Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Гендерні проблеми у засобах масової інформації (управлінський аспект)

Гендерні проблеми у засобах масової інформації (управлінський аспект)

Назва:
Гендерні проблеми у засобах масової інформації (управлінський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
65,26 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Гендерні проблеми у засобах масової інформації (управлінський аспект)

ЗМІСТ

Вступ. 4

1. Теоретичний аналіз гендерних проблем в управлінні та їх відображення в ЗМІ. 6

1.1. Значення гендера в управлінні 6

1.2. Мова і ЗМІ як фактори формування гендерної рівності або нерівності 13

2. Специфіка відображення управлінського аспекту гендерних проблем у ЗМІ. 20

2.1. Партнерство як гендерна категорія у ЗМІ. 20

2.2. Гендерна політика у дзеркалі преси. 25

3. Проект моделі гендерної системи управління. 29

Висновки. 36

Використана література. 38

Вступ

Актуальність теми. Відповідно до нових поглядів на процес розвитку суспільства рівність чоловіків і жінок визначається міжнародними організаціями ключовим елементом людського розвитку, оскільки жінки та чоловіки нероздільно пов'язані одне з одним та суспільством через родинні зв'язки, відносини, ролі та відповідальності. Гендерні ролі та відносини, створені суспільством, постійно змінюються. Це стає помітнішим від покоління до покоління. Змінилися політичні й економічні відносини — міняються гендерні ролі. Проблема участі жінок у процесах розвитку надзвичайно зросла за останні роки. І це не дивно. Адже нині 54 % населення України становлять жінки, рівень їхньої зайнятості в суспільному виробництві — 51 відсоток, майже 90 процентів жінок працездатного віку вчаться або працюють; наша держава посідає одне з провідних місць у Європі за рівнем освіти жінок. І незважаючи на це, доступ жінок до політичної та економічної влади є далеко не пропорційним до їхньої кількості, потреб і суспільного внеску.

Вагомий вплив на формування гендерних цінностей і закріплення їх у свідомості мовців мають засоби масової комунікації. Вивчення мовного матеріалу журналістських текстів дозволяє встановити, як представляють і характеризують гендерну ситуацію в українському суспільстві працівники ЗМІ. Питанню гендерної специфіки текстів у засобах масової комунікації присвячені роботи українських дослідників: А. М. Волобуєвої, І. Кіянка, С. Кушнір, Н. Ф. Остапенко, Н. М. Сидоренко, Т. І. Старченко, Р. І. Федосєєвої та російських науковців: Н. І. Ажгіхіної, О. А. Вороніної, О. М. Здравомислової, Г. С. Двіняніної, А. В. Кириліної та ін.

Варто наголосити на необхідності комплексного підходу до досліджуваної проблематики. Недостатньо розглянуто у сучасних наукових працях мовні аспекти формування гендерного дискурсу, зокрема, це стосується і мови засобів масової інформації.

Об′єкт дослідження – гендерна політика.

Предмет дослідження - управлінський аспект відображення гендерних проблем у засобах масової інформації.

Метою роботи є виявлення специфіки відображення гендерних проблем у засобах масової інформації в аспекті управлінського аналізу державної гендерної політики України.

Завдання дослідження:

1. Провести теоретичний аналіз гендерних проблем в управлінні.

2. Проаналізувати причини та механізми формування гендерної нерівності засобами масової інформації.

3. Обгрунтувати тенденційність відображення управлінського аспекту гендерних проблем у ЗМІ на прикладі категорії партнерства.

4. Розглянути ЗМІ як інструмент гендерної політики.

5. Розробити проект моделі гендерної системи управління.

1. Теоретичний аналіз гендерних проблем в управлінні та їх відображення в ЗМІ

1.1. Значення гендера в управлінні

Складові гендерної поведінки:

а)Стать та мотиваційна сфера

В дослідженнях мотивації досягнення успіху і мотивації уникнення поразки було вияснено, що перша у жінок не впливає на подальші кроки, у той час як у чоловіків – навпаки.

Інші, більш ранні дослідження фокусувались на статевих відмінностях в мотиві “уникнення успіху” чи “боязнь успіху”. М.Хорнер доводила, що “боязнь успіху” впливає на поведінку по досягненню цілей. Наступні дослідження довели, що “боязні успіху” у жінок не більше, ніж у чоловіків, і така реакція викликається “боязню невластивої статево-ролевої поведінки”.

б) Гендерні відмінності в колективі

В 1988 р.була створена анкета SOQ, за допомогою якого зарубіжні дослідники виділили три різні мотивації в колективі

§ Конкурентність – орієнтація на прикладання усіх зусиль для досягнення успіху;

§ Орієнтація на успіх – бажання виграти та уникнення невдач;

§ Орієнтація на ціль – бажання реалізувати особисті цілі.

Використовуючи цей питальник, вчені з’ясували наступні відмінності між чоловіками та жінками:

o У чоловіків у порівнянні з жінками вищий рівень орієнтації на успіх і бажання конкуренції, в той час як у жінок вищий рівень орієнтації на досягнення особистих цілей;

o Чоловіки проявляють більше активності і досвідченості в колективних видах діяльності.

Виходячи з цього, можна констатувати, що чоловіки більш переймаються соціальними порівняннями і орієнтовані на успіх, в той час як жінки більш зацікавлені в особистому самовдосконаленні. Частково конкурентна природа проявляється в різних цільових орієнтаціях чоловіків та жінок.

в) Стать та очікування

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Гендерні проблеми у засобах масової інформації (управлінський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок