Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Потенціал підприємства

Потенціал підприємства

Назва:
Потенціал підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Зміст Стор.
1.Вступ 3
2.За якими критеріями здійснюють видову класифікацію потенціалу 5 підприємства?
3.Що розуміють під оціночною діяльністю? 11
 
Висновок 18
Використана література 19
Вступ
Для складання прогнозів , планів прийняття єфективних рішень необхідно володіти об’ктивною інформацією про можливість досягнення підприємством намічених цілей в різих напрямах діяльності.Найбільш важливим являється отримання загальної , інтегральної оцінки , яка б враховувала б всі можливості і всі обмеження.Така оцінка може бути отримана на основі використання економічної категгорії «потенціал» , яка сукупні силові можливості досягнення різних цілей в різних областях . При цьому необхідно, щоб така оцінка відображала характер соціально-економічних відносин на сучасному єтапі і вміщувала в собі інтегральні оціночні характеристики всіх аспектів діяльності підприємства.
Єкономічний потенціал підриємства представляє собою максимально можливий об’єм виробництва матеріальних благ і послуг в умовах , забезпечуючих найбільш повне використання по часу і продуктивності визначеної калькості економічних ресурсів , що є в наявності. Даний показник характеризує найбільш можлитву віддачу виробничої системи.
Підприємство, прагнучи знайти свою власну ринкову нішу, формує певний потенціал, тобто виробничі, фінансові , ринкові , інтелектуальні, організаційні , інформаційні, можливості , що дозволять закріпити специфічні можливості даного підприємства , створять йому положення на ринку і в остаточному підсумку визначають перспективи його розвитку.
Потенціал підприємства – це складна, динамічна, поліструктурна система, що характеризується чотирма основними рисами: 1) потенціал підприємства визначається його реальними можливостями в тій чи іншій сфері економічної діяльності; 2) можливості будь якого підприємства в більшій ступені залежить від наявності ресурсів і резервів не залучених у виробництво; 3) потенціал підприємства визначається не тільки і не стільки наявними можливостями, а ще й навичками різних категорій персоналу; 4) рівень і результати реалізації потенціалу підприємства визначається формою підприємства і адекватною до неї організаційною структурою підприємства.
Потенціал підприємства полягає в інтегральному відображені поточних і майбутніх можливостей економічної системи трансформувати вхідні ресурси за допомогою притаманних її персоналу підприємницьких здібностей в економічні блага і таким чином задовольняти корпоративні і суспільні інтереси.
1.За якими критеріями здійснюють видову класифікацію потенціалу підприємства?
Багато в чому успішна діяльність на ринку визначаєтся потенціалом підприємства. Потенціал підприємства являє собою реальну або ймовірну здатність виконати цілеспрямовану роботу.
Класифікація потенціалу підприємства здійснюється за такими критеріями:
За об’єктами дослідження виділяють ресурсну і результатну концепції дослідження потенціалу підприємства. Ресурсна концепція розглядає потенціал підприємства як сукупність ресурсів , оцінка яких здійснюється за вартістю їх залучення.
У рамках результатної концепції потенціал підприємства може розглдатись як здатність господарської системи створювати , переробляти ресурси для задоволення суспільних потреб і створення певного результату. Оцінка величини потенціалу підприємства у цьому випадку полягає у визначенні максимальної кількості благ , які підприємство здатне виробити за умов даної кількості ,якості , структури ресурсів.
Наступним рівнем класифікації є поділ потенціалу підприємства за ступенем використання можливостей підприємства на фактичний і перспективний.
Фактичний потенціал підприємства-досягнення га даний момент часу.
Перспективний потенціал- стратегічно орієнтований на досягнення підприємством довгострокових цілей.
Така диференціація дозволяє оцінювати ступінь використання потенціалу підприємства через порівняння його перспективного рівня з фактичним значенням.Основним етапом визначення стає визначення потенціійних можливостей підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Потенціал підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок