Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Проект розробки програми дій по реформуванню ко¬мунальної преси

Проект розробки програми дій по реформуванню ко¬мунальної преси

Назва:
Проект розробки програми дій по реформуванню ко¬мунальної преси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,04 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проект розробки програми дій по реформуванню комунальної преси

1. Загальна інформація

Проект розробки програми дій по реформуванню комунальної преси на основі проведення якісного аналізу проблем цих ЗМІ та діючого законодавства був започаткований на хвилі тривалих, неоднозначних і безрезультатних дискусій з цього приводу, що тривали в суспільстві на журналістському, експертному та законодавчому рівні.

Сучасний стан ЗМІ в Україні характеризується поділом друкованих засобів масової інформації в Україні на державні ЗМІ, засновниками яких є органи державної влади; комунальні ЗМІ, засновниками яких є органимісцевого самоврядування або органи місцевого самоврядування спільно з місцевою державною адміністрацією та недержавні видання.

Зважаючи на те, що співзасновниками державних та комунальних видань виступають органи влади і засновані ними ЗМІ перебувають в і економічній залежності від них, декларовані Конституцією, законами України принципи свободи слова, невтручання влади у діяльність ЗМІ, самостійне формування редакційної політики реалізуються не в повній мірі.

1.1. Країна-бенефіціар

Україна.

1.2. Підрядний орган

Фонд розвитку засобів масової інформації

1.3. Заявник

Громадська організація "Хартія-4" (адреса: вул. Круглоуніверситетська, 11/19, оф. 8, Київ 01024), будучи організацією, що намагається привертнути увагу до нагальних системних викликів для медіа середовищ України, виступила з ініціативою "інвентаризації на місцях" типових ключових проблем, з якими стикаються і стикатимуться на шляху до роздержавлення (в тій чи іншій мірі) регіональні комунальні ЗМІ; розробки рекомендацій до законопроекту по реформуванню державної та комунальної преси; презентувати та обговорити ці програми з експертами, урядовцями та іншими зацікавленими особами.

1.4. Поточнийстан справ у галузі та інформація про проект

Роздержавлення засобів масової інформації - це законодавчо врегульований перехід прав засновника (власника) засобу масової інформацїі, а також прав контролю, управління та розпорядження ним відорганів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з державною часткою фінансування до недержавних суб"єктів та інституцій.

Роздержавлення стосується друкованих засобів масової інформацїі (газет, журналів, бюлетенів та інших видів періодичних друкованих видань).

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування не можуть бути засновниками або власниками засобів масової інформації.

Роздержавлення друкованих засобів масової інформації здійснюється шляхом виходу органів державної влади з числа засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації на підставі поданої заяви до органів, що здійснюють реєстрацію. На підставі заяви здійснюється перереєстрація друкованого засобу масової інформації на інших засновників (співзасновників) - журналістські, громадські організації, трудові колективи редакції тощо.

Вносяться зміни до чинного законодавства, щодо врегулювання відносин власності на майно та засоби виробництва.

Забезпечується дотримання трудових прав та гарантій соціального захисту журналістів роздержавлених засобів масової інформації.

Вводиться обмеження, а згодом поступово припиняється бюджетне фінансування засобів масової інформації.

1.5. Суміжні програми:

Концепція державної програми створення економічних передумов незалежної діяльності національних друкованих засобів масової інформації Національної спілки журналістів України.

2. Цілі проекту

2.1. Опис проекту

На першому етапі реалізації Проекту створюється реєстр державних та комунальних ЗМІ України (медіа карта), вивчається реальний, фінансовий стан кожної газети з визначенням її організаційно-правового статусу, складу власників майна, статутного фонду; розробляється план реформування ЗМІ в АР Крим, області, містах Києві та Севастополі з урахуванням можливостей кожної редакції, результатів соціологічних опитувань та забезпечення соціальних гарантій журналістів.

З метою забезпечення реалізації Проекту проводиться аналіз законодавчо-нормативної бази у сфері інформаційних відносин та діяльності засобів масової інформації; здійснюється поетапне введення в дію законів, внесення відповідних змін і доповнень до чинного законодавства, запровадження інших нормативно-правових актів, які регулюванню процесу роздержавлення засобів масової інформації.

2.2. Конкретні цілі проекту

З метою створення вільного конкурентного середовища в інформаційній сфері, припинення застосування преси органами влади та місцевого самоврядування як інструменту політичної пропаганди, покращення економічного стану вітчизняних друкованих ЗМІ необхідно:

1) Створити відповідні економічні передумови для незалежної діяльності друкованих засобів масової інформації;

2) ввести в дію закони про роздержавлення, внести зміни та доповнення до чинного законодавства у сфері інформаційних відносин та діяльності ЗМІ;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проект розробки програми дій по реформуванню ко¬мунальної преси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок