Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Застосування теорії ситуаційного лідерства в практиці управління персоналом агрофірми (на прикладі ПАФ ім.І.Франка Миколаївського району Львівської області)

Застосування теорії ситуаційного лідерства в практиці управління персоналом агрофірми (на прикладі ПАФ ім.І.Франка Миколаївського району Львівської області)

Назва:
Застосування теорії ситуаційного лідерства в практиці управління персоналом агрофірми (на прикладі ПАФ ім.І.Франка Миколаївського району Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,00 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Застосування теорії ситуаційного лідерства в практиці управління персоналом агрофірми (на прикладі ПАФ ім.І.Франка Миколаївського району Львівської області)


Однією з причин затяжної кризи аграрного виробництва є відставання розвитку сфери управління від потреб ринкової економіки. Темпи зміни психології управлінців відстають від змін у суспільстві. Стає очевидною зростаюча загроза втрати ефективності управління персоналом з одночасним зменшенням ефективності виробництва. Як наслідок, перша реальна проблема явно зумовлює другу.
Управлінські кадри агропідприємств змушені в таких умовах вдосконалювати свою роботу в напрямі піднесення її ефективності. Обґрунтовано вважається, що головним і найбільш дієвим методом вирішення проблем успішного господарювання в любій галузі, у тому числі й аграрній, є розвиток лідерства. Цей розвиток повинен здійснюватись за такою схемою: від лідерства індивідуального - до лідерства групового; від лідерства групи (підрозділу) - до лідерства організаційного (агропідприємства). Кінцева мета - лідерство агроформування у галузі, регіоні.
Лідер - це людина, наділена особливими особистісними якостями, завдяки чому виділяється серед інших і активно впливає на них. У свою чергу «лідерство - це здатність людини впливати на окремі особистості і групи працівників, спрямовуючи їх зусилля на досягнення цілей підприємства» [1, с.379]. Крім О.Д. Сердюка, лідерство керівника організації досліджували українські вчені Й.С. Завадський [2, 3], О. Є.Кузьмін і О.Г. Мельник [4].
Лідерство керівника, як відмічав відомий економіст-аграрник Й.С. Завадський, залежить не тільки від його особистих якостей, а й від підпорядкованого йому колективу, від пануючої в ньому організаційної культури (цінностей, орієнтацій) і від рівня зрілості та готовності працівників до виконання поставлених завдань. У цьому контексті нами булла застосована в ході проведення експериментів та грунтовного дослідження одна з сучасних теорій ситуаційного лідерства - теорія життєвого циклу, авторами якої є відомі фінський дослідник П. Херсі та американський економіст К. Бланшар [5]. Автори вважають, що стилі керівництва залежать від зрілості виконавців (тобто від здатності відповідати за свою поведінку), бажання досягнути цілі, а також від освіти, досвіду, обізнаності у виконанні конкретних завдань.
Рівень зрілості визначається здатністю ставити і виконувати високі, але досяжні цілі, бажанням і готовністю приймати на себе відповідні зобов'язання. Якщо рівень зрілості підлеглих розвивається при виконанні ними певного завдання, керівник зменшує завданнєцентричну поведінку і збільшує антропоцентричну. При досягненні підлеглими рівня зрілості вище середньої, керівник зменшує як завданнєцентричну, так і антропоцентричну поведінку.
Відповідно в дослідженні ми опирались на виділені вченими 4 стилі лідерства: 1) «наказовий» стиль (висока завданнєцентричність і низька антропоцентричність); 2)стиль «продажу» (високі завданнє- і антропоцентричність); 3) стиль «участі» (низька завданнєцентричність і висока антропоцентричність); 4) «делегуючий» стиль (низька завданнє- і антропоцентричність).
Наше дослідження проводилось на базі приватної агрофірми ім.І.Франка Миколаївського району Львівської області, директором якої є кваліфікований менеджер з майже 20-літнім керівним стажем Микола Іванович Вірт. У ході дослідження було виділено два набори організаційних методів впливу на колектив в залежності від рівня його зрілості. Перший набір організаційних втручань співвідноситься з процесом революційних трансформацій - це несподівані "стрибки", різкі зміни в поведінці, зумовлені цілком новою орієнтацією керівника на нову мету. Коли лідер-революціонер приймає рішення змінити стратегію агрофірми, на початку він опирається на командні методи діяльності, переконуючи і завойовуючи прихильників. Іншими словами, у нього повинна переважати висока завданнєцентричність при низькій орієнтації на людські стосунки.
Після того, коли господарство успішно освоїть нові завдання, в колективі досягається високий ступінь зрілості, його керівник стає успішно впроваджувати стиль лідерства, що базується на участі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Застосування теорії ситуаційного лідерства в практиці управління персоналом агрофірми (на прикладі ПАФ ім.І.Франка Миколаївського району Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок