Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Основи сучасного менеджменту.

Основи сучасного менеджменту.

Назва:
Основи сучасного менеджменту.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,83 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
1.1. Основи сучасного менеджменту.
1.1,1. Основні поняття і історія розвитку науки «менеджмент»
Менеджмент - професійна діяльність, заснована на науці про те, як, використовуючи працю і інтелект інших людей, добиватися цілей організації або особистих цілей найефективніше. Термін «менеджмент» дослівного перекладу російською мовою не має і включає поняття «управління», «керівництво», «регулювання». У вітчизняній теорії і практиці найбільш близьким за змістом є термін «управління» стосовно різних сфер господарської діяльності, який надалі використовуватимемо як синонім слова«менеджмент».
Менеджер - найнятий робітник, відособлений від власності на капітал, що здобув професійну освіту в області менеджменту. Як правило, спеціалізується у конкретній галузі економіки: фінанси, виробництво, маркетинг і так далі Менеджери утворюють соціальний шар тих, хто здійснює роботу по управлінню господарською або комерційною діяльністю. Менеджмент як самостійна галузь науки виникла в Америці на рубежі XIX і XX століть. Її розвиток супроводжувався формуванням різних наукових концепцій, течій і підходів.
З 1960 р. менеджмент розвивається як синтез різних напрямів з орієнтацією на технологію ухвалення управлінських рішень. Всі наукові школи, течії і концепції прагнуть до створення єдиної теорії менеджменту, практичні рекомендації якої були б універсальні і застосовні для будь-якої організації і у всіх ситуаціях. З цієї точки зору в даний час найбільшого поширення набули три підходи до управління: процессный, системний і ситуаційний.
1.1.2. Процессний підхід до управління
У будь-якій організації управління - це процес, серія безперервних взаємозв'язаних дій, званих управлінськими функціями. Процес управління є загальною сумою всіх функцій. Ці функції реалізуються будь-яким менеджером незалежно від його рівня усередині організації і типу самої організації і є узагальненою характеристикою управлінської праці - це функції «планування», «організація», «мотивація», «контроль». Процес управління можна представити схемою:
Взаємозалежність і динамічність всіх функцій і процесу управління в цілому забезпечують процеси, що пов'язують: комунікація (процес обміну информації) і процеси ухвалення рішень.
1.1.2.1. Планування
Призначення планування як функції управління -учесть по можливості всі внутрішні і зовнішні чинники, що забезпечують сприятливі умови діяльності і стійкого розвитку організації.
Ця функція вирішує три корінні проблеми організації:
Аналіз поточного стану, оцінка сильних і
слабких сторін організації в таких важливих областях,
як фінанси, маркетинг, виробництво, наукові дослідження і розробки, трудові ресурси. Це необхідно для реальної оцінки того, чого може добитися організація, інакше, для реалістичності довгострокового і
короткострокового планування, для оперативного коректування планів при зміні зовнішніх і внутрішніх чинників, а також виявлення і усунення причин
відхилень від планів.
Оцінюючи можливості і небезпеки в зовнішньому
середовищі, керівництво визначає стратегії розвитку і
мети організації з розгорткою в конкретні завдання, а також прогнозує причини, які можуть перешкодити
досягти ці цілі.
3. Керівник вирішує у загальних рисах і конкретно, що повинні робити члени організації, які необхідні технології, ресурси, об'єми і джерела
фінансування і так далі, щоб організація добилася
успіху, тобто досягла своїх цілей.
Функція планування здійснюється безперервно, оскільки одна мета змінялася іншою, а також із-за постійної невизначеності майбутнього - умови зовнішнього середовища, що змінюються, вимагають узгодження планів з реальністю.
Планування включає визначення:
стратегій, концепцій розвитку;
кінцевої і проміжної мети для реалізації концепцій;
завдань, вирішення яких необхідне для досягнення цілей;
засобів і способів їх рішення;
необхідних бюджетів.
Залежно від цілей можна виділити деякі характерні особливості планування в компаніях розвинених країн: аамериканських - об'єднання стратегій всіх підрозділів і розподіл ресурсів;
англійських - орієнтація на розподіл ресурсів;
японських - орієнтація на впровадження інновацій
і підвищення якості рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Основи сучасного менеджменту.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок