Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Управління бізнесом

Управління бізнесом

Назва:
Управління бізнесом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,16 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Міністерство освіти та науки України
Контрольна робота
з дисципліни: „Управління бізнесом”


Зміст


1. Стабільність та мобільність організаційної структури. Роль менеджера в забезпеченні стабільності та
мобільності
Організаційна структура управління є соціально-економічною категорією, що характеризує відносини сукупності ланок апарата управління й існуючих між ними організаційних зв'язків, що виражають взаємодію і координацію елементів усередині даної системи. Структура відбиває склад елементів, внутрішню форму організації системи, її статику, тоді як організаційні відносини забезпечують тісноту й ефективність структурних зв'язків.
В економіці України діють два типи організаційних структур: екстенсивний (командно-адміністративний) і інтенсивний (товарний, ринковий). Особливість інтенсивного типу полягає в значному підвищенні ролі соціальних факторів суспільного розвитку, що вимагає збалансованості всіх елементів організаційної структури управління. Зміна пріоритетів змінює всі зв'язки між елементами структури, акцентує увагу керівників різних рівнів управління не на командних функціях із приводу розподілу виробничих планів і завдань, а на виявленні загальних проблем розвитку підприємств і на задоволенні запитів споживачів. Отже, інтенсивний тип виробництва й адекватний йому тип організаційної структури здобувають стратегічне значення.
Критерієм якості організаційних структур виробництва і управління виступає найбільший кінцевий соціально-економічний і навіть психологічний результат.
Організаційні структури інтенсивного типу відрізняються високою мобільністю. В умовах швидких змін зовнішніх умов управління організаційно-функціональною структурою перетворюється в постійний процес. Стабільність, стійкість організаційної структури обертається недоліком. Виживають у конкурентній боротьбі найбільш швидкі компанії, здатні миттєво реагувати на зміни зовнішніх умов. У таких умовах з'являється необхідність безперервного моніторингу структур, що відповідають змінам кон'юнктури ринку. Структура повинна іти за стратегією.
Екстенсивний тип організаційних структур управління, що діє до останнього часу, характеризується наступними рисами: "багатоголовим" централізмом управління; бюрократичним методом роботи; примітивізмом (формалізмом) ринкових відносин.
Екстенсивний тип структур управління має ряд якісних ознак: недостатня гнучкість і сприйнятливість до змін, викликаних науково-технічним і соціальним прогресом, тобто низька мобільність; слабка розробленість стратегії розвитку організаційних структур.
У виробництві відсутні пріоритети, зв'язані з НТП; у керуванні організаційна структура орієнтована на рішення оперативних (поточних) задач. У виробництві вона характеризується слабкою зацікавленістю в ресурсозбереженні, а в управлінні — економією тільки за допомогою скорочення чисельності апарата; адміністративно-правові, командно-директивними методами управління, що превалюють над економічними і колегіальними, що стримує підприємницьку ініціативу і пошук ефективних методів роботи колективів, окремих членів суспільства; слабка адаптивність організаційних структур управління до мінливих умов виробництва, ринкового механізму господарювання;; відсутність соціально-політичної й економічної стабільності, розвитих відносин власності, здатних стимулювати різноманіття організаційних форм структур управління.
В сучасних умовах роль менеджера в управлінні організаційною структурою підприємства підвищується. Насамперед, це стосується ролі менеджера в забезпеченні стабільності та мобільності організаційної структури підприємства, установи, організації.
При наявності механістичної організаційної структури, котра характеризується високим ступенем спеціалізації, жорсткою департаменталізацією, невисокими нормами керуємості, високим рівнем формалізації, ця структура є стабільною. Стабільність забезпечується саме менеджентом підприємства.
Чітка департаменталізація веде до знеособленості виробничого процесу та наявності декількох рівнів управління для координації вузькоспеціалізованих відділів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Управління бізнесом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок