Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Досвід організації менеджменту в різних країнах

Досвід організації менеджменту в різних країнах

Назва:
Досвід організації менеджменту в різних країнах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,65 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Досвід організації менеджменту в різних країнах
Культурне середовище міжнародного менеджменту.
Національні школи і досвід менеджменту в різних країнах.
Порівняльний аналіз американського та японського менеджменту.
Характеристика менеджерів різних країн.
1.Культурне середовище міжнародного менеджменту
Економічний, політичний і правовий аналіз зовнішнього середовища дозволяє визначити і оцінити, чи має сенс для фірми робота у даному регіоні, країні. Якщо ж відповідні висновки зроблені і узгоджені із стратегічними задачами фірми, на перший план виступає задача максимально ефективної роботи у вибраних майбутніх країнах перебування.
Ця задача включає дві базові складові: з одного боку, необхідний вибір відповідних організаційних форм і масштабів проникнення. Друга складова проблеми ефективної роботи фірми у країні перебування - врахування і ефективне використання культурного фону країни.
Роль культурного фактору в міжнародному менеджменті
Розрізняють три основні принципові позиції:
1.Першу представляють так названі універсалісти: їх точка зору полягає в тому, що значення культурного фактору перебільшено і, оскільки всі люди більш менш однакові, не потрібно робити будь-які суттєві поправки на культуру і тим більше чекати від них суттєвого приросту ефективності управління національними колективами.
2.Прихильники другої позиції стверджують, що країни і нації розрізняються не за культурною традицією, а головним чином - рівнем економічного розвитку. Цей підхід так і називається: економіко-кластерний. У відповідності до нього міжнародний менеджер повинен шукати відповіді на питання ефективного управління саме у контексті порівняльного економічного розвитку країн перебування і країни базування.
3.Третя точка зору відстоює важливу роль саме культурного фону, вважаючи, що його вивчення і практичне використання відповідних результатів підвищує ефективність міжнародного менеджменту. Більше того, особливості країн, абсолютно несхожих саме у культурно-історичному розвитку, дають часто однаково високі кінцеві економічні результати, але побудовані на абсолютно різних основах менеджменту.
США і Японія на сьогодні - дві найрозвинутіші країни світу, що досягли найбільшого економічного добробуту. Уявімо на хвилинку, що японські менеджери стали управляти всіма підприємствами в США, а американські - в Японії; що б з цього вийшло?! Абсурдність картини неважко уявити: мова йде про дві принципово несхожі культури взагалі і культурах менеджменту зокрема. Цей приклад підтверджує положення, що культурно-кластерний підхід (так називається третя позиція) відображає виключно складні реалії, проблеми і можливості феномену національної культури для практики міжнародного менеджменту.
Основні аспекти культурного середовища:
- фізичні особливості, 
- поведінка, 
- належність до групи,
- значення роботи, професії, 
- ієрархія потреб,
- комунікації.
Отже вивчення і врахування національно-культурних особливостей окремих працівників буде підвищувати ефективність їх роботи і діяльність фірми в цілому, а також забезпечувати в середині фірми і в її зовнішньому середовищі атмосфери національно-культурної гармонії і соціального миру, цих найважливіших складових того, що можна назвати якістю життя у фірмі в самому широкому розумінні цього слова.
Комунікації в системі міжнародного менеджменту
Однією із найскладніших проблем культурної взаємодії у системі міжнародного менеджменту є комунікації. Практика дозволяє виділити і сформулювати ряд ключових проблем, з якими стикається менеджер ТНК (фірми) у повсякденній роботі і які суттєво залежать від культурного фону:
1.Мовні бар’єри.
Першою і природною перепоною для ефективних комунікацій в міжнародній фірмі є часто мовні бар’єри. Практика міжнародного бізнесу виробила декілька основних рецептів рішення цієї проблеми, і першим серед них потрібно визнати спілкування головною мовою міжнародних комунікацій - англійською. Знання англійської в обсязі, достатньому для серйозних ділових контактів, - абсолютна вимога для будь-якого менеджера у сучасних умовах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Досвід організації менеджменту в різних країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок