Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Положення про відділ маркетингу

Положення про відділ маркетингу

Назва:
Положення про відділ маркетингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Положення про відділ маркетингу
1. Загальні положення
1.1. Маркетинг (від англійського слова: маркет - ринок) - подає собою систему організації і збуту продукції, орієнтовану на задоволення потреб покупців і одержання прибутку на основі дослідження і прогнозування ринку, вивчення внутрішнього і зовнішнього середовища підприємства, розробки заходів щодо поліпшення товару, його асортименту, вивчення покупців, конкурентів, цінового політики, формування попиту, стимулювання збуту і реклами.
Основними принципами маркетингу, що відбивають його сутність і припускають ефективне досягнення його цілей, є:*
виробництво продукції, засноване на точному знанні потреб покупців, ринкової ситуації і реальних можливостей підприємства;*
ефективна реалізація продукції і послуг на визначених ринках у запланованих обсягах і в намічені терміни;*
забезпечення довгострокової результативності (прибутковості) виробничо-комерційної діяльності підприємства, що припускає постійний заділ науково-технічних ідей і розробок для підготування товарів ринкової новизни;*
єдність стратегії і тактики поводження підприємства з метою активної адаптації до вимог покупців, що змінюються, при одночасному впливі на формування і стимулювання їхніх потреб.
1.2. Відділ маркетингу є самостійним структурним підрозділом підприємства і підпорядковується безпосередньо директору підприємства.
1.3. Відділ маркетингу очолюється начальником відділу, що призначається і звільняється від посади директором підприємства.
1.4. Структура і штати відділу затверджуються директором підприємства, виходячи з особливостей виробництва, а також обсягу робіт, покладених на відділ.
1.5. Відділ керується у своїй роботі чинними законодавчо-нормативними актами,наказами і розпорядженнями по підприємству і дійсному Положенню.
2. Задача
2.1. Задачами відділу маркетингу є:*
комплексне вивчення ринку і розробка на основі його результатів довгострокових, середньострокових і короткострокових прогнозів потреб у що випускається продукції;*
забезпечення стійкої реалізації продукції;*
ринкова орієнтація виробництва - у виробництво запускается тільки та продукція, що продається;*
формування і проведення в життя товарного, цінового і збутового політики; визначення і реалізація заходів щодо формування попиту і стимулюванню збуту;*
забезпечення потреб підприємства в сировинних і матеріально-технічних ресурсах;*
своєчасне підготування і висновок договорів на постачання готової продукції і ресурсів;*
контроль і урахування відвантаження продукції і постачань ресурсів;*
орієнтація керівництва підприємства і виробництва на виконання вимог покупців до що випускається продукції.
3. Функції
3.1. Обов'язком відділу маркетингу є реалізація трьох функцій:*
аналітичної, що включає дослідження ринку;*
продажі продукції;*
забезпечення потреб підприємства ресурсами.
3.2. Реалізація аналітичної функції припускає вивчення ринку і прогноз його розвитки, аналіз вимог покупців до якості і споживчих властивостей продукці,^ аналіз найбільше ефективних методів продажів і реклами.
Вивчення ринку і прогноз його розвитки може містити аналіз і прогноз кон'юнктури, ємності, розвитки структури ринку, аналіз діяльності і якісних характеристик продукції конкурентів, аналіз поводження покупців, партнерів по бізнесу, цін.
Аналіз вимог до якості і споживчих властивостей продукці включає:*
аналіз впливу науково-технічного прогресу на що випускається продукцію; вивчення можливих змін технічного і технологічного напрямку;*
відповідність показників якості і споживчих властивостей продукції вимогам покупців;*
визначення конкурентноздатності продукції на різноманітних ринках; виявлення і реалізація передових тенденцій у світовому виробництві.
Аналіз методів продажів і реклами припускає вивчення й оцінку каналів товароруху їх розміщення, наявності складських і інших, що забезпечують процес продажів, помешкань, витрат на організацію продажів, стимулювання продажів, продажів із відстрочкою платежів, пільгових продажів, аналіз ефективності рекламних заходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Положення про відділ маркетингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок