Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Поняття посадової інструкції

Поняття посадової інструкції

Назва:
Поняття посадової інструкції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН РОБОТИ:
Вступ.
1. Поняття посадової інструкції.
2. Схема складання посадової інструкції.
3. Правила складання посадової інструкції.
4. Посадова інструкція менеджера.
Список літературних джерел.
Вступ.
У даній роботі представлені загальні принципи складання посадової інструкції й основні понятття, а також приведена вже розроблена інструкція. За базу взята розробка Посадова інструкція менеджера як керівника. Дана інструкція містить у собі 5 розділів: загальні положення, 10 основних обов'язків менеджера, дії по плануванню й звітності, що керують документи, критерії оцінки праці, необхідну кваліфікацію, принципи оформлення на роботу.
Посадова інструкція повністю прив'язана до бізнес - процесу й містить у собі як адміністративну, так і функціональну складову обов'язків співробітника.
1. Поняття посадової інструкції.
Посадова інструкція являє собою перелік основних функцій, що їх має виконувати працівник згідно зі своєю посадою. До цієї роботи в нових компаніях слід залучати експертів, а також найбільш реальних претендентів на ті чи інші посади. Підготовка проекту посадової інструкції дає слушну нагоду перевірити рівень професійних знань шкірного претендента, а також з'ясувати, чи має він намір і здатність сприяти вдосконаленню роботи компанії.
Посадова інструкція має бути реальною з погляду можливостей її виконання. Психологи стверджують, що люди, які обіймають посади, де вимоги надте високі або занижені, відчувають незадоволення. Наприклад, деякі компанії пропонують випускникам вузу з дипломом магістра чи спеціаліста тривалий година працювати на другорядних посадах, тоді як на посади провідних працівників запрошуються особини без економічної освіти й відповідного досвіду роботи. Звичайно, що це неприпустимо. Адже фахова освіта - важлива передумова успішної професійної діяльності шкірного працівника.
2. Схема складання посадової інструкції.
Посадова інструкція менеджера - документ, що регламентує діяльність менеджера й містить вимоги до працівника, що займає цю посаду.
Посадова інструкція менеджера:
розробляється фахівцем служби керування персоналом, або керівником відповідного структурного підрозділу, або самим працівником разом з безпосереднім керівником;
підписується керівником підрозділу або фахівцем-розроблювачем;
затверджується першим керівником організації;
узгоджуэться з юристом;
доводить до працівника під розписку.
3. Правила складання посадової інструкції.
Усі погодяться з тим, що головні достоїнства будь-якого нормативного документа - стислість й ясність. Зовсім очевидно, що неясний, тобто двозначний або суперечливий документ, просто неможливо виконувати. Також, зовсім очевидно, що користуватися довгим документом незручно - його утомливо читати, у ньому важко орієнтуватися, у ньому легко пропустити що-небудь важливе. Більше того, чим довше посадова інструкція, тим більше ймовірність появи в ній несумісних або двозначних положень. Все це знають, однак більшість посадових інструкцій довгі й неясні. У чому справа?
Більшість авторів нормативних документів не цілком розуміють, що таке посадова інструкція. Не розуміють цього й більшість керівників, що замовляють ці нормативні документи. І керівники, і виконавці схильні недооцінювати й одночасно перебільшувати можливості письмових нормативних документів. З одного боку, вони недооцінюють службові інструкції, думаючи, що начальницького рику цілком достатньо, щоб вправити підлеглим мозки й направити їх на шлях щирий. З іншого боку, вони наївно думають, що посадова інструкція може замінити цей самий начальницький рик на той час, коли виконавець випадає з поля зору керівництва. І те, і інше омана пов'язане з нерозумінням скромної ролі посадової інструкції в керуванні великою організацією.
У дійсності, єдине призначення нормативного документа - відповістити на запитання виконавця "Що робити?" перед початком робіт і на питання керівника "Хто винуватий?" у випадку, коли отриманий результат не збігся із задуманим. Все інше повинне бути самим безжалісним образом винищено з посадової інструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поняття посадової інструкції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок