Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> “Історія походження реклами”

“Історія походження реклами”

Назва:
“Історія походження реклами”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
“Історія походження реклами”


“Споживач перебуває у постійній облозі. Його вкрай залякано. Його безжально лупцює телебачення, запекло атакує преса, бере приступом радіо, спантеличує щитова реклама. Дуже важко примусити його запам’ятати будь-що, зате забуває він легко і швидко”.
Р.Рівз
Рекламна діяльність зародилася ще на світанку цивілізації, пе-режила різні етапи еволюції разом з еволюцією людини, її потреб і культурного розвитку.
Слово «реклама» походить від латинського «reclamare» — вик-рикувати.
Інститут глашатаїв був зафіксований на державному рівні дуже давно. Посада глашатая згадується ще в XIV ст. до Різдва Христового.
Глашатаї використовувалися для повсякденного інформування жителів стародавніх міст. Вони повідомляли населенню найрізно-манітнішу інформацію: про вшанування уславлених полководців, про прибуття в місто чужоземних послів, про чергову роздачу хліба або грандіозну циркову виставу, про виклик громадян у суд, про ви-несення вироків і виконання страт тощо.
У період античності усна реклама вже відокремилась від загаль-ної інформації і розвивалась у таких напрямах:—
викрикування закликальників у місцях постійного пропону-вання товарів та послуг, тобто на ринках і ярмарках;—
заклики рознощиків, посередників та мандрівних ремісників із пропозицією послуг.
Навіть у ті часи велике значення мали окремі елементи процесу рекламування: смислове навантаження закликів і вигуків, їх лексич-не значення, інтонування, тембр голосу, мелодика звуку, а також зо-внішній вигляд (одяг, зачіска, міміка, жести, набір предметів, якими вони користувалися, намагаючись привернути до себе увагу).
Початки іншого виду реклами — образотворчої — тісно зв'язані з орнаментом, малюнком, скульптурою. Різні зразки цих видів твор-чості, які належать іще до епохи палеоліту, можуть бути аргумента-ми у суперечці про те, що було первинним — усна чи образотворча протореклама.
До протореклами належать орнаменти татуювань з їхнім риту-альним змістом, збереженим досьогодні; жезли начальників, які символізували владу; знаки власності у вигляді клейм, якими познача-ли різні предмети, худобу і рабів; племенні тотеми, де були зобра-жені тварини, що вважалися пращурами племені й утілювали могут-ність, сміливість, розум, хитрість тощо (порівняйте із сучасними фірмовими знаками). Воскові маски предків, що їх носили на трі-умфальних і релігійних процесіях, і які стали неодмінною частиною інтер'єрів вілл римських патриціїв, відображали древність роду, ве-лич його діянь, отже, були своєрідним прообразом того, що нині на-зивають «фірмовим стилем».
Значна кількість рекламних елементів містилася у святкових процесіях: декламація хвалебних віршів, демонстрація здобутих у боях трофеїв, вигуки глашатаїв, які запрошували на видовища, му-зика, співи, фарсові вистави. Взагалі святкові процесії були в антич-ній культурі однією із форм задоволення суспільної потреби в само-оцінці, самопізнанні й самовираженні. Особливо важливого значен-ня надавали їм у стародавньому Римі, справедливо вважаючи, що населення в такий спосіб призвичаюватиметься до величі імперії. Це були попередники сучасних рекламних кампаній, що спрямовані на потенційного споживача і об'єднують значну кількість знакових засобів, які мають справляти шоковий вплив на цільову аудиторію. Така реклама сьогодні, як і колись, формує національний менталі-тет, а також спонукує окрему людину підтримувати ці заходи влас-ними діями. І що ефективніша реклама, то більше вона відповідає цим настановам.
Із розвитком писемності (6 — 8 тисячоліття до Різдва Христово-го) реклама набуває вигляду писаного тексту, найбільш поширеного спочатку у близькосхідних культурах. Як приклад політичної пись-мової реклами античності можна назвати хвалебні написи («камін-ня, що говорять») на статуях правителів, зроблені з метою пропагу-вання їхніх поглядів і здобутків, написи («книги пірамід») з давньо-єгипетських гробниць, а також на так званій Стіні коршунів, де опи-суються подвиги шумерського правителя XXIV ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: “Історія походження реклами”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок