Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Погляди на мотивацію працю в контексті оцінки персоналу

Погляди на мотивацію працю в контексті оцінки персоналу

Назва:
Погляди на мотивацію працю в контексті оцінки персоналу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Погляди на мотивацію працю в контексті оцінки персоналу


Соціально-економічний розвиток України за останні сім років підтверджує поступове формування в нашій країні умов для розбудови соціальної ринкової економіки, яка може і повинна служити економічною основою взаємної згоди та спільної мотивації всіх українських громадян до забезпечення процвітання та зростання добробуту. Вона спрямована на забезпечення нових стандартів добробуту та життєдіяльності людини, побудову соціальної держави, що прагне забезпечити кожному громадянинові гідні умови існування, соціальну захищеність, співучасть в управлінні виробництвом, однакові життєві шанси, можливості для самореалізації.
При формуванні стратегії розвитку будь-якої системи ключовим резервом росту ефективності стає людина як складова частина ресурсів, капіталу підприємницьких структур та основний носій потреб, що виражає актуальність дослідження. Мотивація високопродуктивної праці є центральним завданням розвитку стратегічного управління персоналом. Менеджери підприємств мають використовувати реальну систему мотивів, виділяти та оцінювати її, аналізувати зв'язки між мотивами та вибудовувати механізм стимулювання високопродуктивної праці. Здійснювані в Україні реформи не можуть бути ефективно реалізовані без серії діючих стимулів до праці і заповзятливості в сполученні з дисципліною і організованістю. Метою даної роботи є розкриття сутності такого поняття, як «мотивація праці», визначення мотивів і дослідження впливу мотивації до праці на результати господарського поступу держави.
У всі часи праця була джерелом матеріальних і духовних цінностей, тому проблема спонукання людей до праці ніколи не втрачала своєї актуальності. Спроби пояснити поведінку людей і сприяти підвищенню мотивації трудової діяльності робилися вже на перших етапах зародження суспільного виробництва. Згодом під різними назвами і з різних позицій науковці та практики почали досліджувати те, що сьогодні називається проблемою мотивації, тобто різноманітні аспекти активізації, заохочення, стимулювання.
Еволюційні аспекти досліджень проблем мотивації підтверджують різноманітність і складність підходів, неоднозначність точок зору щодо зазначених питань і методів їх вирішення. Більш ранні теорії мотивації людини до праці належать ще грецьким філософам Аристотелю, Платону, Демокриту та іншим [3, С.85]. Суттєвий внесок у створення та розвиток теорії мотивації зробили теорії Фрейда. Значний внесок у розвиток теорії й практики мотивації трудової діяльності зробили А. Маршал, А. Сміт, Ф. Тейлор, М. Фоллет, Ф. Гілбрет, 3.Фрейда, Г. Емерсон, О. Шелдон, А. Файоль, Е. Мейо, а також відомими авторами сучасних теорій мотивації на Заході стали А. Маслоу, Б. Скінер, Е. Шіраус, Л. Портер, В. Врум та інші. Суттєвий внесок у створення та розвиток теорії мотивації зробили українські вчені та мислителі: М. Вольський вважав за необхідне поліпшувати фізичні, моральні та інтелектуальні умови існування людини. Т.Ф. Степанов та І.В. Вернадський надавали великого значення моральним цінностям, національним культурним традиціям. І.Я. Франко на основі соціалістичних теорій зумів доволі повно охарактеризувати відтворення населення, зайнятість, трудові відносини праці не тільки в Галичині, але й в інших країнах. Визнавши доктринерство й обмеженість соціалістичних трактувань праці, зайнятості тощо, І.Я. Франко щоразу більше звертався за аргументами до соціально-культурних цінностей, шукаючи аргументів у духовності людей, їх виробничій та громадській поведінці. Одночасно з І.Я.Франком на духовні джерела праці звернув увагу видатний економіст М.І. Туган-Барановський, який одним із перших у світовій економічній думці спробував поєднати трудову теорію і теорію граничної корисності, поставивши в епіцентрі економічного поступу людину з її психологічними мотиваціями. В українській філософії вживали поняття «господарство наших душ», а Г. Сковорода говорив про «економію душевну». [2, С.133]. Таким чином, розгляд населення, трудового потенціалу, мотивації праці в контексті розвитку української економічної думки дає змогу простежити її поглиблення і збагачення, а чи не найголовніше - відзначити те, що вони еволюціонували відповідно до національних потреб, відповідали на них своєчасно й гідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Погляди на мотивацію працю в контексті оцінки персоналу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок