Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Прийняття управлінських рішень на основі даних автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку

Прийняття управлінських рішень на основі даних автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку

Назва:
Прийняття управлінських рішень на основі даних автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,65 KB
Завантажень:
468
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Прийняття управлінських рішень на основі даних автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Прийняття управлінських рішень на основі даних автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань побудови автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку та прийняття управлінських рішень на основі даних даної системи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що ефективність діяльності підприємств залежить від якості управлінських рішень. Це визначає важливість оволодіння кожним відповідальним працівником апарата управління, а тим більше керівниками організаційних структур теоретичними знаннями, методиками і навичками в їх розробці й удосконалюванні. Якість управлінських рішень прямо залежить від кількості переробленої інформації і від термінів формування результатів. Ефективне управління, ефективна організація управлінського обліку не мислиме в даний час без автоматизації процесів вирішення великої кількості задач і впровадження технічних засобів, програмного забезпечення й інформаційних технологій.
В роботі розкриті наступні питання:
сутність управлінських рішень
інформаційні технології в інтересах прийняття управлінських рішень
прийняття управлінських рішень в умовах сучасних технологій організації системи управлінського обліку
тощо
При написанні роботи автором були використані статті вітчизняних і зарубіжних фахівців з управлінського обліку, інформаційних технологій, інформаційного менеджменту тощо.


1. Інформаційні технології в інтересах прийняття управлінських рішень
Класифікація інформаційних технологій представлена на рис 1.1.
З розмаїття комп'ютерних інформаційних систем далі розглядаються два типи:
управлінські інформаційні системи (MIS - management information system),
системи підтримки прийняття рішень (DSS - decision support system).
У MIS дані збираються, обробляються і представляються менеджеру таким чином, щоб забезпечити оперативне управління. Основні компоненти MIS - база даних, комп'ютерна система і форма, у якій дані розподіляються.
Рис.1.1 Класифікація інформаційних технологій[2]
Приклади інформації, що формується в базах даних, - ціни, вихід продукції, швидкість, кількість розпоряджень, наявність ресурсів і потоки робочої сили. Для MIS істотно, щоб бази даних містили потрібну кількість і необхідний тип правильної високоякісної інформації. Ця інформація повинна бути ретельно організована.
Комп'ютер у MIS обробляє дані і генерує інформацію для різних підрозділів фірми. Вона є основою формування моделей управлінських рішень і самих рішень. Побудова моделі залишається творчим процесом.
DSS відрізняються від MIS тим, що менеджер зазвичай є внутрішнім компонентом DSS, а не зовнішнім, як у MIS. Іншими словами, менеджер взаємодіє з комп'ютерною інформаційною системою так, щоб одержати рішення в ітеративному процесі. Отже, DSS часто інтегрує економіко-математичні моделі як первинні елементи системи, з яким особа, яка приймає рішення ОПР взаємодіє (табл.1.1).[2]
На схемі (рис. 1.2) показані інформаційні потоки взаємодії менеджера і комп'ютерної системи DSS, які звичайно називається аналізом "що, якщо .... ?" Комп'ютер генерує результати на економіко-математичній моделі, а менеджер його запитує: "Що відбудеться, якщо що-небудь зміниться в моделі?" (наприклад, цілі, витрати, їхня структура і т.д.). Менеджер може також моделювати можливі рішення й оцінювати потенційні результати.
Таблиця 1.1. Розходження між MIS і DSS
MIS | DSS
Акцент робиться на структурування задач при попередньо визначених стандартних процедурах, правилах їхнього вирішення й інформаційних потоках | Акцент робиться на рішеннях.
Структура комп'ютера й аналітична допомога важливі, але оцінки менеджера більш істотні
Виграш полягає в зниженні витрат, необхідного часу, кількості обслуговуючого персоналу і т.д. | Виграш полягає в розширенні діапазону і можливостей комп'ютеризації процесів вирішення з метою допомогти менеджеру збільшити свою ефективність
Вплив на прийняття менеджером рішення непрямий, тому що забезпечується доступ до необхідних даних | Вплив на менеджера полягає в створенні необхідного інструментарію під його безпосереднім контролем, що не є спробою автоматизувати процес рішення, визначити цілі і вплинути на рішення
Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Прийняття управлінських рішень на основі даних автоматизованої інформаційної системи управлінського обліку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок