Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Заходи для підвищення стійкості роботи фірми

Заходи для підвищення стійкості роботи фірми

Назва:
Заходи для підвищення стійкості роботи фірми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,03 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Заходи для підвищення стійкості роботи фірми


Стабільність роботи організації, її стійке функціонування, не-зважаючи на всілякі впливи, перешкоди і капризи зовнішнього сере-довища, — основа ефективності роботи фірми.
Стійкість роботи фірми досягається наполегливою і копіткою ро-ботою керівництва організації і колективу. Без колективу немає фірми. Тільки люди, в тому числі, й керівник, вирішують долю успіху чи не-вдачі фірми. У цьому плані добре сказав відомий американський бізнесмен Ендрю Карнегі: «Залиште мені мої фабрики, але заберіть моїх людей, і незабаром підлоги заводів заростуть травою. Заберіть мої фабрики, але залишіть моїх людей, і незабаром у нас будуть нові заводи, набагато кращі колишніх!»
Фахівці вважають, що менеджер з керування ситуаціями пови-нен мати такі якості:*
твердість рішень, вимогливість до себе і підлеглих і одночасно — такт;*
безпристрасність і стійкість до стресів;*
фізичну витривалість;*
уміння вчитися на помилках і навчати цьому підлеглих;*
мистецтво мотивації працівників;*
уміння передбачати конфліктні ситуації;*
навички й уміння вести переговори і домагатися згоди сторін;* здатність до аналітичного мислення;*
швидку реакцію на зміну обстановки;*
комунікабельність і харизм*.
Як видно з наведеного, вимоги, пропоновані до ситуаційного менеджера, набагато серйозніші і більш жорсткі, ніж до звичайного керівника. Інакше кажучи, якщо менеджмент — це наука і мис-тецтво, то ситуаційний менеджмент — вища наука і мистецтво прийняття рішень і академія керування людьми.
Головним ключовим питанням, яке стоїть перед керівництвом будь-якої фірми, повинно бути: що треба робити, щоб успішно керувати підприємством на передодні, у процесі і після ліквідації проблемної ситуації?
Всі антикризові процедури за функціями, які вони виконують, можна об'єднати в дві групи: процедури-донори, що приносять підприємству кошти, які значно переважають над витратами, пов'язаними з їхнім проведенням; і процедури-реципієнти — навпаки, витрачають кошти на їхнє проведення і націлені на перспективну їхню віддачу.
Однієї з важливих функцій є керування конкурентноздатністю товарів і виявлення причин успіху або невдачі продажу продукції, а також можливостей відновлення виробленого асортименту.
Конкурентноздатний товар повинний не тільки мати здатність протистояння товарові-конкурентові, але і перевершувати його. Кон'юнктура ринку безупинно змінюється. Отже, керування конкурентноздатністю товарів доцільно здійснювати безупинно і систематично, у тісній прив'язці до фаз його життєвого циклу, щоб вчасно уловлювати момент зниження значення показника конкурентноздатності і приймати відповідні випереджаючі рішення. Наприклад, зняти виріб з виробництва, модернізувати його, перевести на інший сектор ринку. При цьому виходять з того, що випуск підприємством нового продукту, перш ніж старий вичерпав можливості підтримки своєї конкурентноздатності, звичайно економічно не доцільний.
Інша функція керування конкурентноздатністю товарів пов'язана з тим, що будь-який товар після виходу на ринок починає поступово витрачати свій потенціал конкурентноздатності. Такий процес можна сповільнити і навіть тимчасово затримати, але зупинити не можна. Тому новий виріб проектується за графіком,який забезпечує йому, вихід на ринок до моменту значної втрати конкурентноздатності колишнім виробом. Інакше кажучи, конкурентноздатність нових товарів повинна бути випереджальною і досить довгостроковою.
Вартість розробки нових видів виробів безупинно збільшується, обумовлюючи ріст ризику їх не впровадження. Так, для промисловості США комерційно успішними є лише близько 15% знову проектованих виробів, а серед випущених на ринок нових видів товарів тільки 60% з них завойовують визнання. Отже, наступною важливою функцією керування конкурентноздатністю товарів є контроль просування товарів на ринку. Суть контрольних операцій полягає в такому:*
виявляються вимоги споживачів до товарів;*
встановлюється ієрархія цих вимог і порівняльна важливість стосовно до властивостей товару, що у стані помітити й оцінити споживач;*
проводиться порівняння з параметрами конкуруючих продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Заходи для підвищення стійкості роботи фірми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок