Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Консультування з питань кар'єри та його складові

Консультування з питань кар'єри та його складові

Назва:
Консультування з питань кар'єри та його складові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,62 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Консультування з питань кар'єри та його складові


В сучасних умовах успішна кар'єра є невід'ємною складовою самореалізації людини, засобом і чинником, які сприяють її самоствердженню у цьому світі, процесом, в якому найповніше реалізуються особистістний і соціальний потенціал особистості. Успішно спланований і вдало реалізований план сходження по соціальних сходинках є запорукою доброботу. Отримання робочого місця, яке найбільше відповідає інтересам і можливостям працівників, приносить задоволення як моральне (престиж, кваліфікація, повага), так і матеріальне (розмір заробітної плати), і є кар'єра особистості, її просування в робочому середовищі [1. с. 252].
Кар'єра, як процес і результат внутрішньомотивованого і індивідуально визначеного особистістного шляху, об'єктивно є багаторівневим і структурно розгалуженим феноменом соціального життя. Можливість самореалізуватись, задовільнити потреби в самоповазі й самоактуалізації, вибудувати своє життя у відповідності зі своїми прагненнями знаходяться у тісному зв'язку з культурними, економічними, політичними умовами в яких перебуває конкретна особистість.
Щонайважче піддаються прогнозуванню, логічному розрахунку ситуативно-непередбачувані колізії міжособистістних взаємодій,  внутрішньоорганізаційні перебудови, стрімка зміна в потребах спеціалістів тих чи інших кваліфікацій, зростаючі вимоги до професійних якостей працівників.
Калмик В.А. було виділено ряд чинників і обставин, які впливають на процес кар'єри [2, с. 326]:
1. соціально-професійні чинники (загальні та спеціальні знання, кваліфікація, виробничі успіхи, професійні здібності);
2. особистістні якості (працездатність, трудова й соціальна активність, орієнтація та установки, соціально-психологічні властивості);
3. випадкові обставини (вдалий збіг обставин, походження, добрі стосунки з керівником);
4. демографічні чинники (стать, вік, природні дані).
Таким чином, трудова кар'єра, її ефективність та стабільність знаходяться на перетині багатьох чинників, які або перешкоджають її розвитку, або навпаки, сприяють їй. Проте не підлягає сумніву, що центральною ланкою в процесі кар'єри знаходиться особистість як носій тих чи інших психологічних, особистістних, соціальних якостей, які визначають успіх в соціальному просуванні. Кар'єру - траєкторію свого руху - людина створює сама, враховуючи особливості внутрішнього і зовнішнього середовища, реальність, власні цілі, бажання й здібності [3, с 158].
Кар'єра у цьому сенсі постає не просто як пересування індивіда у соціальному просторі, послідовна зміна позицій у ньому, а як використання набутого найоптимальнішим чином культурного, освітнього, професійного капіталу при умовах стрімкої зміни вимог і зростаючої конкуренції у професійній діяльності.
Програма управління професійним просуванням постає як розгалужена, багаторівнева стратегія з використанням знань з різних наукових дисциплін: соціології, психології, менеджменту, маркетингу, економічної теорії, математичного моделювання, теорії ігр, соціоніки тощо.
Як зазначають українські дослідники, у вітчизняній практиці в системі роботи з персоналом на підприємствах і державних службах відсутня така підсистема, як "управління кар'єрою" або планування кар'єри, не має механізму, який би дозволив відстежити, наскільки повно реалізуються кар'єрні можливості того або іншого працівника [4, с. 48 - 51].
Необхідно зазначити, що в Україні розвиток такого напрямку, як консультування з питань кар'єри знаходиться на незадовільному рівні, основне призначення якого полягає в плануванні кар'єри, прийнятті кар'єрних рішень, коректуванні кар'єри. Одна з причин такого стану полягає у тривалій економічній кризі, яка спостерігалась у державі протягом останніх років, коли головним завданням більшої частини населення залишалось просте виживання, а вибір робочого місця чи сфери використання своїх здібностей диктувались лише можливістю знайти хоч яку-небудь роботу.
Проте останні економічні зрушення викликали потребу у висококваліфікованих працівниках, збільшення видів діяльності розширили діапазон виборів на ринку праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Консультування з питань кар'єри та його складові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок