Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Основні типи менеджерів

Основні типи менеджерів

Назва:
Основні типи менеджерів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,46 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
На початку 80-х років на Заході зросло значення економічних і інноваційних аспектів у діяльності фірм і корпорацій, у результаті чого підвищилися вимоги до керівників усіх рангів. Цілеспрямоване об'єднання раніше самостійних функцій, ліквідація надлишкових ланок у керуванні, перехід від ієрархічної до мережної структури керування і зв'язана з цим децентралізація, а також передача ряду управлінські функції трудовим колективам сприяли скороченню чисельності керівників.
У зв'язку з посиленням поділу праці багато робіт, що колись виконувалися керівниками, передаються самостійним консультаційним фірмам. Наприклад, у 1988 р. у США безробіття серед керівників досягло 2, 6% при 7% рівні безробіття серед інших категорій працівників. Багато фірм у даний час широко використовують конкурсний добір керівників. У сучасних умовах особлива увага приділяється кваліфікації керуючих, їхньої здатності в процесі керування враховувати міжнародні аспекти. Менеджери повинні вміло керувати трудовим колективом, найбільше повно використовувати творчі здібності кожного працівника, забезпечуючи тим самим гнучке реагування на вимоги замовників.
В даний час на керівні посади в найбільш розвитих у техніко-економічному відношенні компаніях США висуваються менеджери нового типу. Їхньою основною особливістю є прагнення до найкращої організації роботи підлеглих. На відміну від керуючих 60-х років, заклопотаних власною безпекою і благополуччям, нові менеджери прагнуть скоротити кількість спрямованих на ці мети організаційних заходів і частіше ризикують. Вони не настільки безсердечні, автократичні і залежні від компанії, як "ділові люди" 60-х років, але, разом з тим, усе ще відособлені від людей і емоційно малодоступні.
Однак їх самих найчастіше фрустує та обставина, що виконувана ними робота, удосконалюючи інтелектуальні якості, майже нічого не дає для розвитку людських, щиросердечних якостей. Проведені дослідження сучасної американської корпоративної культури показали, що в ній маються чотири основних типи менеджерів.
Перший тип — "майстра". Це люди, що дотримують традиційної системи цінностей, включаючи робочу етику і повагу до інших людей. Навколишні оцінюються ними переважно з погляду того, наскільки вони творчо відносяться до своїх обов'язків. Ці люди, однак, бувають настільки поглинені предметом власних творчих вишукувань, що виявляються не в змозі керувати складними і мінливими організаційними системами.
Другий тип — "борці з джунглями". Це — люди, що жагуче прагнуть до влади. Вони сприймають себе і навколишніх як живучих у "людських джунглях", де кожний прагне з'їсти іншого. Їх інтелектуальні й інші психічні ресурси спрямовані переважно на забезпечення власної безпеки і благополуччя. Колег по роботі вони звичайно розглядають як чи конкурентів ворогів, а підлеглих — як засіб у боротьбі за владу. Серед них, у свою чергу, виділяються два підтипи: "леви" і "лиси".
"Леви" — це переможці, що домоглися успіху і будують "свою імперію". "Лиси", улаштувавши свої гнізда в корпоративній організації, продовжують спритно і розсудливо просуватися далі. За рахунок заповзятливості їм удається швидко піднятися по службовим сходам. Однак їхні плани звичайно зрештою валяться в результаті відповідних дій тих, кого вони у свій час чи обдурили використовували в корисливих цілях.
Третій тип — "люди компанії". Вони ідентифікують себе з організацією, до якої самі належать. Якщо вони психологічно слабкі, то прагнуть підкорити себе іншим і скоріше домогтися безпеки, ніж успіхів. Будучи ж вольовими і досить сильними, вони прагнуть до визнання з боку навколишніх, до підвищення ступеня згуртованості корпорації. Найбільш творчі з них створюють у компанії атмосферу співробітництва і дружелюбності, однак виявляються не в змозі успішно влаштовувати справи в умовах сильної конкуренції.
Четвертий тип — "гравці". Вони розглядають ділове життя взагалі і свою роботу, зокрема, як своєрідну гру, люблять ризикувати, але з розрахунком, і часто захоплюються нововведеннями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основні типи менеджерів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок