Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Менеджмент організації

Менеджмент організації

Назва:
Менеджмент організації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,83 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Менеджмент організації


Зміст


1. Організація, як об'єкт визначення менеджменту. Поняття організації. Формальні та нормальні, прості та складні організації
Якісні перетворення в організаціях (їхній структурі, масштабах), а також зміна їхніх взаємозв'язків із зовнішнім середовищем обумовили гостру потребу у формуванні науки управління сучасними організаціями.
Наука управління сформувалася під впливом технічного прогресу і стала відповіддю на потреби держави, великого бізнесу і сферою самоствердження ентузіастів.
Наука управління є необхідною умовою і могутнім фактором росту ефективності сучасного виробництва, важливим напрямком міждисциплінарних досліджень, способом аналізу досвіду, практики управління.
Загальні характеристики організації:
Ресурси організації. До них відносяться: кадри організації, капітал, матеріали, технологія, інформація, що складають внутрішнє середовище організації. Ціль кожної організації припускає перетворення різних ресурсів для досягнення встановленої мети.
Залежність організації від зовнішнього середовища. Організація цілком залежить від навколишнього світу, тобто зовнішнього середовища як у відношенні ресурсів, так і у відношенні своїх клієнтів або споживачів. Зовнішнє середовище включає економічні умови в даній країні, урядові акти, профспілки, що конкурують організації, споживачів, а також суспільні погляди, техніку і технологію в цілому.
Поділ праці в організації. Розрізняють горизонтальний і вертикальний поділ праці. Горизонтальний поділ праці - це поділ на паралельно функціонуючі підрозділи усередині організації. Складні великі організації здійснюють горизонтальний поділ за рахунок створення підрозділів, що виконують специфічні конкретні завдання і що добиваються конкретних специфічних цілей. Такі підрозділи часто називають відділами або службами. Вертикальний поділ праці - це координація роботи складових частин організації: відділів, служб, різних підрозділів. Діяльність по координуванню роботи інших людей і складає сутність управління.
Необхідність управління в організації. Щоб організація могла домогтися своїх цілей, задачі її підрозділів повинні бути скоординовані за допомогою вертикального поділу праці, тому управління є істотно важливою діяльністю для організації. У зв'язку з цим організація повинна призначати керівників і визначати коло їхніх обов'язків і відповідальності.
Ознаки організації:
Наявність, принаймні, двох людей, що вважають себе групою людей.
Наявність, принаймні, однієї мети, яку приймають як загальну всі члени групи.
Наявність членів групи, що навмисно працюють разом, щоб досягти значимих для всіх цілей.
Організація - це група, діяльність якої свідомо координується для досягнення загальних цілей.
Виділяють наступні види організацій:
1. По кількості цілей організації прийнято розділяти на:
· прості (характерна наявність однієї мети);
· складні (мають набір взаємозалежних цілей).
Формальне управління рідко має справа з організаціями, що мають тільки одну мету.
2. По інституціональній ознаці організації поділяють на:
· формальні;
· неформальні.
Формальна організація має стабільну структуру, ієрархію і ролі, які строго визначені для кожного члена. Формальна організація створюється з волі керівництва. Але як тільки організація створена, вона стає також і соціальним середовищем, де люди взаємодіють аж ніяк не по розпорядженнях керівництва. Таким чином, виникає неформальна організація.
Неформальні організації являють собою групи, що виникають спонтанно, але де люди вступають у взаємодію один з одним досить регулярно. Неформальні організації існують у всіх формальних, за винятком самих маленьких. У такої організації відсутні єдині цілі, але вона проте досягає важливих результатів, оскільки взаємодія людей, заснована на їхніх особистих цілях і симпатіях, є найбільш стійкою. У неформальних організацій немає керівників.
У більшості формальних організацій існує не одна неформальна організація. Більшість з них об'єднані у свого роду мережу. Для утворення таких груп сприятливе трудове середовище: люди, що в інших умовах навряд чи зустрілися, збираються разом щодня іноді протягом декількох років, більше часу проводять у колі колег, ніж у власній родині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Менеджмент організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок