Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Сучасні теорії менеджменту. Проблеми і вимоги сучасного менеджменту.

Сучасні теорії менеджменту. Проблеми і вимоги сучасного менеджменту.

Назва:
Сучасні теорії менеджменту. Проблеми і вимоги сучасного менеджменту.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,64 KB
Завантажень:
580
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Сучасні теорії менеджменту. Проблеми і вимоги сучасного менеджменту.
У першій половині ХХ століття отримали розвиток чотири школи управлінської думки. Хронологічно вони можуть бути подані так:
школа наукового управління;
адміністративна (класична) школа;
школа людських стосунків;
школа науки управління або кількісна школа.
Названі школи стикаються та перетинаються у питаннях теорій та практики менеджменту, і в межах організацій можна знайти елементи всіх підходів.
Школа наукового управління (1885-1920).
Засновником школи наукового управління був американський інженер-механік Фредерік Тейлор (1856-1915), проте дослідження, які ввійшли до складу школи наукового управління, пов’язані з роботами Ф. і Я. Гілберті та Г. Гарата. Ці дослідники вважали, що, використовуючи спостереження, вимірювання, логіку та аналіз трудових процесів, можна удосконалити багато операцій ручної праці і досягти більш ефективної організації всього трудового процесу. Методологія наукового управління трудовими процесами ґрунтувалась на аналізі змісту праці і управління основних складових її компонентів. Тейлор, наприклад, прискіпливо вимірював кількість залізної руди та вугілля, яку людина може підняти лопатою. Подружжя Гілбертів винайшло прилад - мікрометр, який у поєднанні з кінокамерою давав змогу визначити, які рухи виконуються при певних операціях і скільки часу займає кожен з них. Так, інформація давала змогу дослідникам переглянути робочі операції. Щоб вилучити непотрібні, непродумані рухи. Все це було спрямоване на підвищення ефективності праці.
Дослідники школи наукового управління вперше звернули увагу на значущість людського фактора у процесі виробництва. Вони надавали великого значення системі стимулів зростання продуктивності праці, розробили рекомендації щодо організації її з урахуванням фізіологічних можливостей людей, обслуговуючи норми виробітку, необхідні перерви у виробничому процесі тощо. Ключовими моментами цієї теорії було стимулювання високої продуктивності праці, добір людей, фізично та інтелектуально здатних виконувати певні види праці.
Поява школи наукового управління була переломним моментом, після того, як управління почали визнавати які самостійну сферу наукових досліджень. Вперше керівники та вчені побачили, що методи і підходи, застосовані в науці і техніці, можуть бути ефективно використані на практиці для досягнення цілей організації.
Класична (адміністративна) школа (1920-1950).
Видатними представниками цієї школи були А. Файаль (Франція) – засновник; Л. Урвін (Англія), Джеймс Д. Лецні та А.К. Рейлі (США), М. Вебер (Німеччина). Вони розглядали проблему ефективності організацій у більш широкому аспекті, включаючи перспективу та намагаючись визначати загальні характеристики і закономірності ефективної організації (автори займали високі керівні посади в фірмах своїх країн).
Прихильники класичної школи намагалися знайти універсальні принципи управління, додержуючи яких можна досягти успіху організації. Ці принципи розроблялися ними в 2-х напрямах. По-перше, вони були впевнені, що розробивши раціональну структуру організації, здійснивши поділ її на підрозділи і робочі групи, можна завдяки цьому вже досягти успіху.
Другий напрям досліджень “класичний” стосувався організації управління людьми. Прикладом може служити принцип єдиноначалля, згідно якого людина повинна отримувати накази тільки від одного керівника і підпорядковується тільки йому.
Школа людських стосунків (1930-1950), поведінкові науки (1950 – по сьогоднішній день).
Як реакція на недолік попередніх теоретичних поглядів в менеджменті виникла течія за гуманізацію виробництва та управління, яка іноді називається некласичною школою.
Видатними представниками цієї школи є Меррі Парнер і Ельтон, Фолетт. Фолетт перший визначила менедмент як “забезпечення виконання роботи за допомогою інших осіб. В теорії управління відомі експерименти, проведені Елто на заводі США, завдяки яким вчений виявив, що на зростання продуктивності праці впливають багато факторів, серед яких провідне місце займають потреби людей та соціально-психологічний клімат в колективі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Сучасні теорії менеджменту. Проблеми і вимоги сучасного менеджменту.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок