Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Операційний (виробничий менеджмент)

Операційний (виробничий менеджмент)

Назва:
Операційний (виробничий менеджмент)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,17 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема 14 : Операційний (виробничий менеджмент)
Визначення виробничого менеджменту.
Формування операційної стратегії.
Розробка і впровадження операційних систем.
Проектування та використання виробничих фондів.
-1-
Термін «операція», «виробництво» взаємопов’язані. Проте під виробництвом в основному розуміють випуск товарів і переробку сировини. Термін «операція» більш широкий, він включає не тільки виробництво товарів, але й надання послуг.
Повна система виробничої діяльності організації називається виробничою системою. Вона складається з трьох підсистем:
переробної, яка перетворює вхідну величину у вихідний результат;
підсистеми забезпечення, яка прямо не зв’язана з одержанням виходу, але виконує необхідні функції забезпечення переробної підсистеми;
підсистема планування та контролю, котра одержує від переробної системи інформацію про стан системи та незавершене виробництво.
Операційний менеджмент – це менеджмент виробничих процесів, що перетворюють сировину на товари та послуги. Це та частина організації, що прямо втягнута у виробництво товарів та послуг. Через цей зв’язок з виробництвом операційний менеджмент іноді називають менеджментом виробничих операцій.
Процес операційного менеджменту пов’язаний із формуванням операційної стратегії, створенням операційної системи, залученням засобів виробництва, використанням певних методів для досягнення ефективності.
Процес операційного менеджменту
Інпут: Операційний менеджмент: Аутпут:
Сировина операційна стратегія товари і послуги
Людські ресурси операційні системи
Інформація засоби виробництва
Технологія технологія процесу
Головною складовою виробничого процесу є технологічний процес – сукупність дій по зміні та визначенню стану предмента праці. На підприємстві їх поділяють за такими ознаками: призначення, перебіг у часі, ступінь автоматизації.
За призначеннням виробничі процеси поділяються на основні, допоміжні та обслуговуючі. Основіні процеси – це процеси безпосереднього виготовлення основної продукції підприємства, яка визначає його виробничий профіль, спеціалізацію і поступає на ринок як товар для продажу. До допоміжних належать процеси, виготовлення продукції, яка використовується на спмому підприємстві для забезпечення нормального протікання основних процесів. Обслуговуючі процеси забезпечують нормальні умови здійснення основних і допоміжних процесів (складські, транспортні).
За перебігом у часі виробничі процеси поділяються на перервні та безперервні. Безперервні – властиві для виробництва продукції, яка не має закінченого об’єму і форми, тому їх протікання не потребує технологічної циклічності.
За ступенем автоматизації відрізняють ручні, механізовані, автоматизовані та автоматичні процеси.
Метою операційного менеджменту є забезпечення високої продуктивності. Продуктивність – критерій ефективності, що показує відношення продукції до вхідної сировини у виробничому процесі. Якщо результативність свідчить про досягнення організаційної мети, то ефективність показує, як використовуються ресурси для отримання вихідних товаірв. Продуктивність допомагає простежувати рух до більш ефективного використання сировини у виробництві товарів та послуг.
Розрахувати продуктивність можна так: Пр = Вт(По) / П+К+Е+Тх+М, де
Вт – вироблені товари або послуги, П – праця, К – капітал, Е – енергія, Т – технологія, М – матеріали.
Менеджери повинні враховувати особливості виробничих та сервісних організацій. Виробничі організації перетворюють сировину на реальні товари, які можуть зберігатися і кінцевий споживач не повинен бути присутнім при процесі виробництва. Тому виробничі організації здійснюють контроль над тим, коли і які виробничі процеси відбуваються, менеджери намагаються організувати їх діляьність так, щоб довести продуктивність до максимуму.
Сервісні організації перетворюють вхід на певний вихід. Сервісні організації не можуть використовувати наявні потужності для того, щоб виробляти товари про запас, вони часто розміщуються там, де знаходяться їх споживачі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Операційний (виробничий менеджмент)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок