Головна Головна -> Реферати українською -> Менеджмент -> Споживчі ринки та поведінка покупців

Споживчі ринки та поведінка покупців

Назва:
Споживчі ринки та поведінка покупців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,15 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат
Споживчі ринки та поведінка покупців


План
1. Модель купівельної поведінки
2. Особисті характеристики, що впливають на купівельну поведінку
3. Процес прийняття рішення про купівлю
4. Прийняття рішення про купівлю товару-новинки
5. Поведінка споживачів в різних країнах
6. Ринки організованих споживачів та поведінка компаній-покупців
7. Ринок підприємств
8. Поведінка покупців товарів виробничого призначення


Модель купівельної поведінки
Щодня споживачі приймають численні рішення про купівлю різних товарів. Біль-шість крупних компаній досліджують процес прийняття рішення про купівлю, щоб ді-знатись: що, де, як і скільки, коли і чому купують споживачі. Маркетологи теж вивчають цей процес, але їх найбільше цікавлять відповіді на питання що, де і скільки. Однак розкрити усі таємниці купівельної поведінки дуже важко — адже причина тих або інших рішень часто прихована глибоко в підсвідомості споживачів.
Основне питання маркетингу: як реагують покупці на різноманітні маркетингові заходи компанії? Вихідний пункт — модель купівельної поведінки "спонукання— реакція", що показана на рис. 5.1. З цього рисунку видно, як маркетингові та інші за-ходи потрапляють в "чорну скриньку" (підсвідомість) споживача та породжують певну реакцію. Маркетологи повинні з'ясувати, що приховується в цій "чорній скриньці" [3]. Маркетингові стимули представлені чотирма елементами, так званими "чотирма Ps": товар, ціна, розповсюдження та просування. До інших стимулів належать фактори середовища, що оточує покупця: економічного, технологічного, політичного і культурного. Усі ці складові частини потрапляють в "чорну скриньку" споживача та пере-творюються на сукупність реакцій, які можна спостерігати: вибір товару, вибір торго-вої марки, вибір торгового посередника, вибір часу та обсягу покупки.
Маркетологи намагаються зрозуміти, яким чином в "чорній скриньці" споживача здій-снюється перетворення стимулів в реакцію. "Чорну скриньку" умовно можна поділити на дві частини. Перша з них — особисті характеристики споживача — впливає на те, як він сприймає стимулюючі заходи і реагує на них. Друга частина — саме процес прийняття рі-шення споживачами, який і визначає його купівельну поведінку. В цьому розділі ми спо-чатку розглянемо, як особисті характеристики споживача впливають на його купівельну поведінку, а потім поговоримо про процес прийняття рішення про купівлю.
Особисті характеристики, що впливають на купівельну поведінку
Культурні, соціальні, особистісні та психологічні фактори мають відчутний вплив на вибір покупця (рис. 5.2). В більшості випадків маркетологи не можуть керувати цими факторами, але повинні їх враховувати. Ми докладно розглянемо вплив цих факторів на прикладі Ханни Флорес — гіпотетичного споживача. Ханна закінчила коледж, одружи-лася і працює менеджером торгової марки в одній з крупних компаній, що виробляє фа-совані товари широкого вжитку. Вона хоче знайти хобі, яке б поєднувало в собі відпо-чинок та розвагу. Звичайно, це хобі повинно якомога менше бути схожим на її роботу. Тому Ханна вирішує придбати фотоапарат та займатися фотозйомкою. Які ж фактори та події життя Ханни вплинуть на вибір компанії-виробника і моделі фотоапарату?
Культурні фактори
Культурні фактори здійснюють найбільш сильний і глибокий вплив на купівельну поведінку споживачів. Маркетолог повинен розуміти роль належності покупця до культури, субкультуры та соціального класу.
Культура
Культура має найважливіший вплив на потреби та поведінку людини. Поведінка лю-дини досліджена досить добре. Коли дитина виховується в суспільстві, вона сприймає основні цінності, поняття, потреби та стереотипи поведінки — в сім'ї та різноманітних соціальних інститутах. Дитина, яка вихована в США, зазвичай орієнтується на наступні цінності: досягнення мети та успіху, активна життєва позиція, ефективність та практи-цизм, прогрес, матеріальний комфорт, індивідуальність, свобода, гуманізм, здоров'я. Кожний клас або суспільство має свою власну культуру, і в різних країнах культура має різний вплив на купівельну поведінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Споживчі ринки та поведінка покупців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок