Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Реактивний менеджмент

Реактивний менеджмент

Назва:
Реактивний менеджмент
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,84 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Реактивний менеджмент


Несподіванки, якими сповнене життя як за межами фірми, так і всередині її, не в змозі передбачити повною мірою жоден навчений досвідом менеджер. Але враховувати мінливі внутрішні і зовнішні умови діяльності фірми і швидко до них пристосовуватися не-обхідно. Причому організації повинні не тільки бути готовими до змін, а й могти піддаватися їм. Відсутність цієї здатності, невміння оперативно і вчасно вирішувати виникаючі проблеми — основна причина появи кризових ситуацій, а то й загибелі фірми.
Практика показує, що реагувати на зміни, що відбуваються на-вколо нас, недостатньо швидко й ефективно — це рівносильно не ре-агуванню взагалі, тому що прийняті з запізненням рішення можуть відноситися до тих проблем, яких вже не існує, що тільки збільшить відставання від життя.Тому, незважаючи на всі труднощі, проблеми, бажано, в міру можливості, передбачати заздалегідь і бути готовим зустріти їх у все-озброєнні. Це вимагає від фірми володіння гарною реактивністю, тобто здатністю реагувати на нестабільність оточення, що багато в чому залежить від:*
організаційного клімату, іншими словами, готовності керівництва діяти певним чином (вітати зміни, контролювати їх, прагнути уникнути);*
компетентності і здатності до роботи;*
управлінського потенціалу — обсягу завдань, з якими начальство може справитися.
Для несподіваних ситуацій характерно те, що проблеми виника-ють раптово, зовсім «незаплановано» і при цьому не вкладаються в рамки накопиченого досвіду, вимагають термінових і нестандартних рішень, затягування з якими грозить чималими неприємностями.
Проблеми, що виникають у рамках несподіваних ситуацій, бува-ють явними і прихованими, тому інформація про них може надходи-ти у вигляді сильних, а в іншому випадку — у вигляді слабких сиг-налів про небезпеку, що насувається. Звичайно, на слабкі сигнали уваги не звертають, відмахуючись від них, як від настирливих мух. Але саме вони виявляються першими провісниками лиха. Тому вже при слабких сигналах необхідно встановити ретельне спостереження за ситуацією, щоб завчасно знайти джерело і ступінь небезпеки. Не-дооцінювати її не можна ні в якому разі, хоча на практиці це зустрічається дуже часто.
Існує ще один шлях для раннього виявлення небезпек, що загро-жують, якщо фірма постійно ставить перед собою перспективні за-вдання і відповідно до них здійснює необхідну аналітичну, досить багатогранну діяльність, то попутно можна виявити і певні ознаки прийдешнього неблагополуччя, так що в цьому випадку цілеспрямо-ваним спостереженням займатися зовсім не обов'язково.
Завчасне виявлення небезпек збільшує час можливої реакції на них. Однак це зовсім не означає, що можна сидіти, «склавши руки», і чекати, поки нагромадиться якнайбільше інформації чи поки «грім не вдарить». Уже на основі початкових відомостей можна визначити, які послідовні кроки можна здійснити при тому чи іншому варіанті розвитку подій, реальний ступінь загроз і ресурсів, якими володіє фірма для їх усунення.
Якщо конкретні джерела небезпеки визначені і відомі приблизні терміни її настання, відбувається перегрупування сил всередині фірми.За рахунок тимчасового ослаблення стратегічної невразливості підси-люється внутрішня гнучкість, що дозволяє більш оперативно діяти в критичних ситуаціях. При концентрації масштабів небезпеки розроб-ляються спеціальні підготовчі плани й оперативні заходи.
Вибір конкретних кроків залежить від термінів настання небез-пеки і її масштабів, а їхня черговість визначається об'єктом не-обхідних дій. А самі кроки можуть бути при цьому дуже різно-манітними:*
повна бездіяльність;*
пасивне чекання того, як події будуть розгортатися далі;*
уважне спостереження, постійний контроль над обстановкою, в результаті чого знання про неї постійно збільшуються;*
активні дії, спочатку обережні, але в міру збільшення інформова-ності стають все більше й більше впевненими.
Самі дії можуть мати два напрямки:*
наступальний, з метою потіснити «агресора», тому що, як відомо, атака — краща оборона;*
оборонний — що знижує вразливість фірми і підвищує її гнучкість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Реактивний менеджмент

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок