Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Екологічний менеджмент

Екологічний менеджмент

Назва:
Екологічний менеджмент
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,10 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Екологічний менеджмент


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Екологічний менеджмент”.
Існуюча екологічна ситуація і тенденції її зміни багато в чому визначаються промисловим виробництвом і господарською діяльністю в цілому. Незважаючи на окремі успіхи і досягнення, загальна картина тут продовжує погіршуватися, що веде до подальшого розвитку екологічної кризи у світі. Основна причина подібного положення полягає в низькій ефективності використовуваних механізмів екологічного контролю і управління на промисловому виробництві, переважно заснованих на твердих адміністративних методах і примусі.
Усе більш очевидною стає необхідність пошуку нових шляхів і підходів до вирішення екологічних проблем промислового виробництва. Основним з таких шляхів у світі загальновизнаним є екологічний менеджмент. На Порядку денному на XXI століття, прийнятому в Ріо-де-Жанейро в 1992р., підкреслюється, що "екологічний менеджмент варто віднести до ключової домінанти стійкого розвитку й одночасно до вищих пріоритетів промислової діяльності і підприємництва" (Earth Summit'92. The United Nations Conference on Environment and Development).
У самому загальному виді й екологічне управління й екологічний менеджмент можна визначити як комплексну різнобічну діяльність, спрямовану на реалізацію екологічних цілей проектів і програм.


1. Стандарти і міжнародні рекомендації в області систем екологічного менеджменту
1.1 Британський стандарт в області систем екологічного менеджменту BS 7750
У рамках розробки підходів до створення і зміцнення Єдиного Європейського Ринку Європейське Співтовариство прагне створити тверду систему екологічного законодавства і контролю виконання його вимог. Одним з лідерів апробації нових ринкових інструментів екологічного менеджменту є Великобританія, де в 1990 році був прийнятий новий "Екологічний Акт" (Environmental Act), за яким у 1992 році вийшов Стандарт в області систем екологічного менеджменту BS 7750 (Specification for Environmental Management Systems), підготовлений і випущений Британським Інститутом Стандартизації відповідно до запиту Британської Конфедерації Промисловості. Стандарт BS 7750 цілком вписується у вимоги стандарту якості BS 5750 (і ISO 9000). Стандарт не пропонує і не визначає вимог до природоохоронної діяльності підприємства, але містить рекомендації, корисні для створення ефективної системи екологічного менеджменту, для розвитку ініціативного екологічного аудирування, що повинно позначитися на поліпшенні екологічних характеристик діяльності організації в цілому. На початковому етапі передбачалося, що британські підприємства на добровільній основі будуть приводити характеристики своєї діяльності у відповідність із принципами BS 7750. Пізніше до Великобританії приєдналися й інші держави, а сам стандарт, детально розроблений і супроводжений об'ємистими навчальними посібниками, послужив основою для підготовки міжнародних документів.
Стандарт BS 7750 припускає наступні стадії розробки і впровадження системи екологічного менеджменту:
Попередній огляд ситуації. Необхідно визначити всі екологічні нормативні вимоги потрібно застосовувати до діяльності підприємства, і установити, які елементи екологічного менеджменту вже практично використовуються на даному об'єкті.
Розробка заяви про екологічну політику, яка б охоплювала всі аспекти діяльності і продукцію підприємства і була роз'яснена і прийнята до виконання всіма уповноваженими сторонами (підрозділами, особами).
Визначення структури розподілу обов'язків і відповідальності в системі екологічного менеджменту.
Оцінка ступеня впливу підприємства на навколишнє середовище. Необхідно скласти перелік встановлених нормативів, характеристик викидів в атмосферу, у воду, розміщення відходів, а також опис аспектів впливу на навколишнє середовище підприємств-постачальників.
Розробка екологічних цілей і задач підприємства.
Визначення тих стадій виробництва, процесів і видів діяльності, реалізованих на підприємстві, що можуть вплинути на навколишнє середовище, і розробка системи контролю їхнього функціонування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Екологічний менеджмент

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок