Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Характеристика кризової ситуації

Характеристика кризової ситуації

Назва:
Характеристика кризової ситуації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,38 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Характеристика кризової ситуації


Кризи, хоча і не є бажаним атрибутом будь-якого підприємця, за своєю природою — закономірне явище. Вони є зворотним боком однієї медалі, на лицьовій стороні якої зображена стабільність. Але це слабка розрада. Кожна розсудлива людина намагається уникнути їх, в крайньому випадку, пом'якшити негативну сторону їх впливу.
Як правило, кризова ситуація не з'являється миттєво. Таке може відбутися тільки в результаті аварії чи стихійного лиха.
Кризи виникають у результаті дій або людей, або природних ка-тастроф — пожежі, повені, землетрусу і т.д.
Якщо криза викликана людьми, це значить, що вони могли завдати фірмі шкоди ззовні навмисно або знову-таки ззовні вчинити дії, що опосередковано створили для неї велику проблему.
Усередині організації кризи можуть бути викликані навмисне людьми, що намагаються нав'язати свою точку зору, або випадково, в результаті якої-небудь групи помилок при прийнятті рішень чи три-валого нагромадження помилок.
З іншого боку, криза може бути не чим іншим, як раптовою, не-передбаченою подією, якій, певно, можна було запобігти.
В ідеальному розумінні кризи не повинні б відбуватися. Люди-на повинна була б знати, куди вона хоче прийти і що вона хоче знай-ти, і тільки невеликі відхилення можуть трапитися на її шляху. Про-блеми повинні бути передбачувані, методи вирішення — теж. На жаль, такого ідеального порядку немає в реальному житті. ЗаконМерфі напоготові в будь-який момент — якщо що-небудь погане мо-же відбутися, воно відбудеться.
Кризи можуть виглядати як щось таке, що відбувається раптово, але з цього не випливає, що вони непередбачувані. До того, як криза розв'яжеться, часто з'являються тривожні ознаки катастрофи, що на-ближається. Навіть виверження вулкана можна передбачити [14].
Існують явища, які можна описати як «наближення кризи». По-ступово, непомітно, але неминуче накопичуються події. Дощ випадає в кількостях, що перевищують норму; переповнюється ріка, зли-вається з такими ж переповненими потоками, і тиск води збільшується. Сила її стає усе більш могутньою, поки під надмірним тиском греблю не прориває.
Почати керувати цим кризовим процесом треба було, зрозуміло, як тільки спостерігачі помітили перші ознаки — надзвичайно сильні зливи. Однак помилка людей залишилася непоміченою, і греблю прорвало.
Поступове сповзання по слизькому схилі до повної кризи теж може мати місце, але вже не в результаті людських помилок, а в ре-зультаті людської впертості [14].
Криза характеризує різкий перелом у чому-небудь, важкий пе-рехідний стан. Стан кризи є нетиповим, тимчасовим. В економічному механізмі криза для підприємства може мати локальний прояв, напри-клад, затримка постачання комплектуючих деталей, зриви планового графіка випуску продукції, відключення електропостачання і т.п.
Набагато небезпечніша для підприємства його загальна криза, наслідки якої можуть бути важко передбачуваними.
Кризова ситуація є загальною закономірністю, властивою рин-ковій економіці, і розглядається як нерівномірний розвиток еко-номіки чи окремих її частин, коливання обсягів виробництва і збуту, наявність значних спадів виробництва [16].
Кризові ситуації, що виникли в результаті відсутності відпо-відних профілактичних заходів, можуть призвести до надмірного розбалансування економіки підприємства і нездатності продовження фінансового забезпечення виробничого процесу, що кваліфікується, як банкрутство підприємства. Подолання цього стану вимагає засто-сування спеціальних заходів (процедур) або припинення діяльності даного підприємства і його ліквідації.
У загальному випадку результатом виходу підприємства з кризи може бути три варіанти: * повернення в колишній стан;* перехід в інший сприятливий стан;*
припинення діяльності підприємства.
Головним завданням керування підприємством є оцінка і діагно-стика фінансового стану підприємства, контроль і своєчасне за-побігання кризовим ситуаціям, що наближаються.
Оцінка і діагностика кризових ситуацій складається з декількох етапів:*
аналіз фінансового стану підприємства;*
прогноз розвитку ринкової ситуації;*
виявлення ознак прийдешнього неблагополучия фірми;*
своєчасне виявлення причин і основних факторів, що сприяють розвитку кризових ситуацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Характеристика кризової ситуації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок