збут".
За всім цим криється твердження, що, чим більше люди купують і споживають, тим щасливіше вони стають. "Чим більше — тим краще" — так звучить цей бойовий клич. Однак деякі сумніваються в тім, що маса матеріальних благ, яка зросла, несе із собою більше щастя. Їхній кредо: "чим менше — тим більше" і "небагато — це здорово".
Досягнення максимальної споживчої задоволеності. Відповідно до цієї крапки зору, ціль системи маркетингу — досягнення максимальної споживчої задоволеності, а не максимально можливого рівня споживання. Споживання великої кількості жувальної гумки або володіння більш великим гардеробом щось значить тільки в тому випадку, якщо веде в остаточному підсумку до більш повної споживчої задоволеності.
На жаль, ступінь споживчої задоволеності важко вимірити. По-перше, ще жоден економіст не придумав, як замірити повне задоволення конкретним товаром або конкретною маркетинговою діяльністю. По-друге, безпосереднє задоволення, одержуване окремими споживачами від конкретних "благ", не враховує "зло", таке як забруднення навколишнього середовища і збиток, який при цьому завдається. По-третє, задоволення, випробовуване споживачем визначених товарів, наприклад виробів — символів суспільного становища, залежить від того, у як малого кола осіб ці товари є. Отже, дати оцінку системі маркетингу на основі показників задоволеності, що вона приносить громадськості, важко.
Деякі діячі ринку вважають, що основна мета системи маркетингу забезпечити максимально можливу розмаїтість товарів і надати споживачеві максимально широкий вибір. Система повинна дати споживачеві можливість знайти товари, що найбільш повно відповідають його смакові. Споживачі повинні мати можливість максимально поліпшити свій спосіб життя, а, отже, і одержати найбільше задоволення.
На жаль, максимальне розширення споживчого вибору вимагає витрат. По-перше, товари і послуги стануть дорожче, оскільки велика розмаїтість викликає ріст витрат по їх виробництву і підтримці запасів. Підвищені ціни спричинять за собою зниження реальних доходів споживачів і масштабів споживання. По-друге, збільшення розмаїтості товарів зажадає від споживача більше часу і зусиль на знайомство з різними товарами і їхньою оцінкою. По-третє, збільшення числа товарів зовсім не означає для споживача розширення можливості реального вибору. У Сполучених Штатах Америки існує безліч марок пива і більшість з них мають однаковий смак. Коли в рамках товарної категорії нараховується безліч марочних товарів з незначними відмінностями друг від друга, ситуація ця називається марочним достатком і споживачеві надається мнимий вибір. І нарешті, самі споживачі не завжди вітають велику розмаїтість товарів. Деякі, зустрічаючи у визначених товарних категоріях надлишок вибору, випробують почуття розгубленості і занепокоєння.
Багато хто вважають, що основна мета системи маркетингу повинна полягати в поліпшенні "якості життя".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Маркетинг у комерційній діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок