Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Жінки в сучасному бізнесі

Жінки в сучасному бізнесі

Назва:
Жінки в сучасному бізнесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
103
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Жінки в сучасному бізнесі

Більшість чоловіків впевнені, що жінка легким порухом руки може

занапастити будь-яку справу, бо занадто залежна від своїх емоцій, інтуїції, переживань та настроїв. А отже, їм нічого не варто перетворити бізнес на базар, а політичну дискусію на істерику. Думки представниць слабкої половини з цього приводу розбіжні.

Легенди і міфи про ділових жінок

Існує безліч міфів про те, чого це жінка раптом розірвала зачарований трикутник kuche, kinder, kirchen і подалася в бізнес. Причому серед міфотворців жінок не менше, аніж чоловіків. Отже, якщо жінка подалася в політику чи бізнес, вона погана мати і дружина, у неї не склалося особисте життя, є потреба самостверджуватися або вона дуже любить гроші.

Або ще: жінка завжди повинна залишатися жінкою - фраза, якою закінчується чимало вітальних промов, тостів, суперечок та дебатів. Але що воно мається на увазі, достоту не зміг розтлумачити жоден з опитуваних нами, незалежно від статі.

Запитання "Чи повинні жінки займатися політикою та бізнесом?" досі, певно, викликає в суспільстві нездоровий інтерес, бо час від часу дебатується, обговорюється в ЗМІ, або й у таких "нашенських" кухонних балачках до п'ятої ранку. А жінки тим часом все одно просуваються - хто в політику, хто в бізнес.

Жінки та їхні об'єднання

Зауважено: пропорційно до збільшення чисельності жінок у бізнесі та політичних структурах зростає кількість різноманітних українських жіночих організацій. Зараз їх у нас налічується всього близько 90, з поміж них 6 міжнародних та 17 всеукраїнських. Жіночі об'єднання, створені на ґрунті ділових стосунків, є в Києві, Ялті, Харкові, Донецьку, Чернігові.

Одним з перших таких об'єднань стала Міжнародна федерація ділових жінок "Либідь", створена наприкінці 1990 року при Київському фонді милосердя і здоров'я. Федерація реалізує довгострокову програму "Адаптація жінок в умовах нової економічної ситуації в Україні", застосовуючи сучасні форми ділового навчання та обміну досвідом: форуми, тренінги, ділові зустрічі. Як пояснила "Контрактам" президент федерації пані Тамара Супліна, більшість членів федерації є колективними, тобто це фірми та підприємства. "Тут вчать повірити в себе, почати власний бізнес, - каже пані Тамара, - навіть жінки з містечок та сіл мають зараз таку можливість. Одним з напрямів активізації бізнесу в аграрному секторі є сільський зелений туризм, послугами якого можуть скористатися не лише українці, а й іноземці". Недавно МФДЖ "Либідь" отримала від міжнародного фонду "Відродження" фінансову підтримку на реалізацію вищезгаданого проекту.

Лідери ділових жіночих клубів впевнені, що в найближчому майбутньому жінки займуть у сфері підприємництва власну нішу, ту, яку самі для себе виберуть, а не ту, яку їм відведуть чоловіки.

В успiшних жiнок немає жодних комплексiв

Є різні думки щодо об'єднань жінок. Одна пані, яка займається сімейним бізнесом і має власну велику і досить круту фірму, сказала, що подібні організації роблять корисну справу, проводячи тренінги та ділові зустрічі. "Але для початківців-бізнесменів існують спеціальні навчальні програми, а ті, хто об'єднується в клуби ділових жінок, як правило, свого бізнесу не мають. Власне клуби і є їхнім бізнесом, у більшості випадків вони існують для відмивання грошей та поїздок лідерів за кордон. А жінкам, які вже досягли якихось висот, "розкрутили" власний бізнес, просто немає часу на посиденьки в клубах. Це чоловікам іноді необхідно випалити сигару, випити кухоль пива і десь у клубі, барі чи казино поспілкуватися з колегами та друзями. А бізнес-леді, вона ж дружина, мати, господиня, ліпше використає цей час для того, щоб побути вдома, з дітьми, поговорити з подругою по телефону, чи відвідати фітнес-зал, салон краси або просто почитати".

"Жіночі клуби та партії чомусь повсякчас говорять про захист жінок, - каже інша бізнес-леді. - Але "жіноче" питання в нашій країні, на мій погляд, взагалі надумане. Насправді чоловіки не вважають, що ми дурніші чи в чомусь гірші. І у жінок успішних немає з цього приводу жодних комплексів, окрім "комплексу повноцінності". Ми заробляємо гроші і вже давно довели чоловікам, що можемо робити це не гірше за них. А нас хтось збирається захищати, наче ми хворі або інваліди...".

Ще одна досить відома особа пояснила, що клуби за кордоном успішно роблять свою справу, об'єднуючи ділове жіноцтво, але у нас представниці "прекрасної половини" настільки люті та злі, що жодні клуби їх не перемирять.

Жінка-президент - це поки що не для нас

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Жінки в сучасному бізнесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок