Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Планування та контроль капіталовкладень

Планування та контроль капіталовкладень

Назва:
Планування та контроль капіталовкладень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,75 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
“Планування та контроль капіталовкладень”


Планування та контроль капіталовкладень
Основними складовими елементами процесу планування та конт-ролю капіталовкладень є такі:*
пошук і дослідження об'єкта капітальних вкладень;*
розробка кількісних показників і якісних характеристик різних варіантів інвестування;*
порівняння варіантів і добір найкращого;*
розробка проекту плану капіталовкладень з урахуванням cne-j цифіки добраного об'єкта й реальних можливостей фінансуван-ня капітальних вкладень;*
розгляд пропозицій і прийняття рішення про капіталовкладення, складання плану його реалізації;*
організаційно-економічний контроль процесу інвестування на всіх його стадіях.
Інвестиційний процес досягає найвищої ефективності за умови до-сягнення стану гармонії як під час прийняття рішення, так і у процесі його здійснення. Проаналізувавши випадки невдалих капіталовкла-день (на жаль, досить поширених на практиці), можна сформулювати такі їх причини. Перша — незбалансованість частин, компонентів, факторів і функцій, що стосуються інвестиційної ідеї, процесу плану-вання та реалізації плану. Друга важлива причина — несумісність планів підприємства і капіталовкладень. У цьому разі ймовірність не-вдачі тим вища, чим менше гармонії між інвестиційним проектом і стратегією розвитку підприємства. Третя причина пов'язана з непередбаченістю й мінливістю економічної ситуації. До цього особливо треба бути готовим в умовах ринкової економіки. І, нарешті, найпоміт-ніша причина невдалого й неефективного інвестування полягає в незбалансованості інвестиційних потужностей, причому в різних вимі-рах і проявах, що охоплюють проектно-кошторисну документацію, будівельні конструкції і матеріали, машини, механізми, устаткування тощо. Усі ці причини слід ураховувати, виробляючи інвестиційну полі-тику підприємства, складаючи комплекс заходів щодо досягнення гар-монії в інвестиційних потужностях.
В умовах вільних ринкових відносин підприємства, що виробляють ту чи іншу продукцію, після насичення своєю продукцією споживчого ринку робитимуть усе можливе для того, щоб знайти нових спожи-вачів і нові сфери збуту своєї продукції. У ринковій економіці не спо-живач іде до підприємства, а навпаки, підприємство шукає споживача. Це дуже потужний стимул. Вигідні варіанти слід шукати постійно й після того, як підприємство нагромадить достатньо коштів для інвес-тиційної діяльності. Фінансові кошти, звичайно, мають бути збалансо-вані з інвестиційними ресурсами. Дефіцит порушує різні об'єктивні пропорції й співвідношення.
Пошук нових ідей щодо капіталовкладень — прерогатива не тільки керівництва підприємства чи дослідного підрозділу. У ньому повинні бути зацікавлені якомога більше працівників. Це досягається природним шляхом у разі впровадження інших форм власності (на-приклад, акціонерної), які не відокремлюють працівника від засобів виробництва та отриманих прибутків. Решта налагоджується за допо-могою автоматичних економічних регуляторів.
Дуже важливо мати резерв ефективних ідей щодо капіталовкла-день. Вони не обтяжують баланс підприємства, але дають йому змогу утримувати свої позиції на ринку й захоплювати нові сфери, що важливо також в умовах «дефіцитної» (але вільної) економіки. Наявність величезного дефіциту — ненормальне, а тому тимчасове явище. Після його ліквідації значущість валових показників відійде на дру-гий план, звільнивши місце для якості й науково-технічного рівня ви-робів.
Нова ідея щодо капіталовкладення на стадії її зародження форму-люється значною мірою абстрактно. У загальних рисах, спираючись на попередній досвід і наукові знання, робиться певний висновок, на-приклад, такий: ідея плідна, принесе успіх і може бути рекомендована для реалізації. Після цього слід перевести подібні характеристики на мову суворих кількісних характеристик. Оскільки інвестиції зачіпають довгострокові інтереси й реалізуються протягом тривалого часу, існує потреба надійного довгострокового планування та прогнозування. Тут є достатньою мірою випробовані в умовах багаторічного центра-лізованого планування системи, підходи й методи, які доцільно вико-ристовувати і надалі, модифікувавши їх до умов ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Планування та контроль капіталовкладень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок